Předměty

Dračí Jablko Hodnocení: Průměr

Autor:
Přidáno:
Hlasovalo: 24

Skupina: Kouzelné předměty

Sféra: 26

Váha: 3 mn

Popis:

Legendy:


- 2. březen -
Zrovna jsem si hověl při vykrádání jedné zlatem přeplněné čarodějné věže, když jsem objevil nádherný kousek opracovaného zlata. Byl velký asi jako poslední článek mého palce a po celé jeho délce byl nádherně vyrytý drak. Nic jiného zajímavého jsem na něm však nepozoroval. V tu chvíli se však za mnou otevřely dveře. Světlo z chodby se vlilo do místnosti a já spatřil jednoho z čarodějnických učňů. Neváhal jsem, schoval věc z mé ruky do úst, sebral z mých věcí co se dalo a po laně zavěšeném z okna, se okamžitě začal spouštět dolů. Namyšlený učeň se zmohl jen na nějaké blesky, kterými mě dokázal jen slabě poranit. Poté co jsem došlápl nohou na pevnou zem jsem utekl do lesa, kde jak jsem se domníval, mě nebudou sledovat.
Při zásahu bleskem jsem však spolkl obsah svých úst. Po několik hodin mě pronásledovali nekončící bolesti, která rázem ustaly. Usídlil jsem se pod velkým stromem. Chystám se ke spánku...

- 3. březen -
S raním rozbřeskem se však stalo něco neuvěřitelného. V mém malém táboře mě navštívil medvěd. Jako vždy jsem se chystal utéci, ale nevěděl jsem co dělám. Otevřel jsem ústa, předklonil se směrem k medvědu a z mých úst vyšlehl dlouhý žhavý plamen. Medvěd náhle vzplanul a dal se na útěk do lesa. Nevím co se to semnou děje...

- Úryvek z deníku legendárního zloděje Aria Marla, známého jako Dračí jazyk -

"Budu vám teď vyprávět o svém příteli. Jeho jméno bylo Hromadur. Byl to kroll velké síly a jednoduchého ducha. Jeho kyj budil strach i respekt a já jsem s ním procestoval stovky zemí a prožil stovky dobrodružství. Málo kdo se nám kdy postavil do cesty a když ano tak poznal náš hněv. Jednoho dne se však stalo něco divného. V jedné staré dračí jeskyni jsme nalezli pokladnici. Nebylo v ní nic jen malí kousek zlata. Hromadurovy se kousek velice zalíbil a okamžitě si ho schoval do svého malého vaku nacpaného jídlem. Ten hlupák na něj však zapomněl a večer když jsme hodovali po dobrém dni ho i s kusem masa pozřel. Velice dlouho si stěžoval a kňučel bolestí. Druhý den ráno vůbec nemluvil, jen mi naznačil, že ho ještě bolí v krku. Šli jsme tedy do jednoho ze západních království. Asi po hodinové chůzi jsme objevili jízdu šesti drakobijců. Hromadur je chtěl pozdravit a tak vztyčil ruku a z plných plic na ně zavolal. Z jeho úst však vyšel strašlivý dračí řev. Lekl jsem se a odskočil od něj, nevěděl jsem co se děje. Jízda drakobijců se na nás poté vrhla a Hromadura rozcupovala ( ikdyž slovo rozcepovala, znělo taky dobře, pozn. T. ) na kusy. Já jsem vyvázl pouze díky svým rychlým nohám a blízkému lesu...

- Starý příběh barbara Tran'kholla, dobrodruha západu -

Samotná historie předmětu:


"Za dávných časů, za největšího rozkvětu lidských království došlo v jednom ze západních lidských království ke strašné válce mezi lidmi a draky. Tehdejší král přišel o svého jediného syna. Jeho synovy nebylo ani 17 let a již byl velmi zkušeným válečníkem. Avšak při projížďce se svými rytíři je napadl hnědý drak, hledajíce potravu. Neměli šanci na přežití...

Král tedy přísahal, že všechny draky ve svém království vyhubí. Tak začala válka...

Válka trvala 36 let a na jejím konci stálo usmíření obou stran. Dala však vzniku mnohým předmětům a zbraním. Jedním z nich je i dračí jablko...

Moudři draci za válek zjistili, že lidé bezhlavě zabíjejí nejen draky, ale i bytosti drakům podobné, nebo draky vyznávající. A tak chtěli vymyslet věc, která by člověka udělala z části drakem. Takovýto jedinec by poté byl zavrhován společností, vězněn a nakonec popraven. Spousta z nich by se poté dokonce přidala na stranu draků. A tak moudří draci stvořili dračí jablka a šířili je mezi lidmi.

A o co tedy jde...


Dračí jablko vypadá jako malé, mírně zploštělé vajíčko, o velikosti posledního článku průměrného lidského palce. Je buďto zlaté nebo stříbrné, váží asi 3 mince. Na první pohled se často jeví jako mistrovská práce od nějakého kováře. Spousta lidí jej bere jen jako cennost. Uvnitř jablka je však ukrytý démon ze 26 sféry. Jak je vidět, démon pochází ze sféry, kam nejčastěji putují duše velmi moudrých bytostí, tedy nejčastěji moudrých draků.

Použití: dračí jablko se používá jednoduše, jediné co musí postava udělat je jej spolknout. Dračí jablko se poté ihned probudí. Když se octne poblíže ohryzku, démon skrytý uvnitř jablko zmenší (popř. zvětší) na 1/3 velikosti ohryzku postavy a doslova ho vpasuje dovnitř. Postava poté prožívá silné bolesti, které trvají podle odolnosti. Výpočet: 7 - bonus (+ postih) za odolnost hodin. Po této době bolesti ustanou a vnitřní rána je již zahojena.

- pokud se postava pokusí pozřít další jablko, pouze ho neškodně spolkne...

Získané schopnosti:

- Dračí řeč:
Postava takto získává dračí řeč. Používá jí podvědomě. Prostě říká co si myslí svou řečí a dračí jablko překládá jazyk do drakomluvy. To se však dá ovlivnit. Pokud postavy ví o svém "daru" a má dostatečně vysokou inteligenci, dokáže přinutit jablko aby překládalo jen když chce. Pokud postava mluví dračí řečí, zní to stejně jako její mírně hlubší hlas. Pokud však někdo promluví na postavu drakomluvou, postava řeči (pokud řeč sama neovládá) rozumět nebude.

Doba získání této vlastnosti po pozření jablka závisí na inteligenci postavy. Výpočet: 7 - bonus (+ postih) za inteligenci směn.

Po této době, pokud postava neví o schopnostech jablka a nepokusí se je hned napoprvé ovlivnit, promluví drakomluvou, a bude jí mluvit, dokud si to sama neuvědomí, nebo ji na to někdo neupozorní. Pokud by postava měla nízkou inteligenci (například kroll), tak se může stát že si svůj "dar" vůbec neuvědomí a již nebude mluvit nikdy normálně. Když se postava snaží ovlivnit řeč a promluvit normálně, je to past na 5 - bonus (+ postih) za inteligenci "úspěch/neúspěch". Pokud postava uspěje nebezpečnost pasti se sníží o 1. Pokud postava neuspěje zvýší se past 1 jedna, past však nikdy nemůže být menší než 1 a větší než 6. (samozřejmě pokud postava docílí místa, kdy již není schopna posun ovlivnit - nemá cenu nic dále zkoušet)

- Dračí dech:
Postava takto získává dračí dech. Ten se používá stejně jako ten dračí.

Polovina současných životů postavy je rovna zranění. Podle druhu draka, z jehož části bylo jablko vyrobeno (viz níže) se určuje typ dech, jeho dosah a jejich počet za den. Všechny parametry dechu odpovídají tomu dračímu, pouze jejich počet za den se rovná polovině (zaok. nahoru). Vlastnost se používá podobně jako "dračí řeč". Postava prostě bude přát aby seslala dračí dech, otočí se hlavou k cíli a otevře ústa co nejvíce může. Démon skrytý v jablku poté vyvolá z jejích úst dech. Pokud bude postupovat postava takto neměla by se tak sama poranit, ale může samozřejmě dojít k různým situacím, poté závisí na Pj. Doba získání této vlastnosti po pozření jablka závisí na odolnosti postavy.

Výpočet: 9 - bonus (+ postih) za odolnost směn.

Při sesílání pokusu o seslání dračího dechu (pokud ho postava již plně neovládá) si postava hází proti pasti na inteligenci 4 "úspěch/neúspěch". Pokud postava uspěje nebezpečnost pasti se sníží o 1. Pokud postava neuspěje zvýší se past 1 jedna, past však nikdy nemůže být menší než 1 a větší než 5. (samozřejmě pokud postava docílí místa, kdy již není schopna posun ovlivnit - nemá cenu nic dále zkoušet)

Pokud postava neví, že může seslat dech, tak se o to asi sama od sebe nebude ani pokoušet. Ale v případě svého ohrožení je však možné, že sama instinktivně dojde k tomu, že dračí dech sešle (viz. legenda). V takovém případě si PJ hodí na reakci postavy. Je to past na odolnost 6 - velikost útočníka (A=1, B=2, C=3,...) "pokusí se seslat/nepokusí se seslat".

* Výroba Dračího Jablka *


- "recept" na výrobu tohoto předmětu by neměl válet někde v knihovně v čarodějnické škole, být volně k sehnání byť i na lepším trhu... ale to je asi jasné.

- jenom ti staří a moudří ze západních draků by mohli stále znát tajemství jeho výroby. Samozřejmě že již bylo sepsáno několik receptů lidmi, kteří se domnívali že úspěšné výroby docílili. Avšak to jsou jen falešné, většinou a klamavé domněnky. Tyto recepty se však mohou objevit na trhu... samozřejmě za neuvěřitelnou cenu.

K výrobě tohoto předmětu je zapotřebí theurga, který k výrobě potřebuje:
- část draka (viz níže.)
- kousek kovu (vždy se používalo zlato nebo stříbro - není to samozřejmost)
- 200 magů
- 120 alchymistických surovin.

* Částí draka * se myslí například zub, dráp nebo kus kůže. Předmětem může být vlastně jakákoli část draka, ba i dokonce co drak vyprodukoval (skořápky vejce, výkaly apod.). Předmětů může být i více, ale vždy musí být z jednoho konkrétního draka, ať už živého nebo mrtvého. Potřebné množství předmětů závisí na hmotnosti, je potřeba aspoň 60 mincí.

Proces probíhá (až je to zajímavé) velice rychle. Theurg se musí nacházet na místě, které je nebo dříve bylo velmi hustě osídlené draky : například jeskyně, pláň a podobně. Theurg poté naváže kontakt s vyšší sférou a požádá ji o vydání démona. Sféra zhodnotí zda dračí jablko bude po svou životnost používáno moudře a pro dobrou věc (nejčastěji pro dobrou věc draků) a v případě úspěchu vydá démona. Poté dá theurg démonovy pokyn, aby vyčetl z dračích pozůstatků schopnosti a sám s nimi manipuloval v dračím jablku. Nakonec theurg pomocí zbylé magenergie vytvaruje jablko do tvaru v jakém ho chce mít, dodá zdobení apod. Jablka měli vždy tvar zploštělého vejce, proto aby byla zachována památka na draka, ale není to při výrobě zcela nutné. Toto opracování trvá kolem 2 až 3 směn.

* Kdy zlato, kdy stříbro? *
- zlato se nejčastěji používalo u klasických ohnivých dechů, tedy pokud bylo při výrobě jablka použity ostatky draka s ohnivým dechem
-stříbro bylo použito u výjimek, tedy např. pokud bylo jablko zhotoveno z ostatků bílého draka (který má ledový dech)

Připomínky:

- Dračí jablka byla používána za dávných časů, ty původní by již všechna měla být nepoužitelná, tedy démon uvnitř již dávno zemřel. Jsou brány jako velké cennosti a i nepoužitelné jablko má obrovskou cenu.
- Samozřejmě, že ty první jablka nebyla jediná (tedy mohu existovat i fungující)
- Postava která má schopnosti získané díky jablku je často brána jako nadpřirozená bytost, často zavrhována společností. Takový lidé poté berou svůj "dar" spíše jako prokletí.
- Postava nedrží jablko nějakou zvláštní schopností, jediné co drží jablko u postavy je to, že je umístěno uvnitř jejího ohryzku, tedy pokud jí ho někdo, nebo i sama postava jakoukoli cestou (ať už vyříznutím, či hrubím vyrváním), odstraní, ztratí své schopnosti - ale víme co se s postavou asi stane, že? Jakmile démon ztratí kontakt s postavou, vrátí jablko do původní velikosti (což většinou vede k rozpadnutí ohryzku - není to hezký pohled). Proto také si postavy mající jablko často chrání krk. Šátkem, šálou apod.

Přidáno:

Přečteno: 0

Hlasovalo: 24

Autor:

Diskuze

 Uživatel úrovně 0

Zajímavý návrah, takových tu není mnoho. Navíc se nato da slušně nabalit dobrodružství. Kritiku řekli jiní a pro své potřeby zmenším sílu, ale jinak fajn.
Dám 4*.

s pozdravem Hráč DrD


 Uživatel úrovně 0

deshi: ad berserkr)
ne, deshi, to tak tedy nefunguje, precti si to v PPP znovu. Berserkrovi ubyvaji proste zivoty do minusu, zadne deleni dvema. Do 1.5 to bylo tak, ze pokud mel 0 a mene na konci boje, zemrel okamzite, ted je to tak, ze se zhrouti a pokud neni do 3 KOL vylecen tak, aby mel alespon 1 zivot, rovnez umira. Ja jsem tu citaci napsal, divim se, ze jsi to prehledl...


 Uživatel úrovně 0

Azwal: no vidíš, takové vysvětlení mi stačí, jen to mělo v být už v původním textu :o)) Zkrátka, lidé jsou stále s něčím nespokojení a při hodnocení ti to dají "sežrat", takže se musíš hodně snažit, aby to bylo "dobrý zboží" :o)))

ad berserkr) ano může být zraněn za dvojnásobek, ale princip funguje tak, že bojovník dostane pro dobu svého šílenství 2 krát tolik životů a když šílenství skončí, tak se mu zbylé životy vydělí dvěma. Nebo snad hrajete tak, že každý zásah dělíte dvěma? :o)))

Čili dech má pak poněkud větší útok, ale i kdyby měl pouhých 50, víš jaký má rozsah??? Proto je podle mne hodně silný, navíc jaké jsou doprovodné účinky dechů - v pravidlech se o tom moc nepíše, ale vem si třeba dech ohnivého draka - všichni, kdo nemají jednolitou kroužkovou košili přijdou o brnění (přehoří kožené řemínky, které je spojují), při dechu ledového draka bych nechal dal po 1-3 kola past na to, že se zbraň díky podchlazení zlomí apod ...

S úctou deshi


 Uživatel úrovně 0

Děkuji za vaše připomínky - sem si vědom počtu nedostatků, ale kdybych to sem nedal teť s mími dvěma ** tak jak se znam bych se na to už úplně vyflák a ten předmět bych nezazdil ale pohřbil.

Deshi:
- Ohryzku se taky nadává (nebo mi to aspoň někdo tvrdil) Adamovo Jablko - to jako že žral kus ovoce a zůstalo mu v krku. "Do ohryzku se vrazí kus kovu obsahující démona který dá člověku jisté dračí schopnosti a tak to prostě draci pojmenovali Dračí Jablko" . No ale jak se znam tak je to zase určitě úplná kravina...
- Proč bych to polikal? Velice se omluvám, ale to jsem zapoměl uvést do historii: Draci většinou umisťovali Jablka do ovoce, nebo do ruzných druhů potravin (většinou chutně vypadajících). Někdo se pak s chutí zakous a většinou místo aby křečovitě dávil tak radši polknul.



Název démona - tak nějak jsem si neuvědomil, že démon by měl mít jméno - pokud mohu doplnit - Démon dračího řemesla
"Dragon Craft - v agličtině to zní drsně - podělaná angličtina!!!
:-)"



K těm ostatním závadám toho asi moc nepodotknu... nevim totiž co... ale souhlasím...


Na závěr jeden návrh: pokud by někdo chtěl přepracovat a dopilovat tento předmět, nejsem proti, jenom prosím aby tam byla zmíňka o tom kdo s tím přišel, popřípadě kdo je autor nějakých pasáží...

Díky za vaše hodnocení...

S pozdravem Azwall


 Uživatel úrovně 0

T:
1. ale no tak, na jmene demona snad vlastnosti predmetu nezavisi... v PPZ taky nejsou uvedena jmena demonu...

3. tady ti chte nechte musim dat za pravdu, porazils me vlastni zbrani, totiz pravidly... i kdyz pocet dechu je omezen na den, pravda je, ze zadny predmet v pravidlech to takhle nema, ani talismany... vsude se plati mg. No a draci rec je pravda neomezena

10. tak tady te muzu udolat pravidly: je tam psano, ze "muze byt behem boje zranen az za 2nasobek sveho poctu zivotu" a "berserkr vsak NEDOSTAVA zadne zivoty navic, a pokud ma na konci boje 0 a mene zivotu, zhrouti se k zemi..."
odtud je zjevne ze nas berserk ma porad jen 99 zivotu...

no tedka bych dal tak 2.5*
melo to v te moudre sove zustat dele, protoze i kdyz se objevuji stale dalsi slabiny, napad prece jen nebyl spatny...


 Uživatel úrovně 1

Azwall. Zajímavý předmět o nedostatcíxh už t mluvili povolanější, tak tě nebudu zatěžovat opakováním. Mě se to líbí, dávam 3*.

Bulba: A co se týče tebe kamaráde, tak pokud chceš psát pořád jen samý narážky a dávat si bodování jen tak protože T, dělá tohle a T. dělá tamto, tak si to piš do nějakého stolu v putycea nezatěžuj tím tady. Autor i ostatní si podle mě potřebují přečíst názory a rady ostatních a né tu slyšet ty tvoje žblepty.

Doufám, že se nedožiju dne, kdy budeš redaktorem ty, protože pokud se nezamyslíš, tak mě mezi své přátele nepočítej.
S pozdravem a Zwejk


 Uživatel úrovně 0

Hmm, highegg :

1 - to bych pak mohl nasapt že je to nějaký meč a jeho SZ si domysli.
3 - vzláštní schopnosti získáváš díky magickému předmětu, stejně jakou když hážeš blesky pomocí magenergie. Ale za tyto schopnosti musíš nějak zaplatit, zde magy. To je jako by si měl Sluneční prsten, a všechny jeho schopnosti měl zdarma...
4 - viz výše...
7 - hmm, pravda, ale zase za to platíš - ikdyž je to zde trochu špatný příklad. Prsten Ti díky démonu může rychleji a silněji hýbat paží - ale vyvořit dračí dech ? Nakonec proč ne, ale na hodnocení trvám...
10 - je to strašně silné, ale i zde je to věc názoru. Použije Tvého příkladu - dejme tomu, že to bude bojovník. Začne tuhá bitva, přátelé padají jako mouchy a hle je tu bersekr. Hmm, takže tu máme krolla se 198 životy ( aktuální počet životů ) a ejhle, pak že ten dech není moc silný... Je též pravdou, že bersekr je z čísti ovládán Pjem,ale když tu schonost používáš spíše podmyslně - je největší pravděpodobnost, že ji použiješ třeba ve stavu bersekra...

Ale děku za Tvou kritiku, moc si ji vážím...

Tuax - děkuji, mystiku...

Bulba - raději redukuj, své diskuse Q-)
Ano, jsem zaujatý, nesnáším svět, všechno zničím, mým cílem je zamítnout všechny předměty a použít nápady ostatních ve svůj prospěch !!!!!!!! Cha chá, Jekyll a Hyde útočí.... Q-)))))
Co se mě týče, opakuji, že Tvá kritika předmětů, bude asi nevalné kvality, protože vůbec nemáššajna, o čem se tady mi ostatní bavíme...

Jinak pokud tedy píšeš, že opět vyvažuješ, tentokrát o jeden - nechápu proč si dal 4....

S pozdravšem T.

Navíc, jsem autorovi dal na výběr - buď mu to schválím se dvěma **, nebo se to pokusí upravit. Odpovědí mi bylo, že mu ty dvě stačí...


 Uživatel úrovně 0

Takže jsem si to přečetl bez legendy (není pro hodnocení důležitá):

ad jméno) no jméno by se uvést mohlo, působí to komplexnějším dojmem, je podle mne jasné, že jméno je to nejčastěji měněné na každém příspěvku tak, aby to zapadlo na toho našeho světa

název předmětu když jsem si přečetl popis vzhledu, ptám se, proč se tomu říká jablko, snad to najdu někde v textu dále nebo to bylo v legendě?

dračí řeč: to házení si proti pasti je jak často, je tam nějaká časová prodleva nebo může postava bojovat s démonem (on překládá) nepřetižitě?

dračí dech je mocná zbraň a já si dovedu představit spousty dobrodruhů, kteří by za něj byli rádi ...

Clekově mi to přijde jako předmět se zajímavým nápadem, ale nevidím žádné nevýhody. Navíc, pokud je to předmět alchymistický, tak se ptám, proč 26. sféra stojí jen 200 magů. Dále se ptám, kdy se démon vrací do sféry? Protože je jen na jedno použití, tak je to obdobný princip jako u démona požírače duší, ovšem kdy démon dračího jablka splní svůj úkol?

A na závěr jednu takovou rýpavou - proč budu polykat něco, co vypadá jako valoun zlata nebo stříbra, popřípadě jako nějaký šperk?

S úctou deshi


 Uživatel úrovně 5

Bulba
Tak promiň, že se do tebe zase pouštím, ale jseš opět úplně vedle, co se týká tvého názoru na T. On má v předmětech šest vlastních příspěvků, což je dokonce víc, než tebou požadované minimum. Než se do někoho pustíš tak si ověř veškerá fakta. Nedovedu pochopit jak si můžeš myslet že by ten kdo schvuluje záviděl lidem jejich práce. Pravda může je obdivivat, ale zde je to spíše tak, že se diví jak si autoři dají málo práce s velmi nadějnými předměty. A ten co to musí schválit, je od toho aby autora upozornil na nedostatky a chyby. Velmi často se předmět vrátí zpět autorovi s radami od toho kdo danou věc schvaluje o tom jak co dodělat co chybí atd. Ale velmi často jsou autoři tak tvrdohlaví, že to pošlou obratem zpět na schválení. Pakj se nemohou divit hodnocení, snaha pomoci jim byla, ale nevyužili ji. Stejně tak jako téměř nevyužívají dílny...

A máš hodnotit podle sebe a ne tak abys redukoval něčí hodnocení. Zamysli se...

Tuax


 Uživatel úrovně 0

Hodnocení opět zvyšuje ,tentokrát o jeden ,abych redukoval hlasování od T.