Paladin upg.
Autor: | smeety |
---|---|
Přidáno: | |
Hlasovalo: | 15 |
1.-5. Úroveň - má paladin stejné vlastnosti jako válečník... všechny, jelikož na 1.-5. Úrovni se paladin nachází ve stavu novic. To má totiž za úkol chodit po světě a tam se snažit nabrat potřebné události a spáchat pár těch dobrých skutků. Z toho též vyplývá, pro ty kteří hrají na přesvědčení, že paladin může být pouze dobrý. Žádný neutrální či zlý paladin neexistuje !!! (tedy alespoň u mě ve světě ne, i když pár sektních paladinů by se možná našlo) Období novice je pro paladina velmi důležité, jelikož teprve na cestách si dokáže lépe rozmyslet na kterou větev umění paladinů se vydá. Existují totiž cesty a to jsou:
6.-36. - cesta Čistého paladina - cesta čistého paladina může u novice začít velmi pozdě, jelikož k tomuto směru je potřeba dosáhnout určitého řádu a státi se rytířem nějakého šlechtice. Ovšem těmto paladinům s později dostává veliké úcty jak mezi prostými obyvateli, tak mezi rytíři. Tento paladin svou filozofii obrátil spíše směrem boje. Ovládá všechny zbraně bez omezení, ale spíše se zaměřuje na ty těžší kousky. Častokráte ani nepoužívá štít. Zbroje též paladin využívá jaké chce, ale po pravdě řečeno, chce zase ty těžší. To je i polovina odpovědi na otázku, co paladinova magie??? Toto je ta druhá část: nekouzlí, tady to alespoň ze své podstaty neumí. Ovšem od svého šlechtice(né boha, tyto paladinové jsou mocí světskou) dostává, nebo si spíše vyžádává amulety. Ty mu poté poskytují potřebné magické schopnosti !!!(na kouzlení jsou prostě trotlové, ale do očí bych to žádnému neřekl).
AMULETY
Na 10., 16., 25., 32. úrovni získá Paladin od svého šlechtice(viz. Výše) 1 amulet, který mu bude dávat nějakou moc. Na šesté úrovni dostane Paladin Amulet, nebo spíše odznak či řád, který bude muset nosit stále při sobě. Bez něj nemá níže uvedené vlastnosti.(častokráte jsou to těžké masivní kovové náhrdelníky se znakem či erbem) Další amulety mohou mít vlastnosti např.: 'Zvedne Léčbu vlastních zranění o 1 život za den' nebo 'Umožní seslat jeden Modrý blesk denně'. Ostatní amulety mohou mít podobu prstenu či náramku, případně spony na opasek apod. Znak nadřízeného zvyšuje Paladinovi sebedůvěru a postavení ve společnosti tzn. Pravidlově, že paladin získává +1 k úč a oč. A jedou denně může použít amulet k seslání uhrančivých očí(chodec psych. Kouzla). Ovšem pozor, paladin je i velmi chválen lidem a skoro všude se mu dostává pomoci s otevřenou náručí, pokud si ovšem o ní paladin sám řekne a to často nebývá(jsou přeci paladinové) Na dalších úrovních(10.,16.,25.,32) nechávám výběr a možnosti na Pjjích, ale nezapomínejte na to, že každý amulet bez základního Znaku nefunguje.
Tímto ovšem nekončíme: tzn. Další schopnosti paladina jsou tyto:
LÉČENÍ
Stejně jako Válečník má Paladin možnost léčit svá vlastní zranění. Oproti Válečníkovi má výhodu: je schopen si léčit od 6. úrovně tři životy za každou úroveň, která ho dělí od páté. Na 9. úrovni již hodnota nepřibývá a je schopen si léčit 20 životů za den. Ale tímto to kočí. (nikde však není psáno, že amulet nedokáže tuto dobu prodloužit)
BONUS NA BOJ
Paladin na 8. úrovni získává svůj první(který pochází z jeho zkušeností, tzn. že po ukradení, nebo ztrátě Znaku tyto schopnosti neztrácí) bonus na boj. Je to bonus +1 k ÚČ a OČ. Na 12. úrovni získá bonus +2, na 20. +3 a na 32. úrovni již +5. Bonus se ale nevztahuje na boj se střelnými zbraněmi, u těch paladin žádný bonus nedostává a nedostane.
IMUNITA VŮČI MENTÁLU
Paladin se řadí mezi nepodrobitelná povolání. Toto mu zajišťuje jeho Znak. Bez svatého symbolu je Paladin podrobitelný jako Válečník (nepodrobitelnost Paladina je 6).
Od 16. úrovně má navíc Paladin schopnost odolávat mentálnímu souboji, tj. přestože se neúčastní mentálního souboje a bojuje, nepůsobí mu zranění. Vydrží to tolik kol, kolik je jeho úroveň, během nichž obvykle zlikviduje překvapeného mága či nestvůru.
VÍCENÁSOBNÉ ÚTOKY
Od 10. úrovně útočí 2 × za kolo (+6), od 18. 5 × za dvě kola (+9).
Tento bonus se vztahuje na zbraně pro boj z blízka, nikoli pro střelecký souboj. (Paladin prostě nerad střílí, radši se oběti dívá do tváře)
ODHAD SOUPEŘE
Je to úplně stejná vlastnost jako ovládá válečník (bojovník...) na stejné úrovni. Jo holt oba fušují do stejného řemesla.
Informace pro PJ:
Paladin se může fatálněji zmýlit. To znamená, že procenta nad hranici nejsou jen násobky desíti, ale násobky pěti.
Zkušenosti z bitevStejná vlastnost jako má bojovník Velení, akorát paladin má ke všemu bonusy +1.
Boj za slávu, čest, řády a ladné křivky a ručky sličných damTato schopnost jako by vypadla z oka bojovníkově schopnosti berserka. Tady se ovšem paladin projevuje jako normální nepolepšitelný kluk, jelikož past stání se berserkem funguje takto: čím více slávy či řádů nebo uznání si může paladin v dobrodružství zasloužit, tím více stoupá past. Ta také může stoupnout paladinovým pocitem, že se blíží konec dobrodružství. Na past si paladin hází při každém boji. Když prohraje stává se z něho berserk (ovšem s lehce racionálnějším uvažováním, nezačne například mlátil do stromu, a po skončení boje se ihned uklidní,ovšem kdy končí boj posuzuje natvrdo PJ)
6.-36. Cesta Padlého Paladina-padlí paladinové se kdysi oddělili do Čistých tím, že chtěli být více svobodní a nechtěli pořád sloužit svému pánu(velmi se zde hodí, kdyby Pj vymyslel nějakou povídku o oddělení těchto dvou cest).Hlavní rozdíl pak také vznikl v přístupu k životu. Padlý paladinové odešly od čistých do panských lesů, kde narazili na skupinku chodců a ti je lehce zasvětili do svého umění(to by mělo být završení povídky).Tudíž Padlí paladinové kouzlí!!! Svou sílu získávají od svého boha(jsou velmi věřící) jejich meditace je stejná jako u kouzelníků. Dále Padlí paladinové jsou zastánci spíše té středně těžké sorty zbraní, ale ovšem když chňapnou po válečném kladivu, tak uvidíte kdo se vyzná. To bylo velmi okrajové a řekl bych chaotické srovnání, proto přejděme k pravidlové části.
Meditace
Paladin dokáže nameditovat stejně magů jako chodec o 2 úrovně níže (na 6 a 7 stejně jako hraničář na 4 a 5)ty pak může použít na kouzla popsaná níže...
Léčení
Paladin je cvičený léčitel a denně umí jedné postavě vyléčit tolik životů, kolik je jeho úroveň a není omezen počtem postav které chce léčit.
Léčení trvá 2 směny.
Umí léčit i nemoci,až od 10. úrovně, ale léčení jedné nemoci jako kouzlem hraničáře uzdrav nemocného trvá 5 směn.
Paladin zvládne z těla postavy dostat ven i jed(to mu trvá 1 směnu a též teprve na 10.úrovni), ale jestli lze daný jed vyléčit určuje PJ. Pokud už jed zapůsobil, paladin nemůže pomoci.
Paladin nemůže vyléčit jed, který byl namíchán postavou na vyšší úrovni než je on a jed, který byl přirozeně vytvořen v nestvůře která má vyšší životaschopnost než on úroveň.
Vícenásobné útoky a bonusy k souboji
od 8.úr. získává paladin 2útoky za kolo, na 20.úr. získává paladin 3 útoky za 2 kola a dotáhne to až na 3 útoky za kolo, ale to až na 32.úr a pouze s jednoročními zbraněmi.
Štít-paladin je velmi zbožný člověk a chce aby to také všichni věděli. Proto si nechává štít(má pro něho asi tak stejnou cenu jako meč)pokreslit různými znaky a svatými symboly. To mu občas poskytne trochu té pomoci od vesničanů, či bázeň u nemrtvých nebo nečestných lidí. Dále má paladin i bonusy k obraně ze štítem na 10úr. +1, na 25.úr +2...(mysli ovšem na to, že padlý paladin jen málokdy nosí těžší než kroužkovou zbroj!!!)
Kouzla
Paladin smí využívat všech kouzel hraničářských(né chodeckých ani druidských) a ještě vládne vlastními kouzly:
Odvrácení nemrtvých/neviděných:
magergie: životaschopnost*počet který chce paladin zastrašit
dosah: 30 sáhů
Nemrtví a nevidění v dosahu, o přibližné(+-1) životaschopnosti kterou paladin zaplatil se dají na zběsilý úprk před paladinem(ten pomine po 30směnách).
Zastrašení-stejnojmenné kouzlo čaroděje.
Hněv boha:
magenergie: všechna současná
dosah: rozsah: kruh o poloměru 400 sáhů.
Na obloze se zahřmí a objeví se blesky, paladinovy oči se zatemní a paladin ztratí dočasně moc nad svou postavou, převtělí se do ní totiž samotný bůh, kterému paladin slouží.
Paladinův hlas bude hřmít strašlivou silou a jeho slovo bude mít moc zabít, bohové jsou přece všemocní.
Co bůh, převtělený do paladina udělá, musí posoudit PJ, podle situace.
PJ by také měl posoudit vhodnost tohoto kouzla, pokud se ho paladin pokusí seslat, když to není nutné, jsou mu okamžitě odebrány jeho schopnosti a všechny jeho vlastnosti klesnou na hodinu o 5, paladin ztratí polovinu svých životů a padne vyčerpán k zemi.
Toto kouzlo je vhodné v okamžiku kdy paladin bojuje proti ztělesnění zla v mocné podobě např vidoucí hrůzy, nebo něčemu, co ohrožuje daleké okolí.
Shrnutí:Čistý paladin-používá amulety, světský bojovník, zdokonaluje spíše svou bojovou stránku. Musí se jako novic stát rytířem jinak nemůže přestoupit k Čistým paladinům. Spíše těžší bojovníci. Často využívají koně. -Padlý paladin-magie vychází se souznění s bohem, spíše bojový hraničář, moc duchovní, spíše samotáři, mohou ale nevyužívají ve většině případů těžké zbraně a zbroje. Oba obory zastávají postavy s dobrým přesvědčením... oba obory se vzájemně tolerují a pomáhají si. P.S.: Tento paladin vzikl "spojením" obou paladinů již dříve uveřejněných na tomto serveru. (autor:smeety, omlouvám se pokud sem někoho urazil, pouze sem se snažil spojit je oba dohromady k obrazu svému)
Diskuze
fakt celkom fajn uz je to lepsie
tolerují... boa jsou paladinové... moudří lidé... samozřejmě, že tu nějaká disharmonie může vzniknout... přecejenom si čistý paladin může dobírat... ale zase padlé paladiny oplývají pověsti... pověsti tajemna...
ja sem říkal že se omlovám těm který to napsaly předemnou... fakte sorry jestli se tě to dotklo...
Tohle povolání schrnu takhle - síla a čest.Je dobrej, ale dobrej (přesvědčení)...
no tak to se mi nak nezda oba se toleruji???mnoo jinak to de (ta ma cast)!!!
No myslím, že konečně aspoň trochu požitelný paladin...