Kouzelnická Kouzla

Životní prostor **hye! hye!** Hodnocení: Kvalita

Autor:
Přidáno:
Hlasovalo: 10

Skupina: Energetická magie

Past: viz níže

Dosah: 10

Vyvolání: 1 kolo

Popis:

Jméno kouzla: Životní prostor

Kouzelná slova: *hye! hye!*

Magenergie: nejméně 6 magů

Past: Obr ~ 20 - hmotnost/200 - 2x vzdálenost ~ 1k6 stínových/let

Dosah: 0

Rozsah: kruh o poloměru 10 sáhů

Vyvolání: 1 kolo

Trvání: ihned

Zařazení: EU - úder

Kouzlo slouží ke zjednání pozornosti, vytvoření prostoru či odhození protivníků.

Po vyvolání udeří kouzelník holí (či dupne nohou) do země. Směrem od něj se v tu chvíli rozvine tlaková vlna odnášející sebou vše, co jí přijde do cesty.

Vlna má výšku kouzelníka či čarodějovy hole. Kouzelník může z působení kouzla vyjmout jednu libovolně velkou výseč - to nemá vliv na cenu kouzla ani na jeho sílu v zasažené oblasti. Vlna se také nešíří za překážky, které jsou neprostupné a nezvládne je odhodit z cesty.

Každý tvor a předmět v zasažené oblasti si dále hází proti pasti Obr ~ X ~ 1k6 stínových/let, kde X je rovno (20 - hmotnost předmětu[mn]/200* - 2 x vzdálenost od kouzelníka[sáhy]**. Přidáním 1 magu se X o jedna zvýší. U předmětů se počítá bonus za obratnost +0 a hod na k10 0***.

Ti co uspějí jsou lehce otlučeni drobnými předměty či úderem kouzla za k6 stínových životů. Každý tvor i předmět, který neuspěje proti pasti je vržen o X sáhů směrem od kouzelníka. Pokud byla past menší než 1 a stejně neuspěl, spadne prostě na zem. Vržená postava je dopadem zraněna ještě za 1k6 stínových životů za každých 5 načatých sáhů uskutečněného letu letu. Pokud je let přerušen nárazem do pevné překážky je letec zraněn za dalších 1k6 skutečných životů za každých 10 neuskutečněných sáhů letu.

Při nárazu většího letícího předmětu(či tvora) do jiného stojícího předmětu (či tvora) spočítané zranění se rozdělí mezi oba a oba padnou na zem.

Každý tvor sražený pomocí tohoto kouzla vstává 1-3kola. Odhozené předměty letí pomaleji, než se vlna šíří.


  • * Vypadá to složitě, ale prostě zhruba za každých 10kg hmotnosti odhazovaného snižte past o 1.
  • ** Z fyzikálního hlediska by tu byl lepší čtverec vzdálenosti od epicentra (kouzelníka), ale kdo by to počítal?
  • ***Takže vlastně jen zjišťujeme, jestli je X kladné.
  • Kouzlo nemá žádný přídavný vizuální projev. O poutavost se postarají mračna prachu a létající pžedměty

Jedná se o kouzlo vhodné spíše k demostraci moci, než k přímé likvidaci nepřátel, pomocí nápaditého použití se s ním dají dělat různé vylomeniny, jako vyrážet dveře, rychle vytvořit ring pro pouliční souboj, vytvoření uličky v davu a podobně.


Příklad: Čaroději Azralovy zablokovala cestu sevřená skupina tří dobrodruhů. První je lamželezo zakutý v těžké zbroji (Obr -2, 2200 mn), za ním dlouhán s lukem (Obr +4, 1600mn) a poslední nějaké tintítko se spoustou vybavení (Obr +1, 1500mn). Azrael během hovoru a pokřikování nadávek příjde až skoro k nim (3 sáhy od prvního) a pak si dupne. Azrael do kouzla přidá 5 magů, ať to lítá!(kouzlo celkem za 11)

Lamželezo si hází proti pasti 8(25-11-6), což nehodí a leťěl by 8 sáhů. Dlouhán stojí proti pasti 9(25-8-8), což s úspěšně zvládne ale strazí jej letící kamarád. A tintítko stojí proti pasti 7(25-8-10), což při vší smůle nehodí a letí 7 sáhů.

Protože lamželezo měl letět 8 sáhů, ale neletěl ani jeden, rozdělí si mezi sebou s dlouhánem 1k6 životů zranění. Tintítko za svůj let 7 sáhů obdrží zranění 2k6 stínových životů


Celkem je tedy udělelno 3k6 životů stínového zranění a 1k6 reálného. To je průměrně 10,5 stínového zranění a 3,5 reálného. Převedeno na skutečné - cca 6 životů. Za 11 magů se tu místo na nějaké přídavné efekty ke zranění určitě najde. Kouzlo bylo párkrát ozkoušeno ve hře a je s ním sranda, i když vyžaduje dosti házení. Jeden hráč ho dokonce zařadil do svého repertoáru postavy.

Přidáno:

Přečteno: 0

Hlasovalo: 10

Diskuze

 Uživatel úrovně 0

Životn prostor je vypadené "í". Dělá se tu nějaká redakční úprava, vůbec?

Jinak děkuji za hodnocení.


 Uživatel úrovně 8

No kúzlo samo o sebe je dobré, možno trochu zložite rozpísané. Určite sa dá použiť a veľakrát sa hodí. Našiel som pár chybičiek v slohu( najviac bije do očí Životn prostor), ale to sa dá v pohode zvládnuť.

Je tu aj príklad, čo ma teší tak dávam 4*( je to použiteľné, pekné a zábavné)

Your Kamerask