Kouzelnická Kouzla

Bílý úder *maka lavan* Hodnocení: Průměr

Autor:
Přidáno:
Hlasovalo: 12

Skupina: Energetická magie

Past: Roz ~ 7 ~ 1-6/3-18

Dosah: 1

Vyvolání: 1 kolo

Popis:

Jméno kouzla: Bílý úder

Kouzelná slova: *maka lavan*

Magenergie: 5 za každý

Past: Roz ~ 7 ~ 1k6/3k6

Dosah: dotek

Rozsah: 1 tvor

Vyvolání: 1 kolo

Trvání: ihned

Skupina: EU - Zrychlený výboj

Toto kouzlo se podobá bílé střele.


To, co je uvedeno výše je z hlediska pravidel a v jejich kontextu plnohodnotným popisem kouzla. Pro ty, co se v nich nevyznají dokonale, nemají je zrovna po ruce, nebo se v nich perfektně nevyznají připojím plnohodnotný popis.

Bílý úder

Kouzlo bílý úder doplňuje arzenál kouzel pro boj s magickými tvory. Na rozdíl od plošné a z odstupu použitelné bílé střely, je poměrně kontaktní - sesílá se dotykem. Původním účelem tohoto kouzla bylo jeho zaklínání do zbraní pro boj s démony, nemrtvými a jinou sebrankou.

Kouzlo se projevuje navenek velmi nevýrazně - pouze ve chvíli doteku sjede po čarodějově ruce bledý plamen a přeskočí na cíl.

Kouzlo samozřejmě funguje jen v případě, že se kouzelníkovy podaří cíle dotknout. To lze řešit např. jako útok pěstí, přičemž do obrany soupeře se nepočítá zbroj (PPP - Rvačka). V případě sesílání kouzelnou zbraní dojde k úspěchu, pokud je rozdíl mezi hodem na útok a hodem na obranu menší než KZ obránce. (Nemá-li cíl OČ dělené na KZ a obratnost, pak pouze v případě zranění.)

Kouzlo jinak funguje obdobně jako bílá střela - funguje pouze na magické tvory (nevidění, nemrtví... třída zranitelnosti N) a lze jich najednou seslat nejvýše tolik, kolik je kouzelníkova úroveň. Údery se všechny sesílají do jednoho tvora. Proti pasti si hází terč proti každému úderu zvlášť.

Přidáno:

Přečteno: 0

Hlasovalo: 12

Diskuze

 Uživatel úrovně 8

To formátovanie sa aj mne zdalo čudné a je aj dosť neprehľadné.

Fafrin: Tak nápad tam je, hlavne kvôli použiteľnosti a lacnejšiemu vyvolaniu. Určite si pozdvihol morálku, a tak sa aj ja neskôr možno vrhnem na nejaké kúzelnícke kúzlo( taraz však robím ako vieš hraničiarsky set a obory obrancu).

Keď sa zase budeš nudiť, určite napíš ďaľšie nejaké takéto využiteľné kúzlo:)

Your Kamerask


 Uživatel úrovně 0

Mohl bych poprosit redakci o opravu formátování?
Většina toho, co je nad čarou je má bý ve formě tabulky (to co se kopíruje při vkládání příspěvku - aby se daly zapsat záludnější údaje a složitější pasti.)
Mohlo by se to odřádkovat (a duplicitní informace smazat)?

kamerask: Jasně, je to prostě levnější, neplošná bílá střela. Má v jistých okamžicích vyšší použitelnost. Průměrné kouzlo bez nápadu, toť vše. Chtěl jsem hlavně otestovat jaká tu je nálada ohledně neomáčkových řemeslných kouzel. Taky aby se pozvedla morálka posílání i děl, které prostě neaspirují na ****, ***** nebo snad ******.


 Uživatel úrovně 8

No vidno, že si sa doma nudil :).

Zhľadiska pravidiel je toto kúzlo úplne v pohode( ale keď ide o teba tak by to inak ani nemohlo byť).
Originálnosť kúzla je podľa mňa otázna, načo by kúzelník zosielal biely úder pri ktorom sa musí dotknúť súpera, keď má bielu strelu. Toto som si myslel pred chvíľou
Rýchlo som však preletel pravidlá a pozrel som si bielu strelu. Už mi je jasné ako je toto kúzlo použiteľné. Tak po prvé je lacnejšie ako biela strela, a po druhé pri súbojoch zblízka je použiteľnejšie. Takže si myslím, že je kúzlo využiteľné.

Popis kúzla je dostačujúci, ale ako hráč, ktorý má rad legendy a úplne presné popisy by som uvítal nejaký ten krátky príbeh, či niečo o tom ako toto kúzlo vzniklo.

To však nie je také potrebné, ale ako som povedal, myslím si, že si sa trochu nudil a tak si niečo napísal. Dopadlo to celkom dobre a kúzlo je úplne v pohode použiteľné. Na hodnotenie si trochu počkám, lebo ešte váham.

Your Kamerask