Kouzelnická Kouzla

Dvojice alkoholových překvapení *viz níže* Hodnocení: Průměr

Autor:
Přidáno:
Hlasovalo: 26

Skupina: Materiální magie

Past: viz níže

Dosah:

Rozsah:

Popis:

Víno, ženy, zpěv… Takové bylo heslo mého čarodějnického mistra. Vzpomínám si na lehký opar alkoholu vznášející se poblíž mistrovy laboratoře. Vzpomínám si taky, že když jsme zrovna nebyli pod obraz – což bylo věru časté, nebo pokud nás svou návštěvou nepoctily můzy z nedalekého nevěstince – to také nebylo zřídka, věnoval se mistr výzkumu využití moci alkoholu v čarodějnické praxi – to tak nanejvýš jednou do měsíce. „Alfrede,“ říkával, nezapíraje nadšení „tohle bude ta největší pecka od dob, kdy dobrodruh Staleen ukápl svou první slzu. Budeme to muset náležitě oslavit.“

Naneštěstí nebylo mistrovi dopřáno vychutnat slávu vlastního díla. Na dýchánku uspořádaném na počest jeho nových objevů se na smrt otrávil v jednom ze svých alkoholových oparů. A tak mě tu máte, braši. Kouzelník, který umí jen dvě kouzla. Za to ta nejlepší! Připíjím na slávu svého mistra, který mě všemu naučil. Připíjím na nejlepšího kouzelníka všech dob! Nechť věčně žije jeho alkoholem prodchnutá památka!

- Alfred NoBlee - zakladatel světoznámé NoBleeovy nadace, udílející tzv. NoBleeovy ceny nejvýznamnějším alkoholikům světa. -Opilost *Alcoholixis*


Magenergie: 10 magů
Past: Sil ~ 7 ~ nic/proměna
Dosah: dotyk
Rozsah: 1 tvor
Vyvolání: 1 kolo
Trvání: 1k6 hodin
Skupina: Materiální magie

Kouzlo opilosti je schopno zaměnit část krve terče, který neuspěl v hodu proti pasti, za čistý alkohol. Objem takto přeměněné krve je vždy stejný a jeho účinky závisí na velikosti terče. Pro cíl velikosti B a C odpovídá efekt zhruba jednomu promile alkoholu v krvi. U menších postav a tvorů velikosti A je efekt dvojnásobný. Tvorové velikosti A0 si musí hodit proti pasti Odl ~ 7 ~ osminásobný efekt / smrt. Pro cíl velikosti D je efekt kouzla poloviční. Na tvora velikosti E, stejně jako stvoření, která nemají krev (např. nemrtví, elementální bytosti, sliz, rostliny, hmyz, mlži a plži) kouzlo nijak neúčinkuje.

Při určování efektu kouzla hraje důležitou roli odolnost postav (Alchymisté mají možnost uplatnit svůj bonus na odolnost vůči jedu). Orientační míru opilosti lze stanovit jako poměr: počet promile v krvi/(2 + Odl + případný bonus). Přesáhne-li míra opilosti 1 upadá postava do bezvědomí po dobu než z ní alkohol vyprchá alespoň z poloviny (poměr bude menší než 1 / 2). Zasažený cíl navíc utrpí postih –1 k obratnosti za každé promile alkoholu v krvi. Jeho reakce se zpomalují a proto má v rozšířeném bojovém systému postih –2 k iniciativě za první promile a navíc –1 za každé další. Pokud je zasaženým cílem kouzelník, klesá pravděpodobnost úspěšného vyvolání o 30% na promile alkoholu v krvi. Alkohol z těla cíle vyprchává za 1k6 hodin a díky své absolutní čistotě nemá žádné vedlejší účinky (kocovina, zvracení...).

Efekt kouzla na chování zasažené postavy, nebo tvora není přesně stanoven. Pokud je zasažena hráčská postava, hráč musí brát na vědomí, že je opilý a podle toho se i chovat. Začne se motat, má zdvojené vidění, mluví z cesty a vše kolem se mu zdá krásnější, nebo naopak upadá do hluboké deprese. PJ má přitom právo hráčovo počínání korigovat v případě, že se domnívá, že podobná reakce není na místě. Je-li zasažena jakákoli jiná bytost včetně kouzelníkových přátel a hraičářských psů, je chování cíle plně v kompetenci PJ.Alkoholový opar *Alcoholixis etherum *


Magenergie: 12 magů za směnu
Dosah: 25 sáhů
Rozsah: kruh 6 sáhů
Vyvolání: 3 kola
Trvání: podle vložené magenergie
Skupina: Materiální magie

Sesilatel tohoto kouzla vytvoří mrak alkoholových výparů o poloměru 3 sáhů. Mrak bude mít kruhový tvar. Pokud v okolí fouká vítr, bude se plynule posouvat ve směru větru rychlostí 1-5 sáhů za kolo podle síly větru. Kouzelník musí mít při kouzlení přímý a nepřerušovaný vizuální kontakt s budoucím středem alkoholového oparu. Alkoholový opar je neviditelný a má zápach vypařujícího se ethanolu, nijak nechutná.

Na všechny bytosti uvíznuvší uvnitř mraku, s vyjímkou těch, které nedýchají, nebo nemají žádnou krev, působí mrak jako by v každém kole vypili půllitr piva. Efekt kouzla je obdobný jako u předcházející opilosti s tím, že promile pro postavy velikosti B a C se uvažuje jako vypití dvou litrů piva (4kola).

Proti účinkům alkoholových oparů se dá účině bránit zadržením dechu. Postava musí zadržování dechu ohlásit před začátkem svého příštího kola, nebo akce. Učiní-li tak, hází v příštím kole (akci) proti pasti Odl ~ 2 ~ nic/běžný efekt.

Přidáno:

Přečteno: 0

Hlasovalo: 26

Diskuze

 Uživatel úrovně 8

Gräfenbergovo kouzlo
*Gipunktattitium*

Magenergie: 1x žvts +5
Past: Roz+Odl ~ 7 ~ 0
Dosah: 10 sáhů
Rozsah: 1 tvor
Vyvolání: 1 kolo
Trvání: ihned
Obor: PO+EU

Popis:

Toto kouzlo s pomocí drobných magických jiskříček nastimuluje jistá specifická nervová zakončení v těle příjemce kouzla, což vyvolává silné slastné pocity trvající až do konce kola (postih při vykonávání činností vyžadující koncentraci dle okolností). U jedinců, kteří neuspějí proti pasti, je tato stimulace tak intenzivní, že se jim podlomí kolena a jsou - rovněž do konce kola - samým blahem vyřazeni, s čímž se pojí i veškeré průvodní jevy vyvrcholení (ke kterému může i v takto krátké době dojít i vícekrát než jednou).


 Uživatel úrovně 5

S podobnými kouzly se vyblbnout dosytosti.

Pokud má být ovlivněn přímo jeden tvor, tak na přeměny vnitřních částí rozhodně by to chtělo past ROZ (možná s odolností, rozhodně to nemá co dělat se sílou).

Problém oblaku je jeho velká síla a snadná zneužitelnost pro útočné akce.

Kouzla zase tak špatná nejsou, ale již v době, kdy bylo toto kouzlo uveřejněno, tak jsem se zerafelem hrál podle jeho magie skřítků, kde kouzla byla ještě krapet lépe vymazlená.

Osobně se mi moc představa opilosti z kouzla moc nezamlouvá, zvláště když je větší prča, když si opilí za svou opilost může sám (třebas se mu trochu vypomůže). Kouzlo mi přijde takové fádní - udlá ze střízliváka opilého. Jde to i vtipněji, podívejte se na magii skřítků :).

Tehdy jsm asi na kouzla byl až příliš tvrdá (hrál jsem s lepšími kouzly :)), teď bych to viděl tak na 3,5*


 Uživatel úrovně 0

Hodně dobré. Už vidím jak se polovina lidí, které kouzelník potká válí ožrálá po cestě :)


 Uživatel úrovně 0

Myslim ľe tohle kouzlo je fakt dobrý.Je zajímavý a dobře vyuľitelný ve hře.Ale myslim si ľe je to dost sloľitý já osobně bych tam udělal vąechny ty pasti na odolnost.A myslim si ľe ten opilej by moh taky víc zuřivej a ľe by tam mohla bejt pravděpodobnost na nejakej ten zlepsenej utok jako u bersekera.Ale jinak se mi líbí.


 Uživatel úrovně 0

Mě se tento příspěvek líbí, příběh také nepatří k těm špatným. Shrnu tady pár věcí, i za které jsem snížil hodnocení.

-U kouzla opilost máš nejdříve past na sílu, v textu pak na odolnost. nejsem si tak úplně jist, myslím, že by mělo být asi vše na odolnost.
-Možná by se hodili jen pro návod základní stupínek opilosti a popsat čísli třeba od jedné do tří. Já v alkoholu a informacích co dělá tento počet moc sběhlý člověk nejsem.
-Jestli jsem pochopil tak to kouzlo vypadá asi tak, že kouzelník zamává rukama, řekne alkoholixis a terč je "nalitej". Ale jo, jednoduchost mám rád.
- U Alkoholového oparu: Pokud postava zadrží dech, tak ho má snad zadrženej a na nic si nehází ne? To by spíš měla když ho zadržen nemá.

Třeba by se tam hodila podmínka, že kouzelník už musí "něco" ovládat nebo znát aby se naučil tyto kouzla, vždyť to jsou přece výtvory velkého čaroděje *smích*


 Uživatel úrovně 0

Edax: To je jen přirovnání. Postava se po jednom kole cití jako by exnula pivo. Žádné pivo ve skutečnosti nehltá, jen ji do plyc proudí vzduch s velkým obsahem lihu v plynném skupenství ;)

Lireth, Krosnos, Lucian: Co na to říct, snad jedině dík za podporu. Jinak si nemyslím, že by to druhé kouzlo bylo nějak extra povedené. Asi by zasloužilo předělat, protože tomu prvnímu vyloženě kazí repku :) Co jsem si všiml, tak se veškerá kritika točí kolem něj.

Jaris: Musím se přiznat, že u promilí vztažených k litrům piva na ex jsem střílel od boku. Dost možná, že jsem přestřelil.


 Uživatel úrovně 0

Jen mě tak napadlo, jak by asi v té době během jednoho kola vypil velké pivo.. Je to trošičku nereálníé, tak až by z toho ty postavy mohli vyjít za deset minut docela hodně špatně. Je to takové kouzlo které neútočí ani tak na povrch těla jako spíše na psychiku a poté tělesdnou zdatnost..

Využití kouzla by bylo naprosto ideální pro zloděje. To je přesně taková ta otupělost, kterou potřebují k tomu, aby mohli provést ty svoje nekalé úmysly. Jinak vidím využití spíše k omámení ostražitosti a tak. Není to špatné dílo.. Nadprůměrné..


 Uživatel úrovně 0

Už to tady sleduju asi týden. Tohle kouzlo mě vždycky přišlo jako jedno z těch lepších, proto moc nechápu to mizerný hodnocení. Asi je to každýho věc jak se k tomu postaví. Normálně bych dala 4*, ale příde mi, že většina lidí co hodnotila ze začátku se krapet ukvapila a tak by se to mělo nějak vyrovnat. Se zavřenýma očima a jednou nohou v gipsu dávám 5* a jestli se někdy uvidíme naživo, tak za to budu chtít nejmíň tabulku čokolády :)


 Uživatel úrovně 0

Toto jsou parádní kouzla na oživení hry. Mám s tím své zkušenosti, protože ve hře podobné kouzlo již používám. Takováto kouzla mají nezměrné možnosti.

Jen jednu věc bych chtěl vytknout. Jak už tady někdo napsal o výbuchu toho oparu. Musíš si uvědomit citlivost tohoto kouzla- stačí jiskřička, vyšší teplota, dýmka,... Hodně úmyslných, či neúmyslných vlivů může z tohoto kouzla udělat smrtící zbraň. Při zranění bych se řídil tím, jestli je zasažený uvnitř nebo, v jaké je vzdálenosti od epicentra výbuchu. (epicentrum= místo výbuchu, zemětřesení,…) Zranění bych dal podle dodané magenergie, ale rozhodně by se to mělo blížit v síle výbuchu tak 1-3 ohnivých koulí a v epicentru bych dal tak 3k6+3. Rozsah bych dal tak poloměr kolem 8-10 sáhů ( ano, tak velký, protože jenom poloměr kouzla je 6 sáhů). Také bych rozlišoval zranění podle té vzdálenosti od epicentra- proto 1k6-3k6. Pravidla na past by se mohla podobat pravidlům uvedeným u kouzla ohnivá koule v PPZ, s tím rozdílem, že zásah v epicentru je automatický.(Uvedu zde pár příkladů: vem si obyčejný lak na vlasy a začni s tím stříkat a zapal to-- to je jen nějaká 2-3 třída hořlavin, líh je myslím 4.. Zapálený líh v kapalném stavu ještě tak nebezpečný není, protože jenom hoří, ale takové množství ethanolu v plynném stavu je doslova smrtelné množství, protože přechází téměř okamžitě po zapálení v detonaci!!) Tady lze vidět další, poněkud brutální využití tohoto kouzla.
P.S. Jinak se mně to celkem líbí. Další chyby jsem už nenašel. Ta tvoje obhajoba mě ohromila, je vidět, že to kouzlo je doopravdy precizně udělané. S pozdravem Krosnos.


 Uživatel úrovně 0

Dlouho sem rozmýšlel jak ohodnotim tvoje dílo. Pořád sem váhal mezi 3* a 2*, protože mi to přišlo nedomyšlený. Teď se tu objevila tvoje obhajoba a já musím smeknout, protože sem se zmílit. Všechno je promakaný a dokonce do detailů. Zřejmě máš nějaký dar vidět věci jinak než ostatní (Všiml sem si i v putyce) a proto tě my obyčejný nechápem. Dávám nakonec 4*, protože nějaký mouchy to přeci jen má.