Červíci Ham Ham *Chroust st st*
Autor: | Tuax |
---|---|
Přidáno: | |
Hlasovalo: | 26 |
Skupina: Materiální magie
Past: -
Dosah: 1
Rozsah:
Vyvolání: 1 kolo
Popis:
Žil byl jeden čaroděj, který se jmenoval PardGalen. Od jiných čarodějů jej odlišovalo to, že jej nezajímala jen magie, kterou používali jiní čarodějové či mágové. Ale úplně jej fascinovala magie, kterou používají skřítčí národy. A proto většinu bádání věnoval studiím této magie. Zaujalo jej, že kouzla skřítčích národů jsou ve většině případů nenáročná na magy. A hlavně se mu líbila ztoho důvodů, že ta kouzla jsou spíše zábavného charkateru, jindy trochu škodolibého, ale v zásadě nikdy přímo nebližujicí oběti. A on i když starý a moudrý čaroděj, miloval srandu a také život. Běžně dostupná kouzla mu v tomto ohledu nevyhovovala, tak dělal výzkum a pokusy se skřítčí magií tak dlouho, než se kouzla skřítčích národů dokázal naučit a o leccos je i vylepšil. Všechna kouzla sepisuje do nové knihy kouzel, která nese název podle svého autora: "PardGalenova kniha kouzel aneb skřítci by se divili."
Popis kouzla a důležitých dodatků: Kouzelník přistoupí k nějakému jídlu, položí na něj ruku s roztaženými prsty. Špičkami polštářků prstů se dotkne jidla, zavře oči, pronese zaklínadlo a rychle ji odtáhne. Na jídle jehož dotkl, se tou dobou již hemží, kroutí, hromádka malých bílých červů s černými hlavičkami a zeleným podélným proužkem přes tělíčko.
Jedná se o kouzlo, které svým způsobem není příliš destruktivní. Není ani nijak zvlášť nebezpečné, samo o sobě takřka nicotné, jako většina kouzel od skřítků. Přesto má kouzlo svůj potenciál, ale záleží na tom v jaké situaci jej kouzelník využije. Není to bojové kouzlo a není to kouzlo, které by se sesílalo denně.
Efekt kouzla je doufám zcela jasný. Kouzelník vytvoří pomocí magické formule, soustředění a 3 vložených magů, hrstku malých červíků. Ti pokryjí jídlo a začnou se na něm kroutit, plazit, připadně jej i požírat (velmi pomalu). A jaké, že je množství červíků? Je jich tolik, kolik by se jich vešlo do dlaně sesílajicího kouzelníka. Po uplynutí 1 směny, se červici roztečou do bílé mazlavé látky, plné zelených chloupků.
Kouzlo lze seslat jen na jídlo, jakéhokoliv druhu. Tedy i na ovoce, zelinu, maso, obilné kaše, lze je přikouzlit i třeba do hrnce s polévkou. Kouzlo není možné seslat na cokoliv jiného než jídlo, třeba na prázdný stůl, či na podlahu před dveře apod. Červíci se objeví jen když je seslána magická formule a kouzelník se dotýká prsty nějakého jídla. Za jídlo je považováno z pohledu kouzelníka to co by sám byl schopen jíst. Tedy nelze to seslat na týden hnijící mrtvou krysu, přestože pro kdekoho by mohla být ještě poživatelná, ale málokterý kouzelník by si dal něco takového k obědu. Navíc týden stará mršina, už bude mít v sobě jistě vlastní hodující červíky.
Červíci: jsou přibližně dva couly dlouzí, čtvrt coulu tlustí. Tedy dosti úzcí, na jednom konci mají černou hlavičku s malými kusadly a ústním otvorem. Od hlavičky ke špičce ocasu se jim přes tělíčko táhne úzký zelený proužek, který je tvořený malými jemnými chloupky. Zbytek tělíčka je jasně bílý. Tělíčko je potaženo jemnou kožovitou kůží, na omak mírně slizkou. Pro člověka, krolla, kudůka aj. nejsou červíci nebezpeční, lze je normálně bez obav pojídat.
Červíci jsou hmotní, stejně jako například "Granátové jablko", nebo "Pomocníčci" z pravidel, stvořeni také materiální magií. Lze je tedy zaznamenat všemi smysly. Jsou normálně vidět (zrak), při přiložení ucha k nim je slyšet jemné zvuky jejich pohybu a kroucení (sluch), jsou cítit nasládlým pachem (čich), lze se jich i dotknout (hmat) a samozřejmě je možné je i jíst (chuť). Samozřejmě než jsou zabiti překousnutím, či rozdrcením zuby, nebo rozmělněním jazykem, tak se i v puse všemožně kroutí. jejich chuť je mdlá, mírně nasládlá, ale jsou celkem chutní.
Nejsou-li do jedné směny snězeni, či jinak odklizeni tak se na místě roztečou do mazlavé látky (hustota jako u másla) v níž jsou rozprostřeny zelené chloupky. Samotnou mazlavou látku i s chloupky, lze také normálně sníst i strávit. Lze si ji i třeba rozmazat na čisý krajíc chleba, ale to je už jen pro opravdové gurmány.
Červíci sami o sobě nejsou nijak otrávení, či nějak škodliví. Jejich vliv je v zásadě jen psychický. Postava spatřící červíky, nebo zjistící jejich přítomnost v požívaném jídle si hodí proti pasti, viz níže. Postava, která přijde k jídlu později a neuvidí již červíky, jen mazlavou hustou látku, si proti pasti nehází. Je na ni, zda si všimne mírného zápachu, nasládlé chuti a toho, že jídlo najednou pokrývá něco bílozeleného.
Past: Záleží přímo na dané postavě jaký má charakter a povahu. Pokud je to postava pojídající chrousty, červy šváby a podobné věci, normálně, tak ji požití červíků nic nezpůsobí. Ale postava, která na takovýto způsob stravy není zvyklá, asi řádně zbledne a udělá se jí špatně. To obvykle už při pohlédnutí na jídlo s lezoucími červíky, toto ponechávám na vašem roleplayingu. Ale pokud taková postava nějakým nedopatřením nějaké červíky pozře, nebo se do nich jen zakousne a v tom okamžiku zjistí co se ji to kroutí v ústech hodí si proti pasti na odolnost. Proti pasti si hodí i v momentě kdy sklidem dojí třeba polévku a pak pohlédne do hrnce, vníž budou plavat uvaření červíci. V takovém případě nemusela postava sníst ani jednoho červíka, ale psychický dojem toho, že jedla polévku z hrnce v němž plavou červíci, zamává snad s každým.
Past: Odl ~ 5 ~ postava zvládne příval nechuti/ postava se pozvrací.
Pokud postava uspěje proti pasti, tak sice pobledne, ale jídlo v sobě udrží a bude se jenom cítit špatně a případně se plná vzteku poohledne po viníkovi, co ji tohle způsobil. Postava, která neuspěje proti pasti se neudrží a vyzvrací obsah žaludku. Pokud je postava ještě lačná a červíky odhalila hned v ústech a hned vyplivla. Má tudíž prázdný žaludek, tak se bude nepříjemně nadavovat a bude ji zle. Každopádně postavu opustí na nějaký čas (na úvaze hráče postavy) chuť na jakékoliv jídlo.
Příklady použití:
I. - Lze takto obohatit jídlo, které je neseno někomu do lokálu a je přitom zakryto, třeba víčkem, nebo hadrou. Takže ani nesoucí sluha netuší co to nese za dáreček hostovi. Nedoporučuje se být samotným nositelem toho jídla.
II. - Při kuchařské soutěži se lze pomocí tohoto kouzla zbavit konkurentů.
III. - Ve vězeňské cele si lze s pomocí tohoto kouzla stěžovat an nevhodnou stravu. Ale je už záležitost strážců, zda jim to bude vadit nebo tím budou jen navíc potěšeni.
IV. - Lze se takto pomstít členovi družiny. Oplatit mu nějakou třeba jeho lumpárnu, kterou před tím provedl kouzelníkovi.
V. - Může tím znehodnotit i značné zásoby jídla. Pokud se s tímto kouzlem projde kouzelník městskou sýpkou (hrst zrní by obvykle kouzelník schopen sníst byl), a červíky spatří nějaký pohůnek, asi kouzelníka nebudou mít moc v lásce.
VI. - V hostinci se můžete vklidu najíst a na zbytek jídla seslat toto kouzlo a stěžovat si, cože to zde podávají za hnus. Že toto teda platit rozhodně nehodláte.
... při hře lze narazit na spousty situací, kdy by toto kouzlo mělo velmi zábavný efekt, či jiný efekt. To už záleží na nápaditosti hráče, hrajícího kouzelníka.
Poznámka na závěr: Všímaví uživatelé již jistě zjistili, že se jedná o další kouzlo, mnou stvořené, které řadím do tzv. knihy PardGalenovych kouzel, aneb skřítci by se divili. Toto kouzlo vzniklo v mé hlavě, ne v hlavě redaktora PardGalena, byť by se to mohlo zdát. Tyto kouzla tvořím pro spestření hry, protože mi v ní chybí prostá kouzla. většina kouzel z pravidel je značně megalomanská a mnohdy destruktivní, ale minimální množství pro zábavu ve hře. Není nutné mít megalomanské kouzla, bavit se dá i s mnohem prostějšími kouzly... Úvodní část (o čaroději PardGalenovi) je pro jednotnost stále stejná u všech kouzel a podle ní i poznáte, že se jedná o další kouzlo ze série.
Pro ty co by si chtěli prohlédnout i již zveřejněná kouzla z této série, tak to jsou tato: "Blátivý vír" *Galen Pard* a "Projímadlo" *Obr Prd*.
Chystaná kouzla ke zveřejnění, nesou pracovní názvy: "voda", "mámení", "trhej" a "lákadlo".
Tuax
Přidáno:
Přečteno: 0
Hlasovalo: 26
Diskuze
PS.: k podobným debatám zvu ke stolu Zkušenosti s magií při putování světem
Tuax: neřekl jsem, že hrušky a japka by měli být iluzorní, to je blbost, ale i ty časem přestanou působit a zmízí (holt výbuchem)
PS.: a pravidla docelam jako znám...
- ano, ale žádné z tebou uvedených kouzel po sobě nezanechává žádné zbytky v podobě nějaké substance či reliktu magie jako takové.... po hrušce máš sice výbuch a po magomegamixu hromadu slizu, ale to není relik magie, ale péůvodního materiálu + nenapsal sem, že by použití materiální magie bylo špatné, ale že by iluzorní mohla být leší (se stejným nebo velmi podobným efektem)... u iluze se nestaráš oto jakou hmotu by to vytvářelo, je to přece jenom iluze...
ad
granátové jablko a hruštičky... řekl bych, že kousky nezůstanou... alespoň těžko budeš mít v těle kus nějaké šlupky... to, že expoduje, neznamená, že po sobě zanechá střepiny... zraní tě výbuch (o střepinách v pravidlech myslím není ani slovo)
ad
dubl, pomocníčci: zmizí až uplyne čas, pro který stačila ¨dodaná magenergie... zůstane po nich amximálně práce, ale to je vedlejší produkt neovlivněný magií jako takovou
ad vybuchující červíci:
jo, to je blbost... kdyby prostě zmizeli, není to problém, ale kus magie ti nemůže zůstat přímo přeměněný v organickou (ani anorganickou) hmotu, top prostě nejde... pak by šlo kouzlit trvalé zalťáky a podobně...
to, že jsi spolupracoval s pravidly, je vidět na první pohled, opravdu je to velmi zdařilé kouzlo, ale já trvám na svých připomínkách a doporučeních (mrzí mě, že ti to kazí průměr)...
Eralndil
Mňam mlask :-) Asi si půjdu uvařit večeři... jakže bylo to zaklínadlo, *chroust st st*???
Luxusní věc, mám rád věci, které zpestřují hru, pobaví a potěší (třeby ty zlomyslné) podpoří roleplaying a přitom nenarušují křehkou rovnováhu pravidel.
S názorem na megalomanství a primitivitu pravidlových kouzel v DrD plně souhlasím! A to se tu na severu objevily ještě i další verze blesků, bleeeeh :D
Erlandil - jak známo neznalost pravidel neomlouvá . Protože kritizuješ opět něco co není pravda.
Napsals:že použití iluzorní magie by bylo lepší ... je to dost v ropzporu lepší by nebyly. 5ekni mi že hrušky máslovky, nebo granátová jablka by byly lepší jako iluze? Těžko.
Napsals: problém s tím co po nich zbyde: všechna kouzelnická kouzlamateriální magie (pomocníčci a pod.) nemají permanentní účinek a po uplynutí určité doby zmizí, tví červíci ne, pouze se přemění Doporučuji ti k prostudování pravidel. Protože já toto kouzlo dělal přesně podle pravidel materiální magie dle DrD. To, že ty je neznáš a omýšlíš si, že je to jinak je tvá chyba. Ale abych nebyl tak moc zlý, přepíši ti sem některá materiální kouizla z pravidel aby ses mohl poučit.
Dle materiální magie a pravidel, dělíme materiální magii dle efektu na kouzla:
- která přeměnují organickou hmotu na organickou (améba, cizí jazyk, mágův velký mix, metamorfoza, orlí oči, zesměšni)
- která vytvářejí anorganickou hmotu (barevná změna, cestář, dým, mrak smrti, ohnivý déšť, smrtící déšť)
- která mění strukturu hmoty (pírko, procházení zdí, uhas, , vodní dech, )
- která mění skupenství hmoty (schodiště, světelný most, všepronikání)
- která vytváří organickou hmotu (dubl, granátové jablko, nebezpečné ovoce, pomocníčci, posel, povolej bytost, protoplazma,)
Toto si můžeš ověřit v pravidlech, je to v nich poměrně jasně popsáno. A mé kouzlo červívi ham, ham spadá do kategorie kouzel materiální magie, která vytváří organickou hmotu. A jako takoví jsou produktem materiální magie. Stejně jako jiné věci v pravidlech a všechny mají omezenou hranici své existence v určité formě, ta forma se pak automatický zhroutí, či exploduje, či se vypaří, ztratí... tak je to aspoň dáno pravidly DrD.
Nyní podrobněji kouzla stejného typu materiální magie:
Dubl - je až na dva dny a po té se rozplyne, zmizí.
Granátové jablko - trvání bez porušení 6-10 směn po té exploduje, vybuchuje. Ale střepiny z něj jeho malé kousky zůstávají, protže ty jsou tím co tě zraní. Ony se nevypaří, kdyby se při výbuchu vypařily, tak tě nemá co zranit.
Nebezpečné ovoce -podobný případ jako granátové jablko, po výbuchu také zůstavají kousky ovoce trvale, jen v jiné formě, už ne ve formě hrušek máslovek a vybuchují taky po několika směnách.
Pomocníci - jedno zu nejsilnějších kouzel dračího doupěte, protože za jeden mag si vytvoříš jednoho pomocníčka a ten ti za hodinu udělá práci za pět zlatých a jeho životnost je až 24 hodin pak zmizí. Jenže pomoníček udělá práci za pět zalatých za hodinu. Ale takový truhlář udělá práci za pět zlatých za celý den, někdy i týden. Takže seženeš dostatek materiálu a s pomocí deseti magů vytvoříš deset pomocníčků a ti ti za den udělají například tolik židlí, co řemeslníci v celém království za rok. Jeden z nich udělá práci za 120 zlatých, tedy všichni dohromady za 1200 zlatých během jednoho dne. To je suma kterou si řemeslníci nevydělají za rok nikdy nevydělají... Ale to se zaplétám do rozboru trochu nesmyslného kouzla.
Atd.
Ale je ztoho zřejmé, že materiální kouzla zpravidla s delším trváním mají efekt rozplynutí a kouzla s menším časovým úsekem zase vybuchují. Pokud bych ty červíky nechal vybuchovat, bylo by to dost drastické, ale byloby to taky dle pravidel. Ale toto kouzlo nemá být ničivé, nýbrž zábavné. A tak když mohou granátová jablka a hrušky máslovky explodovat a přitom zůstat (jinak by nemohly zranit), museli se i červíci po uplynutí nějaké doby změnit. Výbuch by byl moc silný a zabijácký (při výbuchu v puse), proto jsem zvolil jen zhroucení organické hmoty.
Při tvorbě tohoto kouzla jsem úzce spolupracoval s pravidly.
Tuax
No bezva další kouzlo, které není destruktivní a zabavné. Myslim že připravim svím postavám pěkný překvapení.
mno rozhodně to je povedené a použitelné kouzlo s dobrým nápadem, to jo... neponechal jsi nic náhodě, ale přesto bych jedno vytknul... myslím si totiž, že použití iluzorní magie by bylo lepší + co se stane, když někdo červíka sní (jak chutná???)??? + problém s tím co po nich zbyde: všechna kouzelnická kouzlamateriální magie (pomocníčci a pod.) nemají permanentní účinek a po uplynutí určité doby zmizí, tví červíci ne, pouze se přemění
Jako obvykle jsem se pobavil už při čtení. Je to opravdu pěkné kouzlíčko. Praktické do oblastí kde je hladomor, teda pro krollské kouzelníky páně Terátora, že? :-)
Jinak mi to připomíná, že bych měl pohnout s něčím do svého seriálu :-)
Tuaxík.
Děkuji za odpovědi.
No, kroll je zapracuje a spapá ještějk v pevném skupenství - takový pečení červi, pry chutnají jako křupky.
Ps - No, nikdo to nevyvracel. ( nevyzvracel .)) )
Ok, takže je seberu jako pěnu z vývaru:
VII - při nedostatku mrkve a za účelem dosáhnutí neobvyklé, skoro exotické nasládlé chuti, lze hodit do vývaru.
Máš pravdu, uvidíme jak co všechno dopadne, však víš jaké maso mám v mrazáku a možná jsi si všiml, že když jsem přivezl z práce Plíčky, tak zmizely ty kočičí konzervy .)
S díky Terry
Elwin - dík, no uvidím co se dá dělat, ale grimoár se rozhodně rozrůstat ještě bude.
Terátor
1) Ano bude rozdíl mezi velikostmi dlaní jednotlivých tříd velikosti postav. Přesto je toto poměrně jasný a srozumitelný mechanismus. Bylo by zbytečné komplikovat kouzlo složitějším pravidlem o množství, které se sešle na jídla dle druhu jejich velikostí.
2) Jistě, jsou produktem materiální magie. Stejně jako jiné věci v pravidlech a všechny mají omezenou hranici své existence v určité formě, ta forma se pak automatický zhroutí, či exploduje... tak je to aspoň dáno pravidly DrD
3) Červíci se chovají úplně stejně jako normální červíci, jen byli stvořeni magií. Upravovat je lze, ale s ohledem na to, že se po jedné směně roztečou.
P.S. kdo kdy tvrdil, že se Krollové živí červy?
4) Ty jsi tedy kuchtík. Mazlavou formu jsem přirovnal k máslu, takže oni se rozvaří podobně. Rozpustí se a budou z nich mastná oka a plavající chloupky.
No vypadá to, že ase chystáš červy spracovat, doufám, že to nehodláš vařit na nějakém blízkém conu :)
Tuax
Hej hola, to je fakt dobré kouzlíčko.
No, mám pár dotazů, ale více méně, to neovlivní můj názor a hodnocení, která bych pak přidal.
1 - počet omezení velikostí dlaně, se mi moc nelíbí, obzvláště, když se to spojí s bodem využití V. Ono pár červíků, kteří se asi moc rychle nepohybují ( alespoň jsem si toho nevšiml ) a jenom se kroutí se po směně změní v mazlavou směsku, kterou bych třeba u uvedeného příkladu prostě a jednoduše vyhodil i s obilím, ale k věci. Takový hobit bude rád, když pokryje jednu půlku většího jablka, zatím co kroll bude mít skoro na celý meloun .) Jde mi o to, že za stejný počet vydané magenergie, je zde možnost, vykouzlit "víc".
2 - Dále, rozpustí se červíci i po své smrti, která nastane dříve jak za směnu?
3 - Dají se tepelně zpracovat? ( tady narážím na to, že kroll Bumbác, má hlad a má poslední ředkvičku a pánev s máslem, + nějaké koření. Hodí kouzlo na ředkvičku, do dlaně se mu takových červů vejde dost a za málo magů, třeba 12, má postupně z ředkvičky - která mu navíc zůstane - dejme tomu kopu červů a to by už mohlo zasytit )
4 - Dá se jejich mazlavá forma rozvařit?
Jinka opět obdivuji jednoduchost, hratelnost i zábavnost.
Využití bodu numero duo, je naprosto úžasné, ale třeba v guláši si by se to asi ztratilo a když si vzpomenu na naší zahradní polévku před GameConem, která byla také trochu "masitá" tak to zas nebylo tak špatné.
S pozdravem Terry