Hřbitov

Jeřabinka Hodnocení: Geniální

Autor:
Přidáno:
Hlasovalo: 42

Poslední rozloučení

Třebaže jsi nebyl bojovníkem,
Třebaže jsi nebyl v armádě důstojníkem,
Že žil jsi ve hvozdě a život chránil
I přestože ses lidí stranil,
I přesto měl jsem tě rád,
Mnoha nástrahami prošli jsme tolikrát.
Chránil jsi les a chránil jsi zvěř,
Meditoval, když dopadal třpyt hvězd.
Jakým jsi byl přítelem- tím nejlepším,
A tak svou duši marně konejším.
Jsi teď mrtev, skonal jsi sám,
V lese hvozdem milován…
Byl jsi…
…už to znamenalo moc.Narodil se v rodině dřevorubce a k lesu měl už odmalička velmi blízko. V patnácti se s otcem pohádal ohledně kácení stromů, neboť nemohl pochopit, proč se lesu tak ubližuje.

Vyrazil tedy do světa a stal se hraničářem. Přidal se k družince a tam si ho značně vážili. Jeho elfí obratnost mu brzy zajistila věhlas skvělého lučištníka.

Když mu bylo pět a dvacet rozhodl se, že ukončí svou dobrodružnou kariéru a stane se druidem. Zřekl se svého původního jména a začal si říkat Jeřáb. Starší druidi ho však nazývali Jeřabinkou.

Tak jako každý novic byl přehlížen, jistou proslulost si získal poté, co jako jeden z mála druidů viděl jednorožce- a co víc, dokonce si s ním povídal.

Pár let poté si pro něj přišli kamarádi a ho opět zlákal svět. Létal na pegasech a grifech, bojoval proti strigám i drakům.

Po dvou letech putování se mu však zastesklo po hvozdě. Přátelé ho přemlouvali ať se nevrací, ale to vše marně. Přátelé mu tedy nabídli aspoň doprovod. Když dorazil ke svému hvozdu uviděl malou druidí hlídku bojující proti skřetům.Jeřáb vyrazil z úkrytu a vrhl se na skřety. Přátelé ho následovali. Bitka skončila dříve než začala. Jeřáb byl slavnostně přivítán a byl mu předán srp.Rozloučil se s přáteli a usadil se ve hvozdu. Tady žil v klidu do té doby, kdy se ve hvozdě objevil zelený drak. Ten zabil několik druidů a pustošil hvozd.Vytáhl tedy svůj starý zaprášený stříbrný meč a koženou zbroj a vyrazil. Draka udolal za pomoci přítele druida Duba.

Jeřáb začal být oslavován a brzy se stal Veledruidem ve hvozdu. Zde pak v požehnaném věku stošedesáti let odešel v klidu na věčnost.Jeřabinka byl elf a skonal na 36. úrovni přirozenou smrtí.

Vlastnosti:
Síla : 15/+2
Odolnost : 11/0
Obratnost : 15/+2
Inteligence : 17/+3
Charisma : 15/+2

Jak vypadal? Když byl mladý měl dlouhé plavé vlasy a modré oči. Vysoký byl 175 coulů a vážil 1400 mincí. Se stářím se dostavili i šediny a vrásky. Přátelé a má maličkost mu říkali Jeřabinka- jinak byl nazýván Jeřábem.

Neměl žádné zvláštní předměty, žádné kouzelné zbraně. V úvahu lze vzít jen široký stříbrný meč a plášť z kůže bílého jelena.

Diskuze

 Uživatel úrovně 0

Tak krásně napsat příběh zvládne jen málokdo!!!

5*


 Uživatel úrovně 5

Aazy: bylo to příjemné zpestřen...nehrát chvíli action postavu..


 Uživatel úrovně 0

Zatím nejlepší postava, kterou jsem v rubrice hřbitov četla. Naprosto si mě získala už tou básní... Muselo být skvělé za Jeřabinku hrát...


 Uživatel úrovně 0

je to fajn


 Uživatel úrovně 5

jet: jak ve kterém světě...


 Uživatel úrovně 0

Elf a chcípel ked měl 160. Pokád vím tak elfové na vek nezdechínajú.


 Uživatel úrovně 5

5*, jako že se Erric McGrizzly jmenuji. Jen málo tak krásných věcí obohatlio náš svět, jen tak dále, ať je ještě lepší.


 Uživatel úrovně 0

Fakt pekny, rekl bych prumerny, ale za basnicku jedna * navic, takze 3*+1*= 4*, (5* davam zcela mimoradne...)...


 Uživatel úrovně 0

Jmeno Marigold si asi nezvolil jen tak.Je to fakt moc pekny


 Uživatel úrovně 5

Tiaro: děkuji za slova chvály...