Galerie

Truhlice II

Obrázek Truhlice II

Autor:

Přidáno:

Diskuze

 Uživatel úrovně 8

Truhlice II

Truhlice II
Materiál: převážně smrk
Přibližné rozměry: 50cm x 40cm x 40 cm

"Truhlice nalezená u jednoho z alchymistů, před tím než ji trpaslík zničil sekerou ... a potom už jsme nenašli ani toho trpaslíka„

Pěkný kousek nábytku, o který by teoreticky mohli dobrodruhové zakopnout v některém z honosných sídel. Její skutečný účel je ale mnohem jednodušší. Moje první truhla (je i zde na servru) má již 21 zámků a nalezení každého klíče bude směřovat minimálně jedna šifra. Šifry nebudou jen opálené papíry (které mám již připravené) ale i další tajné schránky, vysílač morseovky, různé hledací a skládací šifry, láhev na klíče v rybníce, pirátský deník a další a další. A tohle vše musím někde před dětmi schovat pod zámek.

Truhla má celkem 5 intarzii (výplně dveří a vrchní víko), bočí zámky jsou upraveny tak aby z otevřeného zámku nešel klíč vytáhnout a vrchní víko má kromě zámku i zespodu dvě petlice (dokud neotevřete bok). Schované zadlabávané panty a zámky a klasika je dvojité dno.

A hlavně to sem dávám pro oživení novinek.

Už jsem tu chtěl začít vykřikovat, kde jsou všechny ty zámky jako u poslední truhly, to množství klíčů a tajemství, které musí ukrývat. Ale pak jsem se začetl do popisu, pořádně si ji prohlédl a musím říct, že se jedná o krok vpřed. Možná je to i tak trochu doklad, že někdy je méně více, ale i přestože na mě tento výtvor možná působí o trochu více jako "skříňka", než truhla, minimálně zdobnost jí opravdu přidává značnou vizuální přitažlivost. Alespoň za mě.

Dvojité dno obzvlášť potěšilo.