Galerie

Zbraň stínového shoguna

Obrázek Zbraň stínového shoguna

Autor:

Přidáno:

Diskuze

 Uživatel úrovně 0

Dávám palec nahoru


 Uživatel úrovně 3

Chtěl jsem tam ještě přidat wakizashi, nebo tanto, ale tu už by bylo přeplácaný takže jdou do dalšího dílka.


 Uživatel úrovně 8

oukej: Vítej mezi svými; tady bude skoro každý vědět, co je to naginata.


 Uživatel úrovně 3

Jo to je pravý název. Já psal halapartna, protože málo kdo zná název naginata a japonskou mithologii vůbec. (Já se o samuraje a shoguny zajímám dost a štve mě když se někdo ptá co to je naginata tak jsem to sem radši vůbec nepsal. (Ikdyž název stínová naginata zní taky hezky)


 Uživatel úrovně 8

...naginata? :-)


 Uživatel úrovně 3

Kdyby to někdo nevěděl, tak předem říkám, že je to shogunská halapartna.


 Uživatel úrovně 8

Zbraň stínového shoguna yama-shata

•13 let
•sestřih + x-ray filtr
• nic hlubokého jsem nehledal, ale mohla by to být dobrá inspirace na dobrodružství ("hon na zbraň temného shoguna yama-shaty").
• vytvořeno během 30 minut.

Předně technická poznámka, pro jistotu jsem při nahrávání zkrátil název, kdysi v minulosti nám příliš dlouhý název rozhodil řazení obrázků. Plný název je uveden v hlavičce tohoto komentáře.

Jako rekvizita pro dobrodružství, proč ne. Hlavní motiv je jasný, meč by mohl být magický či ledový, volba barev v tomto hodně napomáhá. Zároveň, i přestože je vše v jednom tónu barev, zbraň nesplývá s pozadím, což je dobře. Nebo alespoň ne úplně.

Pokud jde o kompozici, doporučil bych uplatňovat pravidlo "méně je více." Pokud se jedná o jednoduchý obrázek jako tento, kde je hlavní motiv jasně dán, plně postačuje se s tím spokojit. Je dobré si položit otázku, na co chci, aby se divák zaměřil. Jako dobrý příklad slouží abstraktní obrazy obecně, obzvlášť ten typ několikametrových pláten, která jsou pokryta jednolitou barvou a v nějaké jejich části je třeba jen jediná odlišná čára či tečka. Podvědomě je tak divák nucen si klást otázku, proč je nějaký motiv jen v jedné nepatrné části a zbytek prázdný - a tento nepoměr bývá záměrný, má vést k této otázce. Ovšem pokud chceme zobrazit konkrétní věc, stojí za to z ní udělat středobod celého plátna. Nemusí být nutně ve středu, ale mělo by být zjevné, že je to to hlavní, na co se máme dívat.

Takže jsem složitě opsal to, co by podle mě tomuto obrázku prospělo, a to je prosté oříznutí, namísto dodání transparentního obdélníku. :)