Galerie

Time and Relative Dimension In Space

Obrázek Time and Relative Dimension In Space

Autor:

Přidáno:

Diskuze

 Uživatel úrovně 0

Děkuji moc za kritiku i schválení obrázku který sem zas tak úplně nepatří.

Určitě souhlasím s tím že u TARDIS mi chybí obrys, popřípadě naznačení nějakého pohybu, ale trochu jsem se lekl toho, že Země vypadala po doplnění Slunce a světlých vrstev tak trochu jako fireball, který se řítí vesmírem, takže jsem do toho nakonec nešel. Neměl jsem na to ani čas. Příště to určitě vylepsím.

V zásadě souhlasím se vším, co Unknown (a Sccion) napsali, ale musím přiznat, že i když jsem spoustu věcí plánoval jinak, moje nezkušenost zásadně ovlivnila vývoj obrázku.

Máloco se vyrovná pocitu, který člověk má při tvorbě, obzvlášť svého prvního díla... takže jsem si to nechtěl kazit přílišným experimentováním a potencionálním zničením obrázku ve chvíli kdy vypadal "snesitelně".

Ortis

PS: Díky za ten odkaz, je to pěkná názorná ukázka :)


 Uživatel úrovně 8

UnknowN: Za sebe bych přidal pohybové šmouhy naznačující rotaci budky ;-)


 Uživatel úrovně 8

Někde došlo k malému šotkovi a nejspíš jsem do systému napoprvé nezadal autora, takže jsem obrázek nahrál ještě jednou. Jediný předchozí komentář byl od UnknowNa, který zkopíruji přes sebe výše.


 Uživatel úrovně 8

Time and Relative Dimension In SpaceVěk: 25
Věk při vzniku: 23
Technika: Temperové barvy na plátně, štětce různých velikostí
Doba tvorby: 10 hodin
Inspirace: Seriál Doctor Who (Pán Času)

Moje první malba. Byl to narozeninový dárek pro kamarádku - fanynku seriálu.
Nedávno jsem zjistil, že mám fotku obrazu a řekl jsem si, že bych se s ním mohl podělit a zjistit, jestli vůbec projde sítem na schválení do Galerie.
Od té doby jsem namaloval pouze další dva obrazy, ale když na to někdy najdu čas, hodně mě to baví. Chtěl bych si přečíst případnou kritiku obrázku a hledat způsoby zlepšení techniky.


Je pravda, že síto galerie bylo nastaveno na čistě fantasy obrázky, což tento skutečně nesplňuje. Na druhou stranu, vzhledem k vcelku nízké aktivitě poslední dobou myslím, že si můžeme dovolit být více než tolerantní. Navíc mi něco říká, že fanousči série se najdou i zde.


Což mimochodem já nejsem. :) Dokonce tím víc, že mě vlastně Doctor Who takřka minul velikým obloukem. Nakonec jen malým obloučkem.


Moje nevýhoda spočívá v tom, že já osobně štětce a malbu všeobecně také obcházím nějakým tím obloučkem a málokdy dokážu uvažovat víc než v jednom odstínu barvy. Nicméně pokud bych měl provést nějakou kritiku ke zlepšení techniky, shrnul bych vše do jediného slova.


Světlo.


Světlo je výborná věc a u obrazů, s jednolitým či tmavým pozadím umí vytvořit perfektní kontrast. Takže konkrétně bych například doporučil, aby po obvodu celé budky byla bílá, či velmi světle modrá linie, která by celý objekt vykousla z temného prostoru. To by pak umožnilo udělat zadní stěnu, na kterou nedopadá světlo, daleko tmavším odstínem, ze kterého by jen zářila žlutá okénka a dodalo by to daleko lepší iluzi plasticity.


Totéž u planety. Nebát se odstranit žlutou barvu v pozadí a ponechat jen odstíny modré, celou planetu obestřít bílou linií a postupně ji nechat vyznívat do ztracena. Vlastně tak, jak to už je.
A v závěru pak dodat modré světlo, na měsíc.


U hvězd pak totéž, semtam použitá bílá tečka, či červená, modrá a fialová můžou dodat dojem živějšího vesmíru.


Mám rád kontrast. Vlastně všechno, o čem bych byl schopen mluvit, by neustále točilo kolem něj. Podle mého názoru jsou prakticky všechna výtvarná díla iluze a proto se mi líbí myšlenka k tomu tak i přistupovat. Pokud chceš v obraze něco zvýraznit, myslím si, že jen málokdy je špatný krok udělat vše proto, aby daný objekt skutečně zvýrazněn byl a to třeba i za cenu realistického zobrazení. Najít si jiné obrazy, podívat se, jak pracují s kontrastem, nebo s momentálními možnostmi si třeba vygooglit termín "contrast in paintings" a namalovat obraz v odstínech červené a modré. Nebo černé, bílé a červené. Mě osobně se líbí třeba právě ty hodně zvýrazněné obrysové linie, které si umím představit i tady. A pro příklad ještě přihodím obrázek ze hry Darkest dungeon, kde tvůrce také podle mě skvěle pracuje s kontrastem. Konkrétně u charakteru "plague doctor" doporučuji všimnout si řešení "koulí" a již několikrát zmíněných obrysů. Odkaz níže:https://tinyurl.com/yare96fe