Galerie

Pouštní jezdci

Obrázek Pouštní jezdci

Autor:

Přidáno:

Diskuze

 Uživatel úrovně 1

Moc pěkné dílo, hned na první pohled jasný Ascellin rukopis. Líbí se mi barevné pojetí, je jasné, že je to poušť, nebo nějaká step alá Majovky (Chorvatsko :D), Kordillery... Moc se mi líbí výrazné obličejové kosti, mám z nich pocit, že opravdu najezdili hodně času po poušti a mají obličej zdrásaný pískem a sluncem..
Trošičku mě mrzí splynutí nohy pravého jezdce s koňským tělem... Celkově ten kůň mi malinko nesedí.. příjde mi, tak divně natočený a tím pádem má kratší tělo.. Dále přemýšlím, jestli by neměli mít koně ty nohy přecejenom o fous svalnatější (Alespoň blíž k tělu..) přecejenom je to sval, který musí nést celé tělo. Ale nejsem expert na koňskou anatomii a nemám to ani na pozorované tak moc..
To jsou jen drobné výtky, jako vždy se mi dílo moc líbí, je plné života a atmosféry.


 Uživatel úrovně 4

Obdivoval jsem již jinde. Ač mám rád více perokresbu tak možná jsem spíše zastáncem čistoty stylu. Myslím si že barva perokresbě moc nesluší a stejně tak je to přesně opačně. rozhodně bych do akvarel a tahů štetcem necpal okrajové linie a přílišné zvýraznění. Při detailnějším pohledu jsou vidět tahy štetcem a až jakási rozplyzlost okrajů ale tohle vše k tomu patří a naopak to tvoří kouzlo akvarel.

Nakonec snad jen jeden dotaz. Kdy bude další?

Plž


 Uživatel úrovně 8

Pouštní jezdci

Technika: Akvarel<p>Jenom tak, pro radost, když jsem našla nevyužitý akvarelový skicák… Vymalovaná naše al-skalská družinka na svých věrných ořích. Chtěla jsem víc takovou tu akvarelovou rozpitost, než nějaký pokus o detailnost a skončila asi nešťastně na půli cesty. Ale co, účel splnilo, procvičila jsem štětce, ruku, strávila příjemné odpoledne, a novinky nebudou prázdné :)

Jenom tak pro radost pěkné. Je pravda, že tam nejedno místo ujelo, někteří koně mají kupříkladu přece jen příliš dlouhé nohy a obloha podle mě poněkud trpí značnou rozbitostí. Jinak to ale není žádná hrůza, ústřední motiv (postavy) vystupují z obrázku, jsou dostatečně odlišení, koně nestojí zcela staticky a je i rozdíl mezi pózami jednotlivých postav. To vše hodně výslednému dojmu pomáhá a obrázek tak žije svým vlastním životem.

Někde jsem zaregistroval dotaz na to, zda přidat okrajovou linii. Není zapotřebí, jak jsem zmínil, postavy vystupují z obrázku dostatečně tak, aby nesplývaly s pozadím.

Pokud s něčím pracovat do příště, pak zkoušet třeba jiné odstupňování horizontu, v barvě i detailech.