Galerie

Nůž II

Obrázek Nůž II

Autor:

Přidáno:

Diskuze

 Uživatel úrovně 5

Pěkně rituální záležitost, takových 12 dřevin, každá s nějakou silou, proti něčemu, na něco. Nůž pro kněze 12 bohů, na oběť i na léčivé byliny. Pro alchymistu na krájení přísad do elixírů. Pro hraničáře a druidy pro přízeň přírodních sil, použitelné na rituál pro každý z Měsíčků sedících kolem ohně. 12 je moc hezké číslo. A nůž i maska jsou taky povedené, kompozice bezva. Díky za pokuk :)


 Uživatel úrovně 4

Grrrr a zase to pozadí.... že ti masku pošlu ať ji barvíš ty...

Ale jinak.

Nenapadlo mě zkusit kde má vlastně nůž těžiště takže jsem musel s komentářem počkat až na dnešek. Těžiště nože je mezi prvním a druhým kroužkem, takže skoro uprostřed. Mě osobně se nůž drží velmi dobře a vlastně na tenhle typ nože je kupována i tak čepel která už sama o sobě má oblouček jako kryt na prst. Kamarádům se naopak nezdála zdánlivá tenkost rukojeti v místě napojení na čepel. (Ona je jen zdánlivá protože trn v tom místě je dost tlustý a je na něm asi jen milimetr dřeva.)

Díky za schválení a kdyby mě vadilo zpoždění už dávno se připomínám.

Plž


 Uživatel úrovně 8

Nůž IIČepel: Solingen

Střenka postupně od čepele: Habr, oliva, buk, hloh, třešeň, šeřík, dub, borovice, ořech, líska, jabloň, fíkovník

Povrchová úprava: Tungový olej

Pouzdro: kůže zatím bez úprav


Jeden nožík aby nebyly prázdné novinky. Dřeviny jsem vybíral co byly doma a jako možnost poznávání dřevin, i když hodně zkreslených olejem. A k čemu takový nožík je vlastně dobrý? Třeba na zapichování takových oblud jako je zatím nehotová lipová maska na pozadí.

Dvanáct dřevin na jednom noži, to je už docela počet. Ale přednostně abych zamaskoval, že se mi podařilo zapomenout na tento mail a proto se sem dostává až s opravdu nepěkným zpožděním, rád bych podotkl, že pro mě osobně se jedná o zatím vizuální nejlépe zpracované pozadí. Ten kontrast tmavé šedi oproti světlosti jak masky, tak nože samotného, vytváří opravdu dobrý dojem. Nehledě na to, že zabroušení rukojeti působí značně elegantně. Vlastně by mě docela zajímalo, nakolik je to jen můj dojem, že se nůž musí držet opravdu velmi dobře a je dokonale vyvážený, takže má těžiště přesně uprostřed, kde je rukojeť nejtenčí. Vlastně, když nad tím tak uvažuji, ačkoliv jsem zmínil přednosti pozadí, tentokrát bych měl zdůraznit, že skutečně samotný produkt ve mně vyvolal daleko větší zaujetí, než prostředí, ve kterém je zasazen.