Galerie

Vyjednávání

Obrázek Vyjednávání

Autor:

Přidáno:

Diskuze

 Uživatel úrovně 8

Vyjednávání

Iris a Alexander šeřík, troll lípa

Iris je třetí postava z Bereničiny družiny. Původem je dcera komediantů, kteří byli na hradě v době prvního Bereničina prvního dobrodružství a ke kterému se tak trošku připletla. Díky tomu se stala společnicí Bereniky a zůstává na hradě. Dobrodružství bere jako nutné zlo svého nového povolání a tak nejde do všeho po hlavě jako Berenika. Má ráda akrobacii a na rozdíl od Bereniky i magii. Jako společnice šlechtičny se ale musí učit i etiketě, vyšívání a další pro Iris blbosti pro dvorní dámu nezbytnosti. Na snímku je potom při vyjednávání s trollem. Berenika by rovnou útočila ale Iris raději nejdřív mluví a potom jedná. Ne že by ale nebyla připravena.

Figurka opět řezána z mokrého šeříku takže provrtána skrz na skrz a sušena v mikrovlnce. Díra se sice dá zadělat ale na to musím tak ještě půl roku počkat než dřevo úplně vyschne a tak je celá tahle družina spolkem dutohlavců. Navíc je celá tahle družina pokusnou sadou takže i troška více barvy, například nalakované nehty. Líbilo by se mi ještě aby šaty nebyly malovány jednolitou barvou. V modelařině se tyhle patiny stříkají a na to já zatím nemám vybavení ale možná to půjde i jinak. Každopádně ještě mě čeká jeden člen a tedy další experiment s barvou.

A zase pozadí:

Kromě jarního plevelu jsem na pozadí ještě přidal Alexandra (druhého člena družiny a kouzelníka) na kterém není nic moc nového a zvláštního (navíc je proporčně špatně protože má moc dlouhé ruce) a potom trolla řezaného dle nákresu sedmiletého synka. Můžete tipovat který je který.

Chudák rákosníček. Takhle si ho dnešní děti představují? Jako trolla? :)

Ta fotografie vyšla opravdu dobře. Postavy vystupují oproti pozadí, květiny cudně zahalují kolena i kotníky, postavy jsou nastaveny k sobě, mají charakter (to mírné naklonění Alexandra, ať už chtěné či nikoliv, působí daleko živěji, než kdyby jen stál rovně) a vypráví i příběh. Jen je otázka jaký, chudák troll asi netuší, že co nevidět skončí s mečem v oku.

Pokud jde o barevnost, minimálně tento obrázek ukazuje, že experimentovat tímto směrem je dobrý nápad. Osobně jsem sice dřevo jako podklad ještě nepoužil, ale pokud vím, akrylové barvy jsou na to vhodné a neměl by být problém sehnat sadu různých odstínů.