Galerie

Město Miráň

Obrázek Město Miráň

Autor:

Přidáno:

Diskuze

 Uživatel úrovně 4

Pěkný obrázek. Na první pohled jsem si říkal tohle bych asi zvládl taky, na druhý už jsem o tom začal pochybovat a na třetí už si to nemyslím. To co vpadá jednoduše je ve skutečnosti precizní souhrou jakoby náhodných čmáranců s tlustšími linkami. Co dodat snad jen že se už zase těším na další obrázek.

Plž


 Uživatel úrovně 8

Město Miráň

Technika: perokresba + fix

Miráň, neboli Al-Miráni je perlou ponuré pouštní krajiny pod Šeptavými horami, kde na místech dávných bitev povstávají nemrtví, kde sopečný prach padá z nebe stejně často, jako větry přinášejí zlatý písek z východu. Miráň vyrostla na ruinách starověké magické pevnosti, která byla baštou proti nekonečným útokům horských monster, výspou civilizace, centrem vzdělanosti. Doba se změnila, místo vznešených starovýchodňanů drží město potomci lidských okupačních vojsk, kteří proměnili jeho tvář desítkami bílým plamenem žhnoucích minaretů, stovkami kopulí, tisíci zelených stromů.

Výborně, zrovna začínáme hru v pouštním prostředí, to hned využiji. Přesně tohle je totiž to, s čím se mi nikdy nechce dělat, i přesto, že výsledek by mohl právě takhle dobrý. :)

Je to, jako ostatní "vedutové" práce Ascelly, opět vynikající práce. Nutno ocenit i pohrání si s kontrasty, využití i černých ploch ke zvýraznění prvků, které se nemají utopit v sérii detailních linií. Je pravda, že perspektiva nesedí, jak by měla, ale u podobných výjevů o ni snad ani nejde. Líbí se mi pás hrobek vtesaných do skály po jejím spodním obvodu, celková monumentálnost města a pak také pohrání si s historickým vývojem - na skále jsou dva typy budov, (pravděpodobně) starší původní, hranaté stěny, cimbuří, a novější, moderní, útlé věžičky a celkově jasně odlišný styl. Toto je nádherná ukázka, jak nesourodé detaily mohou prozradit o městě něco víc a jak se z obrázku stává daleko živější součást světa, který si už něčím prošel.