Galerie

Berenika

Obrázek Berenika

Autor:

Přidáno:

Diskuze

 Uživatel úrovně 4

Děkuji za schválení, truhlu přidám (až ji vyfotím na lepším pozadí).

A k Berenice.
Prasklina skutečně vidět není, protože je přesně na opačné straně figurky, ale byla důvod k experimentům. Později prasklinu zatmelím ale to až tak za půl roku až dřevo ještě trošku více vyschne a přestane pracovat (ono dřevo je živý materiál pořád a přestane pracovat je za podmínky že ani okolí se nebude moc měnit)

Oči z kamínků jsou první a poslední. Upřímně vypadají hrozně a hodili by se tak k nějakému démonu. S kamínky na pásku byl jen problém ve focení aby se leskly a nebyly příliš matné (tohle je asi dvacátá fotka).

Figurka má taky trošku příliš útlé boky (ale zase je to maskováno natočením figurky).

S barvičkami mám problém. I když jsem si koupil ten nejtenčí štětec co v obchodě měli (a i celkem kvalitní) tak stejně na první pokus byly rty příliš silné a zachránil to jen šmirgl a skutečnost, že ústa byla vyryta dlátkem. Barva tak zůstala jen v tom zářezu a rty se ztenčili. A i na další barvičky si moc netroufám. Nelíbila by se mi totiž jednolitá brava (nebyl bych s ní spokojený) ale potřebovalo by to trošku vystínovat což by mohlo celou několikadenní práci poslat do kamen. Možná až se jednou odhodlám k barvě tak nejdříve budu experimentovat na papíře na náčrtcích, které k téměř každé figurce dělám.

Děkuji za schválení.

Plž


 Uživatel úrovně 8

Berenika

Materiál: šeřík, trocha skla od Preciosy, barvička a mořidlo

Berenika, nezvedená dcera knížete, která odmalička poslouchala od minstrelů o slavných hrdinech a různých dobrodružstvích až je sama chtěla zažít. Přesvědčila několik kamarádů a vrhla se po hlavě a bezhlavě do několika nebezpečných podniků, až měli její přátelé co dělat aby ji ochránili. Kdyby totiž její pan otec zjistil co vyvádí tak by ji zavřel do věže a všechny ostatní pověsil.

Pravda je ale jiná. Postavička je tvořená jen pro odpočinek asi během týdne je to vlastně zmetek. Dřevo šeříku je nejtvrdší naše dřevina a tak jsem šáhl po mokrém dřevu, které se řeže mnohem lépe, ale také lépe praská. A přes všechnu opatrnost, balení do sáčku aby dřevo nevysychalo tak rychle, provrtání postavičky skrz na skrz (holt má tahle holka dutou hlavu), tak nakonec praskla (a asi ještě bude nějaký rok praskat než dřevo úplně doschne). A tak jsem začal experimentovat. Mořidlo na vlasy abych je trošku zdůraznil, kamínky do očí (jen dřevěné vypadají mnohem lépe) další na pásek, červená na rty (zamýšlel jsem více barev, ale to jsem nakonec vzdal) a trocha vypalování, protože šeřík je hodně světlé dřevo a trocha zdůraznění mu rozhodně neuškodí. Co se z toho povedlo a co ne to nechávám na vás.


A pro scciona je tu pozadí (opět snad důležitější než samotná postava). Je to druhé víko 11ti zámkové truhlice s inkrustací kosti. Truhla je určená pro poklady pro děti aby mohli nejdříve najít poklad a potom celý týden hledali klíče. Kromě zámků má i další vylomeniny jako dutou nohu kde bude jeden z klíčů, dvojité dno, nebo prostor mezi prvním a druhým víkem na malý poklad. Samozřejmostí jsou také dvoje klíče (včetně centrálního klíče od zadlabaných zámků) abych mohl poklad do truhly umístit až těsně před jejím otevřením.

Sccion by rád podotkl, že pro něj pozadí určitě není důležitější, než hlavní zamýšlený motiv, ale že práce s ním vždy povýší jakékoliv dílo o několik úrovní výše. Stejně jako tady. Protože je zjevné, že přes všechny nesnáze a potíže, kterými Berenika obšťastnila snad všechny kolem sebe, se nakonec dočkala dobrodružství, které bylo zakončeno odměnou větší, než by bývala sama čekala. :)

Přemýšlím a mám pocit, že je to první Plžova figurka zde, která je vyzdobena kamínky. Je pravda, že mi osobně sedí velmi dobře na šatech, jako náhrada očí už tak moc ne, ale všeobecně vzato se mi líbí to oživení, které s nimi přišlo. A už vůbec bych neměl nic proti tomu dostat příště možnost vidět i nějakou kompletně vybarvenou figurku. Nu a při vypalování by možná bylo zajímavé vyzkoušet zasáhnout i více do obličejové části a u nějaké mužské figurky třeba takto zdůraznit lícní kosti - ale to už ze mně mluví kresba.

Také si marně lámu hlavu s tím, kde praskla, něco mi říká, že na hlavě, když se tak po hlavě a bezhlavě vrhala do nebezpečí, ale v každém případě to bude někde vzadu, že? Jinak gratuluji k tomu tuto nepříjemnost na fotografii zcela zamaskovat. (a pokud se objeví někdo, kdo mě upozorní, že je tam nějaká prasklina jasně vidět, nechť projeví takt nad mým slabým zrakem) :)

Ale když už jsme u pozadí, šlo by nám do galerie ještě poslat fotku celé truhly? Věřím, že vedle figurek má na tomto serveru taková záležitost své pevně dané místo.