Galerie

Čarodějův čaj

Obrázek Čarodějův čaj

Autor:

Přidáno:

Diskuze

 Uživatel úrovně 8

Výborný, má to krásnou atmosféru, ale jak říká Sccion, chybí tomu prostor. Díky tomu se postava vpravo proti té vlevo trochu vznáší. Přitom by stačila ta zmiňovaná linka, případně podlahu jemně vyšrafovat (podobně jako zeď pod oknem) a vypadalo by to ještě dvakrát lépe.
Trošičku se mi ještě nezdá rukáv postavy vlevo, je hodně napnutý a strnulý, nepůsobí dojmem látky, spíš nějakého levného kostýmu.
Jinak ale chválím. :)


 Uživatel úrovně 4

Obrázek se mi líbí. Je to klasická perokresba z Ascellina pera. Není zbytečně přeplácaný. Zkrátka takový akorát.

Dost jsem přemýšlel nad Sccionem naznačeném pozadí a stíny. Dokonce jsem si obrázek vytisknul a zkusil tam linku rozdělení mezi podlahou a stěnou přikreslit. Došrafoval jsem i stíny pod postavami a výsledek je ten že bych to tam rozhodně nepřidával. Vynikl by totiž jiný nesoulad a to mezi postavami které jsou čistě z boku a stolkem který je částečně z pohledu shora.

Takto to není tak rozdílné a tak nápadné ale jakmile se při jedna linka na rozhraní mezi stěnou a podlahou tak začnou postavy sedět nějak divně (například by měla být vidět druhá noha, hlavy více shora atd.) a jakýkoliv pokus o stíny to jen ještě umocní. Ne rozhodně bych obrázek nechal tak jak je.

Plž


 Uživatel úrovně 8

Čarodějův čaj

Technika: perokresba

Soustředění, meditace, duševní očista. Co pomáhá lépe, než šálek dobře připraveného čaje? Rozjímání nad pomíjivostí světa (sežehlého ohnivou koulí), potěcha všech smyslů (vsak čajový klasik pravil, že šálek v dlani podobá se ňadru)... a po skončení obřadu je mysl čistá, soustředěná, připravena uchopit tu nejvyšší magii.
Urgil, mimo to, že je špičkovým bojovým čarodějem, je i čajovým mistrem. Právě připravuje čaj svému spoludružiníku Dal-Korovi, který jej zvědavě sleduje. Zvědavost bude odměněna plným soustředěním.

A vůbec, atmosférické obrázky jsou stejně vždycky nejlepší. Máme tu všechno, postavy, které vytváří sdělení, rekvizity pro lepší pocit všech zúčastněných, nějakou tu drobnost na pozadí a zbytečný detail, ke kterému se nakonec stejně všichni rádi vrátí, tj. sovu. A kdyby toho snad bylo málo, vše propojuje příběh slovní, který dává poznat děj ještě lépe těm, kteří se neorientují v konkrétní události a postavách.

Máme sice všechno, ale přesto něco malého chybí. Prostor. I prostá linka oddělující podlahu od stěny by pomohla, ukotvení postav na zem stínem taktéž. I přestože to není tím hlavním, co má na obrázku upoutat, pro ještě lepší pocit by to byla další drobnost, co by posunula obrázek zase o něco výš.