Galerie

Družina

Obrázek Družina

Autor:

Přidáno:

Diskuze

 Uživatel úrovně 8

Pokud vše děláš tuší, pak se už jednou udělané linie nerozpijí, mám to vyzkoušené. (jinak by to bylo při použití třeba černého popisovače). Každopádně pokud už budeš v těch změnách, ještě bych si troufl doporučit zvýraznění linie obličeje. Ne nutně tak silnou linku, jako je obrysová, ale mohlo by to přece jen ještě trochu pomoci se zdůrazněním výrazu, což si myslím žádoucí je.


 Uživatel úrovně 5

Díky za postřehy! Originál jsem ještě nepředala, takže je prostor pro doladění. Stín dole/nějaký podklad by měl být hračka. Se stínováním tváří to bude horší, bojím se, aby se nerozplizly (mělo to být uděláno první a až přes to linie perem).
Plži, pravdu díš, cítila jsem se dost svázaná :) U druhého obrázku pro tutéž herní skupinu se zkusím domluvit na technice, co mi bude sedět líp. Třetí naštěstí chtějí v barvě :)


 Uživatel úrovně 8

Na tvou otázku ohledně stínování je odpovědí, že to jednoznačně chyba není. Ale vlastně na to i sám odpovídáš, chyba spočívá v tom, pokud dostaneš pocit, že jedna část obrázku patří na jiný. Vlastně je to přesně to samé, jako u mého posledního obrázku, kde je jeho každá polovina zpracována jiným stylem, i když to mělo být sjednocené.


 Uživatel úrovně 4

Perspektivu u sekery a myslím si že i meče vidím také (a já toho většinou vidím jen málo).

A co se týče obličejů vůči zbytku těla? Přemýšlel jsem nad tím rozdílem a ano vypadá to jako by hlavy patřili na jiný obrázek než zbytek těl. Když bych ale srovnám ty dva nově vzniklé obrázky tak ten s pouze hlavama by se mi líbil více. A tak se ptám je skutečně chyba v tom že hlavy nemají stínování nebo je to naopak v tom že těla mají zbytečně mnoho stínovaní? Já si spíše myslím to druhé.

Na druhou stranu pokud je obrázek kreslen na zakázku a přání tak je zapotřebí přání respektovat a tuš byla v zadání tak být musel. Proto bych hlavičky spíše ohodnotil jako kousek skutečné Ascelly a její tvorby uprostřed svazujícího zadání.

Plž


 Uživatel úrovně 8

Družina

Technika: Tuš + perokresba

Na zakázku jedna vpravdě archetypální družinka. Přání znělo, ať je to černobílé a vyvedené tuší, což jsem respektovala jen částečně (slabé linie jsou perem a inkoustem). A byl dodán poměrně konkrétní popis postaviček.

Troufnu si hned zpočátku odvážně tipnout, že ses tu docela cítila svázána popisem a že se ti dílo nedělalo úplně nejlehčeji.

Ale popořadě a obecněji. Archetypální je skutečně přesný termín. Klasické téma družiny, ze které lze takřka vyčíst i jejich číselné charakteristiky. Pravda, povolání i rasu bych tu a tam musel tipovat, ale dlužno podotknout, že role jsou jasné a v tomto směru lze s klidem prohlásit, že vyobrazení odpovídá svému účelu.

Pokud jde o technickou stránku, osobně se mi to popravdě zdá skoro jako krok zpět. Dobrá je práce s kontrasty, hobit vystupuje oproti trpaslíkovi a jednotlivé předměty taktéž, což je jedině dobře. Semtam uletěla perspektiva, hlavně u zbraní, sekera je asi nejpatrnější. Co mě ale přece jen asi nejvíc mrzí jsou obličeje postav. Oproti zbytku obrázku jim totiž chybí stíny. Jsem si vcelku jistý, že by to v žádném případě obrázku neublížilo, právě naopak, obličeje by, úplně stejně jako zbytek postav, dostaly hloubku. Ne, že by se teď nedalo číst ve výrazech, ale těch pár tahů štětcem zde skutečně chybí. A nakonec i ten stín pod postavami by pomohl, o tom už také z osobní zkušenosti vím své.