Galerie

Nůž na dopisy

Obrázek Nůž na dopisy

Autor:

Přidáno:

Diskuze

 Uživatel úrovně 4

Tajemné znaky na světlém proužku jsou rozhodně dobrým nápadem a realizovatelným nápadem (i když na šeřík se dost mizerně pálí). Ještě si to promyslím a možná zrealizuji.

Plž


 Uživatel úrovně 5

Moc oceňuji nápad! Dát nový život a účel dávnému dřevu, to je skvělé! Na šeříkový kroužek by se hodily nějaké tajemné znaky zaklínání :)


 Uživatel úrovně 8

Jestlipak já nezmiňoval, jak je dobré si pořádně přečíst autorův komentář, předtím, než jsem z šeříku suverénně udělal dub? :)


 Uživatel úrovně 4

Jen pro informaci neznámé dřevo z moře je přerušeno prstýnkem z šeříkem. Slouží tam jako protažení, protože dřeva z moře bylo málo a kost by byla moc krátká. A ano je to propojené kolíčky a slepené.

Plž


 Uživatel úrovně 8

Nůž na dopisy

Věk: hodně, už asi ani nemá smysl uvádět (37)

Materiál: ????

Nůž vhodný především pro nekromanty, hrobníky a jim podobným, protože kdo jiný by si pořídil nůž s rukojetí ve tvaru kosti. Přece jen všichni rádi dostáváme dopisy i nekromanti.

Světlý proužek je z šeříku. Tmavé dřevo je dub, asi. O kus desky jsou zakopl na mořském dně v černém stavu v jakém jsou místa na hlavicích kosti. Sice vysycháním povrch zšednul, ale olej mu zase dodal černou barvu. A když jsem to dřevo viděl tak ležet, takovou mrtvolu, kostlivce z moře, tak kost byla jasný výsledek. Jen doufám, že nebude uvolňovat kyselinu sírovou jako vrak Vasy.

Plž

PS: a zatím nemá nůž majitele, takže kdo chce tak se ozvěte

První věc, na kterou jsem se chtěl zeptat ve chvíli, kdy jsem uviděl obrázek, bylo, zda ta černá místa jsou opálená. A pak se, jako již tolikrát, ukázalo, nakolik se vyplatí přečíst si také autorův komentář. :)

A nějak se nemůžu zbavit dojmu pirátství. Ani nevím, jestli to dělá právě ten tvar kosti (přece jen, zkřížené hnáty jsou symbolem pirátů), nebo ty mušle evokující mořské prostředí, ale nejspíš tam bude od obojího trochu. A možná taky to, že nekromanty jsem vlastně nikdy neměl moc v lásce. Každopádně abych zněl trochu oficiálněji, musím optě pochválit právě za tematický výběr pozadí, které s ohledem na získání hlavní dřevěné části rukojeti dává předmětu nový rozměr.

K technice jako takové nemám moc co dodat, ale s tím možná dubem uprostřed mi vyvstává na mysli otázka: Z kolika částí je tedy tvořena rukojeť? Ze tří? Tedy je to tak, že se do sebe všechny tři části nasadily? Z nějakého důvodu mi vrtá hlavou, zda byly některé části navrtány a zda pak slepeny, nebo jaký byl vlastně v tomto případě postup.

Ale ať už jsou mé domněnky jakékoliv, v závěru bych neměl opomenout vyzvat k turnaji o tento kousek pirátsko-nekromantské výstroje, který nesmí chybět na žádném pořádném bankéřském stole. :)