Galerie

Ohni ve mně, pojď!

Obrázek Ohni ve mně, pojď!

Autor:

Přidáno:

Diskuze

 Uživatel úrovně 5

Já bych kromě obrázku pochválil i název. To bude nějakej frajer si člověk říká. A on fakt.


 Uživatel úrovně 5

parádička pro diváky, jak by sportovní fanoušek řek... pěkná kresba a třeba ten plášť je podlě mě perfektní! Ti nemrtváci v ohni taky, ale zase pokulhává levá noha a oči. A celek krásně dokresluje pozadí.


 Uživatel úrovně 4

Krásný obrázek z Ascelliny dílny a jsem rád že k popiskům a útržkům příběhů si mohu přiřadit i podobu. Ohnivá postava jasně určuje nejpodstatnější část obrázku a vyniká nad pozadím. Tenhle obrázek si černobíle představit nedovedu.

Plž


 Uživatel úrovně 5

To bylo taky rychlé :) Takže bod pro UnknowNa! (A na film s tím jménem nekoukat! Je to sice motto seriálu, ale ten film nikdy neměl vzniknout, kdyby tak místo něj byla další sezóna... a to já moc na seriály nejsem)


 Uživatel úrovně 8

Twin Peaks: Fire Walk with Me?


 Uživatel úrovně 5

Juj, to je rychlost!
Tak jo, soutěž o bludišťáka: jaký kultovní seriál mi byl zdrojem inspirace pro jméno? Sccionův první tip je mimo.

Pravda, držím se klišé, co se charakteru týče. Na druhou stranu, když se tento pán uklidní, je vynikajícím stratégem. No, za inspiraci jeho ohnivému já vděčím dalšímu kultu - hořícímu mágovi z PS:Torment. Jeho lidské já je o poznání komplikovanější. Jsem ráda, že si i hráčské postavy k němu budují poměrně zajímavý vztah.

Jo, Snipere, nemám ráda boty! Ale hobit nejsem, to ne :) Příště už budou, nebo je aspoň zkusím, než zjistím, že to fakt nejde :)


 Uživatel úrovně 8

Ohni ve mně, pojď!

Technika: akvarel, tuš, fixy

Příspěvek do „živelné diskuze“ u 14dní na téma. Před časem se obrázek objevil na mém facebooku, ale myslím, že se hodí i sem. Zobrazuje mé oblíbené CP, půl-ifríta/půl-barbara Zren-Toka, který se zrodil díky požehnání ohnivé Mocnosti, barbarského Fénixe. Jako velmi slušný válečník a charismatická osobnost k tomu má mezi barbary respekt, přestože povahou se dost odlišuje. Ifríti jej naopak berou jako znesvěcení, jako urážku samotné své existence, je jimi pronásledovaný, nenáviděný. Je temperamentní, prudký, hněvivý, „políbený ohněm“ coby zdrojem síly.

I zde musím zmínit, že název je parafrází na jeden kultovní seriál.

To jako "Firefly"? :)

Ano, hodí se sem. Skoro mě překvapuje, že něco takového by vůbec mohlo být autorem, a ještě ke všemu autorem, který se o zdejší galerii pravidelně stará, otázkou. A tak než skončí téma u příslušného stolu, rychle zveřejníme ohnivého muže. Po výtvarné stránce jsem nadšen. Konečně ta správná práce s kontrasty - oheň skutečně vystupuje, pozadí je sice barevně jednolité, ale přesně tak tmavé, aby ústřední motiv vystoupal na povrch a zároveň poskytl i členění se stromy a horou. Pokud jde o charakter, je ztvárněn tak jak má, rozvláté vlasy, bojová póza, hněvivý pohled, to vše tu je a vše tu je jak má být. Vynikající.

Když už jsme u toho, musím se zamyslet nad tím, proč je vlastně oheň spojován neustále právě s těmito vlastnostmi... totiž chápu, že oheň jako takový je nestálý, je to výbojná energie, která umí stejně rychle vzplanout jako uhasnout, ale na druhou stranu je nositelem tepla a podle mého názoru právě tento pocit vyvolává v člověku příjemné uklidnění a podporuje ten správný odpočinek. Jen tak k zamyšlení. :)