Galerie

Fadír, knihovnice

Obrázek Fadír, knihovnice

Autor:

Přidáno:

Diskuze

 Uživatel úrovně 5

Opravdu děkuji za takovou mini reklamu pro mé oblíbené dílko a ještě víc, za to že se skutečně používá byť upravené. Ve tvém světě by snad ani nešlo použít tak jak bylo napsáno.
Ta ruka s knihou to opravdu shazují. Palec měl být za hřbetem knihy, pokud ji chtěla držet a pokud má padat, měl být níž. Také ji na té ruce chybí jeden prst. Pak ještě hrot hole to mírně kazý nedostatkem plastičnosti oproti celému obrázku, včetně dřevěné a úžasně kreslené části hole.
Jinak mě se Ascellina barevnost líbí a rozhodně bych nedesaturoval ani o píď.


 Uživatel úrovně 4

Ascella:
Už se těším.

A jedna historka k dobru. Pozor na malování je strašně nebezpečné.

Dnes jsem téměř půl dne vyřezával zacházel s ostrými dláty i vrtačku a frézu jsem si přibral na pomoc a potom přišli děti: "Tati namaluj nám myši". A po půl dni práce, kdy se mi nic nestalo, jsem se hned při prvním obrázku říznul o papír.

A pak že je kreslení bezpečnější než řezbařina.

Plž


 Uživatel úrovně 5

Děkuji za ohlasy.
Kdo mě zná, ten říká, že mám právě 20 minut trpělivosti na nemilé úkony, pod to patří i hraní si s počítačovými editory a finální úpravy, takže výsledná prezentace nedosáhne na profi kvalitu… a proto svá dílka dávám sem a neprodávám :-) není to omluva ani výmluva, vím, že nedostatek trpělivosti je mou velkou slabinou a otázkou vždy je, čeho chci dosáhnout. Když je cílem něco víc, nějaká veřejná prezentace (ano, doupaři nejsou veřejnost, to jste to dopracovali…), tak tomu něco víc věnuju… V tomto případě byl cíl splněn již vyhotovením originálu a těch pár zásahů, které netrvaly ani těch 20 minut bylo tak nějak navíc aby to nevypadalo TAK blbě. Tento server je jediné místo, kde se to ukáže, sloužit má hře originál. Pravdou je, že šikovný grafik by asi dovedl napravit tu nešťastnou anatomii, knihu a další potíže… nejsem šikovný grafik, nesnáším počítače :-)

Jojo, ta zatrápená kniha. Původně jich tam mělo být víc, poletovat okolo děvčete, i nějaký ten svitek. Bystré oko najde stopy po gumování. Nakonec mi přišly přebytečné a zůstala jedna pro vyvážení prostoru. Asi tam měly být nějaké naznačené toky magie. A asi by nebylo na škodu do originálu přikreslit.

Pozice: připravena ke střetu, všechny znalosti archivářky jsou proti vám! Něco jako magický střeh, hůl připravena k sesílání, pevně držena, druhá ruka volná a kniha nablízku. Lehce přikrčená, připravena vyrazit.

Jo, nezvládnuté anatomie je škoda a asi jsem po obtažení náčrtu měla obrázek vyhodit a začít znova, když už bylo vidět, že je to deformované dost, bylo vybarvování ztrátou času, nevím, asi jsem doufala, že to ještě zachráním :-) Tužkou ta ruka nevypadala TAK blbě…
Hrát si s šaty a zbrojí mě baví a to je asi vidět :-)

Jo tak čísla se bojevnikovi zachtělo… Zrovna tahle je zadaná, smůla :-) Anebo jsi myslel čísla jako charisma 16/+2? :-)

Jako sklo, Plži, jako sklo :) Ale něco tu mám, co i Tebe by snad mohlo potěšit, jen je třeba dát hráčům čas, aby se k tomu dostali. Nechci jim zkazit překvapení, kdyby to tu náhodně zahlídli.


 Uživatel úrovně 0

Čekajíc, po rozkliknutí Fadíry v novinkách galerie, až se mi na mobilu načte kompletní kresba, říkám si u již zobrazené hlavy postavy: "ty jo, to je úplně jak z dílny Ascelly". A vida, trefa. Zdá se, že máš již nezaměnitelný, osobitý styl rozpoznatelný i bez uvedení autora.
Sccion i Plž napsali vše podstatné. Mě osobně zaujaly hůl a plášť, ale jde jen o otázku vkusu. U té hole se mi líbí její masivnost-jakoby zdůrazňovala určitou fyzickou sílu holčiny. V důsledku ale dle mého trochu zastiňuje konečný modrý "hrot" - možná, že právě tak to bylo myšleno a má to tak být. Jen si prostě říkám, jak by vypadal, kdyby byl širší-kompletní výplň (v případě elementární hole) či delší (v případě magické zbraně-kopí). A plášť by jí slušel delší, minimálně pod zadek. Ale jak píši, jde jen o subjektivní vkus ohledně neprimárních detailů.
Závěrem, holka jak lusk, její ženské atributy považuji za velmi zdařilé, adekvátně odhalené levé stehno zvýrazňuje její ženskost :-)
PS: Pak mi pošli její číslo.


 Uživatel úrovně 4

Jak se strašně stávám čitelným. Ale ano, barvu nemusím a tady to platí zase. Když jsem si obrázek nacpal do wordu a zkusmo přebarvil no stupně šedi, líbil se mi více.

Celkový postoj napovídá, že proti někomu bojuje či někomu vyhrožuje. Výraz ve tváři mi potom říká, že svým protivníkem pohrdá, ušklíbá se mu. Něco vy stylu "na to nemáš".

Jediné co mi na obrázku vadí je kniha. Vypadá jako by byla doplněna dodatečně. Je vidět celá ruka včetně palce tedy kniha není ničím držena. Ano mohla by to být magie ale potom bych si představoval větší zdůraznění této magie, posunutí knihy aby bylo výraznější že se jedná o kouzlo. takto to spíše vypadá na knihu přikreslenou dodatečně aby v tom místě nebyl obrázek tak prázdný.

Bohužel ale znám i hezčí obrázky od Ascelly a je jich hodně.

Plž


 Uživatel úrovně 8

Fadír, knihovnice

Technika: pastelky, centropen

Jednou zase pokus o komiksovost, ta mi k těm herním postavám asi jde nejvíc. Slečna je z doprovodných postav barbarské družinky, knihovnice a archivářka z národa Jesetů, což jsou „lidští bratři barbarů“, přítelkyně jedné z hráčských postav. Částečně funguje podle Dakeyrasových pravidel pro knihovníka (abych připomněla jedno dobré dílo serveru).

Vítáme nový obrázek z Ascelliny dílny. Rád mohu podotknout, že na díle je spousta věcí dobře. Je barevný (zdravím, Plži), ale v tomto případě hlavně "správně" barevný, kontrasty a materiály spolu vytváří velmi příjemný soulad a plasticitu postavy. Detailnost obrázku je jako vlastně už obvykle na vynikající úrovni a jejich neodbývání je přesně to, co máme u Ascelly rádi. Na druhou stranu jsou tu i nedostatky, které celkový dojem poněkud snižují. Předně je to ne zcela zvládnutá anatomie. Na mnoha místech je možné tento neduh skrýt právě detaily oblečení, ale ne všude to jde. Též nutno podotknout, že poněkud zvláštně vypadá, že knihu pouští na zem a nedrží ji v ruce. Ono je toho víc a popravdě právě v otázce pózy a celkového postavení postavy bych toto dílo hodnotil jako jedno ze slabších. Trochu mě mrzí, že nemám moc co bych mohl doplnit k vylepšení, snad až na další a další trénink. V každém případě však oceňuji práci s výrazem obličeje, což sice není u tvých děl novinka, ale ani úplný standard.

Poslední výzva, kterou nabídnu, je práce s finální prezentací. I přes základní úpravu v editoru je při detailním náhledu na obrázku stále velké množství nečistot, hlavně u okrajů kresby. Je spíše ocenitelným zásahem do díla tyto nečistoty ještě dodatečně odstranit - čistý výsledek je pohlednější. A, koneckonců, ti z nás, kteří pracují s vizuální tvorbou, by přece jen o dobrý výsledný dojem usilovat měli.