Galerie

Charón a Afrodita

Obrázek Charón a Afrodita

Autor:

Přidáno:

Diskuze

 Uživatel úrovně 4

Ještě jsem zapomněl na jednu věc. "Kácení dozadu"

Afrodita má velmi malou základnu na které stojí. Původně k ním měl být ještě přidělán podstavec (proto jsou také chodidla pár milimetrů na koncem dřeva) ale z časových důvodů jsem ho prostě nestihnul. I tak Afrodita umí stát ale na úplně rovném povrchu což jak uznáte žulový kámen není. Proto nestojí úplně rovně a proto jsem hodnou chvíli vůbec bojoval s tím aby stála.

Kdyby jste náhodou chtěli vidět Afroditu i z jiné strany tak tady je menší pokus:

http://www.plz.wz.cz/vytvory/ostatni/pokus2.gif

Plž


 Uživatel úrovně 4

Na postavičkách je krásně vidět jak pracnost nemusí odpovídat hodnocení. Charón byl otázkou celkem chvilky oproti Afroditě jejíž póza byla mnohem složitější a na vyřezávaní těžší.

Správná je také domněnka, že volba postaviček i jejich oblečení byla tak trošku Plžova pomsta. Zadání bylo jen tři figurky nic víc. Na jednu stranu jsem kamarádku nechtěl odmítnout na druhou stranu jsem vyhověl trošku škodolibě. Smrťák byl první a kamarádce se moc nelíbil, že chce něco hezčího třeba Afroditu a tak ji i dostala.

Dvojici ještě doplňuje Kerberos na kterého ale bylo málo času a tak je tak akorát pro děti ale publikovatelný není. V jeho případě ale byla "pomsta" dokonána protože má 30 cm.

Navíc na tenhle tábor já nejedu, zařídil jsem si Apaluchu s kamarádem (bývalým hráčem) a všemi našimi dětmi, na kterou beru většinu dílny.

Plž


 Uživatel úrovně 5

Toto je opět nádherná práce, zvlášť smrt – byl by skvěle využitelný i do hry. A souhlasím se Sccionem co se místa fotografování týče. Sice kompozice s mnoha a mnoha figurkami ze zimy byla supr, ale takhle v přírodě je to takové oku lahodící. Hezká zeleň… pravda, Charón by se dobře vyjímal i v sopečné krajině, černém pokrouceném tufu. Nebo na nějakém utrženém svahu, suti, skále.
Líbí se mi, v jakém jsou spolu kontrastu.
Hele, a Afrodita fakt měla být nahatá? Nějaká tunika se zdobeným opaskem ve stylu antických och by určitě taky byla fajn. Na druhou stranu, lidské tělo je přirozená záležitost a bohyně si to může dovolit :-)


 Uživatel úrovně 8

Charón a Afrodita

Věk: hodně

Materiál: Charón: tělo dub, ruce a hlava líska, Afrodita: Jabloň

Povrchová úprava: lněný olej
Výška cca 20 cmDvě z postaviček tvořených na zakázku pro kamarádku na tábor s řeckou tématikou. Děti je budou každé ráno hledat. Charón byl zcela záměrně dělán ze dvou dřevin s tím, že dub by měl být zřetelně tmavší než líska, záměr ale moc nevyšel. U Afrodity jsem až takové ztmavení olejem nečekal.

Inu, africká Afrodita je skutečně mírně "afro", ovšem ne účesem. :)

Musím velmi ocenit výběr prostředí pro fotografii. Je to přesně to, co jsem delší dobu žádal a za mě rozhodně nejsem zklamán. Postavy nesplývají s prostředím a pokud jde o zachycení jejich charakteru, tleskám. Je pravda, že Afrodita vypadá, jako by se každou chvíli měla převrátit dozadu, ale protože evidentně stojí, zajímalo by mě, co je na mém pohledu špatně. Je fakt, že mým favoritem je rozhodně Chárón, ať už gestem či celkově provedením, ale špetkou i tak, že nechat hledat každé ráno malé děti nahatou paní mi přijde ... no, ne nevhodné, spíš tak trochu úsměvné. :)

Ať se tábor vydaří! Nyní mě prosím omluvte, před asi hodinou jsem byl jmenován čtyřiadvacetihodinovým králem světa a svět čeká. :)