Galerie

Průsmyk

Obrázek Průsmyk

Autor:

Přidáno:

Diskuze

 Uživatel úrovně 5

Myslím, že se záměr vydařil. Bezlinkové je to hezké. Ne komiksové, ale má to docela jiný styl. Trošičku mi v některých aspektech připomíná Dormona, i když každý jste svůj a jdete jinou cestou. Ale myslím, že by scénu chtělo nějak oživit. Ta bělostnost je sice moooc fajn v dnešních parných dnech, ale působí docela prázdně. Prostě ústředním motivem je bílo a to asi není tak úplně dobře. Jinak moc se mi líbí všichni aktéři, zvlášť lučištník (a sněhulák, samozřejmě)


 Uživatel úrovně 8

Průsmyk

29 let
kresba na PC, PC tablet


Ahoj, chtěl bych přispět obrázkem, který se jmenuje Průsmyk. Jedná se o pár měsíců starší dílko, na které jsem narazil a dopracoval. Zkoušel jsem "živé fantasy" stylem malby bez černých linek. Jak moc se mi to povedlo, nebo nepovedlo, posuďte sami.

Sněhulák! Království za sněhuláka!

Vskutku rozporuplné dílo se mi dostalo do ruky. Po technické stránce je jen máloco vytknout, což je nadmíru potěšitelný standard. Plasticita postav je perfektní, na to, že prakticky celé dílo má takřka jednotný barevný motiv, vystupují všechny jeho součásti tak, jak mají. Na otázku obrysových linií tedy za sebe říkám, že se povedlo. U každé z postav se lze zastavit a prohlížet pečlivost, s jakou byly vytvořeny, nutno vyzdvihnout opravdu zkušenou ruku, která si vybírala přechody, protože kupříkladu draperie na rytířových zádech je opravdu excelentní.

Co bohužel nefunguje tak, jak má, je perspektiva celku. Lučištník na mostku pracuje přesně tak, jak má, rytíř pod ním také, ale dohromady nevytváří spojitý celek. Na střelce je divácky veden pohled shora, zatímco na rytíře se díváme zespod a zatímco on by měl směřovat svůj pohled přinejmenším do středu, je vidět, že spíš sestupuje kamsi do hlubin.

Veškerá má rozpačitost se ale vlastně týká úplně něčeho jiného. Obrázek je zvláštně prázdný. Čím déle se na něj dívám, tím víc očekávám, že z mlhy najednou vyskočí alibaba, nebo alespoň čtyřicet loupežníků a zaplní celý výjev. Ovšem, motiv obrázku i příběh v něm je zjevný, ale zdá se mi, že kompozice by měla v tomto počtu aktérů být přinejmenším trochu pozměněna. Lučištník je posunut do rohu tak moc, že se zdá být, jakoby v celém výjevu hrál jen minimální roli, což asi není nejlepší.

Nechtěl bych však vyznít zklamaně. Už jen sám fakt, že Omisir jde neustále dál a dál je myslím pro všechny zúčastněné, jak diváky, tak tvůrce, nesmírným potěšením, byť cesta může čas od času být i krkolomnější. ;)