Galerie

Zámek Lednice

Obrázek Zámek Lednice

Autor:

Přidáno:

Diskuze

 Uživatel úrovně 8

Hmm, měl bych se už opravdu do té Lednice podívat, teď jen vymyslet kdy :D


 Uživatel úrovně 4

A jako opak sciciona rozhodně bych do toho barvu netahal. Krása perokresby je právě v její málobarevnosti. v tomto případě se ještě přidávají odstíny hnědé jako náznak staroby a zažloutlého papíru (i když je obrázek nový)

Co se týče samotné předlohy tak i ten v originále červeno-modrý stožár pravděpodobně na vlajku tak rozhodně patří, nebo alespoň podle oficiálních fotek jsem nezjistil že by to byl hromosvod.

Vůči originálu mi trošku připadá střední loď úzká. alespoň ve skutečnosti na mě působí širším dojmem ale kdo by v obraze hledal originál.

Pokud se ti líbí Lednice tak doporučuji i zámek Hluboká který je v podobném stylu.

Plž


 Uživatel úrovně 8

Zámek Lednice

Technika: perokresba na pergamenový voskovaný papír, rozměry 20x14cm

Čím jiným se v těchto horkých dnech ochladit, než návštěvou Lednice? Jedna z výborných inspirací na sídlo vznešených čarodějů, kteří si potrpí na luxus. Novogotika se do fantasy krásně hodí :-)

Profesor McDonald by měl radost, pokud by tedy jeho polární výprava byla někdy u severního pólu nalezena. :)

Bývá to občas zmíněno u mých obrázků, ale tady si popravdě umím představit i nějaké jemné využití barvy. Když už je to na papír, který zanechal barevné skvrny na obrázku, nebylo by špatné mít skutečnou barevnou podmalbu. Ačkoliv u perokresby by to nejspíš vyžádalo spíše dodatečný digitální zásah.

Jinak je to další krásná architektonická práce, která tu své místo i obdivovatele určitě najde. Je proč, budova drží pohromadě, práce s detaily opět precizní, perspektiva sedí. A použitelnost je tu samozřejmě též. Jen mi to nedá, abych při té příležitosti nepoukázal na několik malých detailů, které si kreslíř snad může dovolit i vynechat, když je jeho cílem zobrazení autentické stavby. Stejně jako fotograf odstraňuje z fotografie dráty vysokého napětí, aby nekazily panorama, i zde mohla být s klidným svědomím vynechána anténa trčící z hlavní věže. Zde se sice může jednat o stožár, ale lavička s palmou v květináči v pravé části by už mohla být vnímána jako ne zcela žádoucí. :)