Galerie

Hrad Darunsai

Obrázek Hrad Darunsai

Autor:

Přidáno:

Diskuze

 Uživatel úrovně 0

Pěkná práce, s takovým hradem pořádně pracuje fantazie. Malé potyčky na hradbách, různé pikle v útrobách hradu, tajné chodby, staří duchové..


 Uživatel úrovně 0

I po dvou letech bych se v něm ztrácel.:-)


 Uživatel úrovně 4

Nemám slov.....prostě nádhera, tohle bych chtěl umět.

Plž


 Uživatel úrovně 8

Hrad Darunsai

Technika: perokresba 5-6 hodinKdyž jsem tak sepisovala velké bohy – ghadnáry – u stolu Mytologie a filosofie, vzpomněla jsem si na jeden z příběhů, jimž zatím nebyl dán prostor, a který rozhodně chci do hry použít. Mizící hrad Darunsai z období Vysokých národů, uvízlý snad v čase, snad v trhlinách zásvětí po smrti Urese. V nehostinné poušti pískovcových kaňonů se příležitostně objevuje dodnes, zde ilustrace z období slávy a rozmachu (o čemž vypovídá druhý hrad v pozadí)

, v době před magickým znetvořením pouště, kdy kaňony ještě tekla voda, na stolových horách něco rostlo a strategická místa magických uzlů bylo možno chránit velkolepými pevnostmi. Na realističnost stavby nekoukejte, je to fantasy hrad ;-)

Jó, ten bych si rád prolezl. :)

Realističnost tedy na přání ponechávám stranou a zmíním se jen trochu o technické stránce obrázku, která sice nevím, jestli něčemu prospěje, ale v tuto hodinu už píšu víc mechanicky než kreativně a tak prosím nechť je omluvena má stručnost. Jedinou částí obrázku, ve které bych rád viděl zlepšení, je samotný na úrovni v popředí, respektive přímo v té úrovni, ve které se nachází. Protože je divácky velmi blízko, měl by být mnohem výraznější, než zbytek obrázku. Pochopitelně bych moc rád viděl nějaké kreslířské řešení ve stylu úpravy stínování v pozadí, atd., ale to bych rád viděl něco, co by mohlo protáhnout dobu tvorby o několik dalších hodin, což je pro účel, kterému má dílo sloužit, zbytečné. Pokusila ses, Ascello, vyjádřit popředí tím, že jsi kolem hradu samotného nechala za černou linií drobný prázdný prostor, v podstatě další linii, ale bílou. Upřímně, myslím si, že je tady vidět, že to moc nefunguje. Proto bych skoro doporučil ještě teď vzít obrázek a zkusit přidat obrysovou linii jen čistě kolem hlavního motivu. A slovem přidat myslím klidně dvě, tři vrstvy, zkrátka udělat kolem toho tlustou černou čáru. Kolem každé věžičky i pískovce. Troufnu si tipnout, že to vyřízne celý hrad do popředí mnohem lépe. Navíc zrovna v tomto případě je to úprava, kterou je podle mě ještě možné reálně zkusit udělat.

Jinak zcela upřímně, přesně pro tento typ architektonického šílenství mám osobní slabost. Spousta věžiček, prokopaných chodeb a spojujících tunelů uvnitř skály, to je přesně to, co nejen rád navštěvuji ve formě skalních měst a podobných přírodních útvarů, ale vždy jsem se snažil to dostat i do každé hry. Takže za sebe se rozhodně cítím bohatší o zážitek i teď.