Galerie

Na lovu

Obrázek Na lovu

Autor:

Přidáno:

Diskuze

 Uživatel úrovně 8

Ten paladin mi ho totiž připomíná přilbou, ačkoliv tady už o nějaký ten level výš. :)


 Uživatel úrovně 0

První rytíř tam fakt není. :-D Ten si užívá pohádkové fantasy. I když, možná by ho tím dřevěným mečem překvapil.:-D


 Uživatel úrovně 8

Teď, když to tak čtu podruhé, tak bych měl doplnit, že tím "stínem vymezujícím akční teritorium postav", jsem měl samozřejmě na mysli stín na podlaze, ne kolem nich. :)


 Uživatel úrovně 8

Na lovu

28 let
kresba na PC, PC tablet


Ahoj, chtěl bych přispět obrázkem, který se jmenuje Na lovu. Už to není tak předimenzovaný obrázek, je více komiksový a jednodušší. Lovec hrdinů je tady na nižší úrovni. Je to ještě před tím, než si zasloužil přízeň bohů chaosu. Ti mu za své činny darovali větší sílu, vyšší vzrůst, lepší zbroj a ochranu. Na obrázku bojuje s třemi hrdiny: paladinem, barbarem a dračím princem. Nemají to jednoduché chlapci.:-)

Jen doufám, že jedním z hrdinů není První rytíř, protože to by se zase tak daleko nedostal. :)

Tohle už je náročné. Předně bych pochválil scenérii v horní části obrázku. Kráterové oko dělá přesně to, co má, tj. zvýrazňuje lovce v akční póze, takže o bodíky za stylovost určitě nepřijde. Bohužel spodní část už tak nefunguje. Všechny postavy sice docela spolupracují mezi sebou, ale vlastně ani jedna z nich není vázána k pozadí. V tomto případě si situaci umím představit o něco lépe tak, že podlaha by byla zesvětlena (shora na ni jde světlo) a kolem postav by byl nakreslen jasný černý stín, který by vytyčil jejich akční teritorium. Takhle totiž došlo k oddělení hlavního motivu a pozadí více, než je vhodné. Textura trávy je pěkný detail, ale opravdu bych ji spíš oželel vůči "jasně tmavému fleku."

Perspektiva vesměs funguje, ale spíš v jednotlivých úsecích než celku. Samotný lovec už je kupříkladu zkroucený příliš (levá část těla je čistě z profilu, ale obě přední nohy skoro z anfasu), ale nemyslím, že je to zásadní přečin... a také mě mírně škodolibě těší, že nejsem jediný, kdo to tak dělá. :)

Zaujalo mě řešení štítu, kterého bych se možná i zkusil držet do dalších tmavěji laděných obrázků. Je to kvůli použití světlé obrysové linie. Je pravda, že světlo, které má procházet dírami po šroubcích/hřebících, je daleko silnější, než působí na zbytek obrázku a v tomto ohledu tam právě štít zase tak moc nesedí, ale pokud to budu brát jako experiment, proč ne. A protože jsme v už více v komixovém světě, tak právě toto zvýraznění použité u štítu bych se nebál aplikovat i na nejtmavšího z hrdinů. I kdyby dle zákonů optiky už nebyl na světle (ale zrovna tady si myslím, že by mu ještě neunikl), rozhodně jsem pro jeho vykousnutí z pozadí, než z jeho utápění se v šeru. Jednoduše pokud je účelem scény být akční, tak se zaměřit na to, co je jejím hlavním motivem a jemu obrázek podřídit. Stejně jako nedostatky v anatomii divák rád přehlédne i nedostatky ve fyzikálních zákonitostech, když to vypadá "cool". :)

Pochvalu tentokrát nechám na příští obrázek a na ostatních, i když i tady mě už svrbí prsty. ;)