Galerie

Xing

Obrázek Xing

Autor:

Přidáno:

Diskuze

 Uživatel úrovně 4

Postavička už skoro vypadla z novinek a tak je na čase zase ukončit soutěž. Vítězem sice jmenuji Gonzálese ale ani on nesplnil přesně zadání. A jaká tedy byla správná odpověď?

Pokud se sečtou jednotlivé části a všechny spojovací kolíčky tak se dostaneme k číslu 14.
(http://www.plz.wz.cz/vytvory/ostatni/PICT9520.J PG)

Je krásné jako dvourozměrné foto zkresluje výsledek. Ascelle se například více líbí Sel ale pokud ho postavím vedle Xing a ve výsledku je Xing mnohem lepší (alespoň tedy z mého pohledu). A ještě poslední poznámečka, vybrané rukávy měla zatím každá postava tedy i úplně první Feng, ale na fotce vůbec nejsou vidět, u Sela tak nevyniknou, protože rukáv je na fotce otočený čelně k pohledu, ale je tam také.

Nemáte někdo zkušenost s nějakým programem na tvoření animovaných gifů, mohlo by to být potom ještě zajímavější.

Plž


 Uživatel úrovně 5

Nejvíce se mi tady líbí rukávy a celková dynamičnost "zlodějského/mečnéřského" postoje, dýky připravené, samolibý úsměšek a současně v očích soustředěnost - tvář s výrazem je též velmi dobrá, jen nevím, nakolik je jeho čtení můj subjektivní dojem :) Oproti minulé figurce je to trošku chudší, ale velmi líbivé a jsem moc ráda, že nám svou družinku představuješ osobně ;-)


 Uživatel úrovně 4

Gonzáles:
Váhám. Pokud budu předpokládat, že pasem je myšlen celý zbytek těla tak je odpověď alespoň částečně správná. Drobný problém je jen v tom, že bych chtěl i všechny kolíčky kterými jsem figurku prošpikoval. (Jinak by to nebyla moc velká legrace a části by krásně šli vidět i z fotky).

Prosím, zkus přidat ke svému odhadu ještě tip na kolíčky? (ony jsou taky celkem logické kolik jich tam je)

Plž


 Uživatel úrovně 0

Ahoj,
tak já si tipnu: hlava, obě paže, obě ruce, dýky, pas a podstavec.


 Uživatel úrovně 4

Omisir:
Kdysi jsem i psal nějaký odhad času kolem cca měsíce hrubého času ale je to vždy jen odhad. Nedělám jen jednu věc. Udělám kousek třeba polotovary pilou, vyřežu část a odložím, až si myslím že je postava hotová zase odložím atd. Do toho ještě po mě něco chtějí děti. Případně mám chvilku čas na to abych nemusel vyřezávat v obyváku ale zalezl do sklepa k mému minisoustruhu.

Další strašně důležitou věcí je když už nějakou hotovou postavičku mám před sebou a řežu druhou k ní. Hrozně to pomáhá mít hmatatelný vzor před sebou (alespoň co se týče výšky a přibližných proporcí). Už chápu proč se říká že je dobré si udělat model z hlíny před řezbou.

První postavička, než jsem ji dokončil, mi trvala asi půl roku. Kamarádovi jsem loni zvládl udělat jen tři postavičky do betléma. Letos už mám další dvě teď a k tomu několik postav do družiny. Jsem proto rád, že se postavička líbí a ne jen v tom jak vypadají se zlepšuji ale hlavně v tom jak dlouho mi to trvá. Ale živit bych se tím zatím nemohl.

K soutěži:
I když ti odpustím všechny spojovací kolíčky (které bych taky teoreticky chtěl) tak stejně to není správná odpověď.

Plž


 Uživatel úrovně 0

Postavička se dost povedla, po obličeji mi trošku připomíná moji babičku.:-) Ani si nedokážu představit, jaká to musí být piplačka, obdivuji. Jak dlouho ti trvá zpracování?
Co se týče soutěže, tak tipuji podstavec, obě ruce, obě dlaně a ty dýky.


 Uživatel úrovně 4

Děkuji za schválení a jen pár detailů k způsobů focení.

Teoreticky by barva na obrázku měla odpovídat skutečné barvě oněch dřevin, protože před fotkou jsem použil vyvážení na bílou dle aktuálního osvětlení. Smrk je vcelku hodně světlá dřevina na rozdíl od olivy a když se ještě použije olej tak se dřevo zase o odstín ztmaví. Jsem rád, že se rozdíl v odstínech povedl.

K jinak barevnému pozadí, nezoufejte bude ale zatím je moc zima a v té zimě jsem příliš líný fotit. Nicméně vedu v patrnosti a příště minimálně vysouším jak to bude vypadat.

Plž


 Uživatel úrovně 8

Xing

Věk: hodně (35)
Materiál: Oliva a bukové kolíčky a dýky
Povrchová úprava: lněný olej
Výška cca 12 cm

Xing, šestá postavička z družiny, kterou družina nedříve musel vykoupat a dát ji nové šaty aby vůbec zjistili, co se pod vrstvou špíny nachází. Pro družinu je důležitým zdrojem informací, protože se dokáže v téměř libovolném městě vetřít do místních pouličních gangů. Většinou tedy tak jak je vyřezána moc nevypadá.

V pozadí je jednolitá smrková zeď jednoho z domečků pro děti. Stejně tak ono stvoření z lísky, což měla být dle zadání okřídlená krysa, bylo na objednávku dětí. Jednoduché pozadí jsem nakonec zvolil, aby příliš neodvádělo pozornost od postavičky.

Samotná postavička byla experimentem, protože je řezána z několika částí, které jsou spojovány kolíčky. Výhoda je ta, že se při hře snáze přizpůsobuje aktuální situaci. Nevýhoda naopak, že z ní hráči přeházením jednotlivých částí dokáží vyrobit výborné monstrum.

U částí zůstaneme i s další soutěží. Tipněte si z kolika částí (včetně dvou dýk) je postavička vlastně sestavena. Každý má jen jeden pokus. Na ceně za výhru se domluvíme.

Plž

U soutěže tentokrát nebudu zneužívat svého redaktorského práva prvního komentáře, protože kdybych se náhodou nedejbože trefil, bylo by po zábavě. :)

Tohle už je zase o krok dál. Akční postoj postavy je, pravda, už skoro standardem, ale opět stojí za to ho vypíchnout, byť možná ta jedna noha mohla být ještě trochu víc vepředu. Opět je to živá postava, ne statická socha, což je vynikající. Výraz postavy je také velmi povedený, asiatské rysy jsou naprosto evidentní a že šel Plž i do takového detailu, jakým je vyhloubení rukávu mě skoro až překvapuje. Zkrátka, jestliže jsem u předchozích postaviček měl jakékoliv připomínky, zde jdou stranou.

Abych se přiznal, chvilku jsem tajně doufal, že soutěží tentokrát bude snaha uhádnout okřídleného tvora, ale je vlastně dobře, že to není zadáním, protože nevím jak ostatní, ale k okřídlené kryse bych se nedostal (na druhou stranu, že podobné hádanky nemusí být vždy správně uhodnuté jsme poznali už u šeříku).

Poslední má poznámka se týká osvětlení, které je velmi dobře vybrané. Když se zamyslím, jak málo stačilo a postavička se mohla utápět v odstínech dřeva, které tvoří i pozadí, musím fotografii řádně ocenit. Nestalo se tak, ale i přesto bych si ještě dovolil zahrabat prstíčkem o pokus s jiným barevným motivem. ;)