Galerie

Krollové Segu

Obrázek Krollové Segu

Autor:

Přidáno:

Diskuze

 Uživatel úrovně 4

Pokud postavím vedle sebe tento obrázek, trpaslíky a Jesty tak Jeseti pořád vedou. Dlouho jsem přemýšlel proč to tak vlastně je protože vyjádřit slovy pocity a důvod není až zas tak jednoduché. Osobně se domnívám že na to mají vliv dvě věci.

Zaprvé mám rád pevnou linii. Krollové z těchto třech obrázků mají nejvíce "škrtanou" a nepravidelnou linii navíc doplněnou o různé čárky a vlnky naznačující materiál oděvu. s tím souvisí i druhý důvod a tou je bílá barva obrázku. Různých čar je už zde tolik, že mi na první pohled splývají a díky tmu kazí požitek z celku, což už se projevilo třeba u Ascelliných katedrál kde jsem také vybíral ty bělejší. Díky tomu bych při srovnání řadil Krolly na chvost mezi obrázky národů.

To ale neznamená že i tento obrázek není krásný a že bych ho chtěl nějak kritizovat naopak jen tak dále.

Plž


 Uživatel úrovně 8

Na tomto obrázku mi chybí jediné, a sice nějaká ta srna ;-)


 Uživatel úrovně 8

Krollové Segu

Technika: perokresba

Severští krollové, vlastním jazykem segu. Hráči si za ně zahráli a příležitostně ještě zahrají, tedy si zaslouží ilustraci. Šaman a bojovnice.

No ne... na facebooku už jsou a my stále nic? Naše galerie zaostává. :)

Ale abychom přešli na oficiálnější notu, po trpaslících přišli na řadu krollové a zase se Ascella někam posunula. Osobně bych měl výhrady, pokud budu srovnávat s předchozími dílky, ale to bych předbíhal. Silná stránka věci je jednoznačná - dekorace, ozdobné prvyk členitost šatů, odlišné materiály. Větev, kožešiny, kosti, váčky, vynikající. Ani nehodlám mít poznámky k možnému rozsypání postav, jako se stalo u trpaslíků, tady vše vypadá v pořádku a i proporce mi připadají dle možností dobře zvládnuté.

Co mě donutlo trochu se pousmát je, že kdykoliv se podívám na šamana, připadá mi, že je to mužská hlava na ženském těle. Nevím, jestli to dělá ta róba a určitá vyzáblost, ale pořád mě to k tomu svádí. Každopádně tentokrát se nebudu vrtat v tom, kde by která linie měla být silnější a kam bych dodal víc čistě tmavé plochy a dodám jen drobnou poznámku, kterou myslím by bez potíží šlo i zapracovat do budoucna a to zařadit nějaký jednoduchý podklad.