Galerie

Nemrtví

Obrázek Nemrtví

Autor:

Přidáno:

Diskuze

 Uživatel úrovně 0

Pioma, děkuji za povzbuzení. Pro nikoho netvořím, není to ilustrace k žádnému příběhu psanému příběhu. Sedl jsem si, cosik jsem načrtnul a potom z toho vyšlo tohle.:-)


 Uživatel úrovně 0

Uchcavam smichy s kazdym dalsim dilkem, i kdyz se treba nevyjadruju. Velmi dokonale bych to videl v nejaky rpg adventure. Ta grafika je uzasne infantilne vtipna, neurazim. To by vypadalo jinak. Drzim pomyslne palec, abys mohl dal klidne tvorit. Ilustrace k pribehu?


 Uživatel úrovně 0

Páni, to bylo přímo bleskové schválení, děkuji a taky děkuji za každý komentář a kritiku, kterou napíšeš.
No, jak už to tak se mnou bývá, tak až po zveřejnéní mých obrázku si všímám svých chyb, které se mi pokaždé podaří přehlédnout.
Takže doplním Scciona: Stín u poslední zombie by měl jít i od jeho hole. U stínů by měli být přechody, čím dále se stín táhne, tím by měl být slabší a pod každým dalším zombiem měl začínat silnější stín. Ještě by ta tlustá zombie mohla mít nějaké vředy a kazy na hrudi, kterou odhalila upadlá tvář. Á to je zatím vše, čeho jsem si všiml.
Abych reagoval na tu perspektivní složitost, tak je to asi tím, že upír byl načrtnutý jako první. Celý obrázek měl být jednoduchý, ale čím více jsem ho rozkresloval, tím více jsem dbal na detaily. Na druhou stranu můj upír ani tolik detailů nepotřebuje. Hebká pleť bez kazů jako dětská prdelka a kvalitní old school kabát, jak do rakve tak i do společnosti. Možná by mu slušel knírek.. Byl ještě jednodušší, ale přikreslil jsem mu alespoň ruku. Ucho mohlo být větší, ale nemůže mít velké všechno.:-D


 Uživatel úrovně 8

Nemrtví

28 let
kresba na PC, PC tablet


Nosferat začíná shromažďovat armádu nemrtvích, pomoci kouzelného artefaktu.

Vzhledem k tomu, že jsem dnes po ne až tak náročném dni upadl do bezvědomí a před chvílí se probudil, nejsem moc daleko od toho, abych si připadal podobně jako někteří aktéři tohoto obrázku. Proto nemůže být lepší chvíle pro jeho schválení. :)

Provedu své obvyklé opakovací cvičení u Omisirových obrázků - má to vtip, myšlenku, příběh, zpracování na obvykle vysoké úrovni. A je to vlastně pořád lepší a lepší. Tito nemrtví jsou na tom v poměru pozadí/hlavní motiv, zatím nejlépe ze všech děl. Kontrast je řešen skvěle, zombie vystupují na měsíčním světle z temného pozadí tak, jak mají, snad jen samotný Nosferat s malým uchem by možná též mohl mít světlou linku kolem své róby. Upřímně, je tady málo prvků, nad kterými bych se nerozplýval. I samotné řešení stromů dodává ten správný pocit nemrtvé trouchnivělosti a kompozice nemrtvých po perspektivní linii je též vyvedená.

Nejlepší vtípek za mě? Nakousnutý měsíc.

Je snad jediná věc, která trochu zamrzí, a to fakt, že vlastně čím dále se jednotlivé zombie perspektivně nachází, tím větší míru detailnosti mají. Zatímco Nosferatu je de facto jen róba s hlavou, tak poslední invalida oplývá drobnostmi, které není radno si nechat ujít. Tohle samozřejmě není chyba obrázku, jen takové mé malé postesknutí, jak je vlastně digitální tvorba v tomto směru trochu v nevýhodně oproti reálnému plátnu, kdy i při prohlížení detailu stále člověk vnímá mnohem větší část obrazu.