Galerie

Nemrtví

Obrázek Nemrtví

Autor:

Přidáno:

Diskuze

 Uživatel úrovně 4

Vždycky jsem si myslel že dokáži rozlišit co malovala Ascella a co sccion. Po tomhle už si to nemyslím. K samotným obrázkům nemám moc co dodat, jsou prostě téměř dokonalé (až na nějaké ty drobné detaily, které už byly popsány).

Plž


 Uživatel úrovně 8

Óóó, to zas budou pěkné příběhy v "Co vás potkalo..." ;-)

Oteklý ghůl skrývá netušené možnosti - jako vajíčko s překvapením: Co se asi stane, až ho postavy rozpářou? Vyhrnou se na ně nějaké červo-hmyzí mršky? Nebo mrak jedovatého plynu? Je snad ghůl maminkou a skrývá se v něm minighůl? Či jeho rozetnuté vnitřnosti ožijí a ovinou se kol nebohých postav, aby je stáhly do bažinatých hlubin barrských mokřin? Úplně vidím, jak se sápou na postavy a odlepují se z nich nemrtvé pijavice, které si pak škvírami v brnění začnou hledat cestu k dobrodružnému masíčku... Možná by se v nějaké té extra hluboké bažině mohl skrývat i nějaký ten jako-když-cthulhu?

*vzdych*

S nemrtvými hnusotkami je vždycky legrace ;-)


 Uživatel úrovně 8

Bomba.
Souhlasím se Sccionem, že by pravé ruce bachratého ghúla prospěla silnější linie (je to dokonce tak zjevné, že to spatří i amatér :)) a osobně bych ještě přidal poznámku, že si nejsem úplně jistý, jestli by es dala ta ostnatá žebra u hada okecat z biologického hlediska, ale vem to čert, když to vypadá cool, že? :)

U hada se mi nejvíc líbí, v jaké je póze, že to opravdu vypadá stylově a že kompozice celého obrázku fakt sedí.
U ghúla to sedí trochu méně, ale zase vypadá opravdu strašidelně a hlavně věrohodně.
Líbí se mi i kompozice rámečků a způsob, jakým z nich potvůrky občas vykukují - trocha symboliky? :B


 Uživatel úrovně 8

Nemrtví

Technika: perokresba

Blíží se čas, kdy se barbarská družina opět ponoří do bažin černých Barra a k této oblasti neodmyslitelně patří nemrtví, ať oteklí ghúlové, nebo třeba prastarý strážce Hadí věže…

Herní ilustrace, formát A4, inspirováno Sccionovým (irookovým) démonem.

Pro mě samozřejmě potěšující než pro ostatní, ale myslím, že podobné obrázky najdou své užití i u kohokoliv jiného. Nestvůry lahodí mému oku více než zobrazení jednotlivých postav národů, které jsme měli stejnou technikou možnost už vidět a drží i pohromadě lépe než předchozí obrázky.

Došlo snad jen ke dvěma drobným neduhům. U bachratce je příliš málo zdůrazněna jeho pravá ruka. I přesto, že má být jednoznačně velmi vyzáblá oproti zbytku těla, snesla by více odlišení (pravděpodobně silnější linií).

U hada jsem si toho všiml až po delší době, protože jeho členitost je zpracovaná jako obvykle velmi působivě, ale podobně jako u předchozích děl vlastně jeho hlava nesedí ke zbytku těla. Zatímco kostěná kápě je zobrazena z podhledu, hlava už z úrovně diváka. Podobně si nejsem jistý, jestli řešení těla je takto v pořádku. Ale je to zajímavé, protože dokonce ani teď, když o tom vím, mě to nějak zásadně neruší, což je přesně ten výsledek, kterého u podobných efektních obrázků je žádoucí dosáhnout.

A samozřejmě, rámeček. Anarion bude mít radost. :)