Galerie

Temná stránka

Obrázek Temná stránka

Autor:

Přidáno:

Diskuze

 Uživatel úrovně 0

Já ty tvé barevné malby mám radši než ty černobílé a tento se mi moc líbí. Přidávám se k Sccionovi, tohle dílko zařazuji mezi tvé nejlepší. Jediné co bych ti lehce vytkl, ale jen lehce, tak ty přetahy barvy přes černou linku, nejvíce asi u toho smrčku nad hradbami. Ale když čtu jak probíhala kresba, tak si říkám, kdo by to zvládl lépe.. Moc pěkná práce!


 Uživatel úrovně 5

Jsem z těch, co dělají věci na poslední chvíli, dokud nejsem pod tlakem tak kreslím jen, když je opravdu chuť a nálada a to, nač je chuť a nálada, takže ke hře spíš okrajově a spíš k té mojí… Tak to dopadlo, že aby se obrázek do pondělního hraní stihl vytisknout zdarma u kamaráda v práci, musela jsem ho vytvořit za jednu jedinou noc. Začala jsem někdy kolem půl osmé večer a skončila před šestou ráno, do toho teda přestávka na několik čajů a domluvu setkání s Nathakou… ale i tak to bylo něco přes 2 hod na obrázek. Hraničářem jsem začala, takže je dělán začerstva a pozná se to na něm, poslední je davová scéna a taky se pozná, že je odbytější, než zbytek. + další čas před odesláním další den na dolaďování, rámečky a tak…
Kytky (Boží květ, který vykvétá jen jednou za rok právě na onen náboženský svátek) se Ti Plži líbí, protože rostliny jsou mé oblíbené téma a kreslím je velmi ráda, mám je tak nějak v ruce, jakkoli je to neužitečné téma, nemyslím, že je to jen tím, že mají být bílé (černý podklad jsem jim zvolila, aby vůbec vyniklo, že bílé jsou, jedno z toho dolaďování, před tím zanikaly).
Pekelná bestie je otočená na pozorovatele, protože po nás šla velice urputně, byl to asi nejtěžší soupeř, jakého družina porazila…ale možná nějaká odlišná kompozice by nabyla na škodu. PJ si to zase představoval, že bude démon někde v pozadí a důraz bude na celou scénu, velkou zpustlou místnost se sloupovím, vyvolávačským kruhem ze svící, rudé světlo… vůbec, PJ chtěl spíše komplexní scény ze hry, na které se necítím, ale nechal mi naštěstí volnost, já jsem dost fixovaná na ty bestie…(scénu z náměstí si představoval ještě davovější, víc z dálky a nadhledu, lidské mrnění, hořící lidi, pláště, pohled na chrám v čele náměstí, ze kterého vylétá anděl, to by bylo možná na vlastní obraz, ne na takový prostůrek… a pro zručnějšího autora s citem pro perspektivu.)


 Uživatel úrovně 4

Moc nesouhlasím s redaktorem ohledně barevnosti. Já osobně preferuji černobílé obrázky takže bych klidně i barvu ubral a nechal jen nádech na hlavním motivu. Ale to je jen otázka vkusu.

Na první pohled se mi nejvíc líbí hraničář. Připadá mi nejživější. Je uprostřed svého obrázku a okamžitě poutá pozornost. Oproti hraničáři působí Lich dost ploše a nevýrazně a není to barvou ale hned černými linkami. Stejně tak pekelnou bestii bych asi obrátil na vyvolávače aby vypadala věrohodněji.

Davová scéna při prvním pohledu nezaujala. Pro mě na první pohled změť barev které se snaží dominovat plameny. Na druhý pohled si ale zaslouží obdiv. Tolik lidí tolik výrazů tolik emocí. Zkrátka paráda.

Moc se mi také líbí květy uprostřed. Líbí se mi hlavně jejich zdůraznění černým okolím (a možná jejich minimální barevnost).

Plž


 Uživatel úrovně 8

Temná stránkaTechnika: vodovky, pero, pastelky

Zakázková malba pro mého PJ - expovník s výjevy z poslední hry. Dostala jsem volnou ruku co se výběru motivu týče, jsem zatížená na bestie, tož to dopadlo takhle :-)

Vlevo nahoře temný chodec, znesvětitel druidského hvozdu na svém dravém oři.
Vpravo nahoře lich v rozvalinách hrádku.
Vlevo dole pekelná bestie a její vyvolávač - "satanista".
Vpravo dole živlové ohně v maskách ďáblů povolaní satanskými theurgy na největší náboženské slavnosti kladného náboženství. Bitva s nimi na přelidněném náměstí s nutností chránit civilisty, byla vyvrcholením hry.


Redaktor sice bude chvíli prskat, že musel obrázek zmenšit, protože si připadá, že mu nepřísluší zasahovat do cizích děl, ale raději bude mlčet, protože si nejen schvaluje nežánrové obrázky, ale i dělá chyby v názvech, které snad půjdou opravit.
Vždy, když dojde na expovník, je se na co těšit. Tenhle konkrétní je nejen technicky vydařenější, než ty ostatní, ale za mě prostě i možná vůbec nejlepší obrázek od Ascelly.
Tady už je to v podstatě vykreslená ruka - stylizace přebila detaily a je to tak správně. Spousta věcí je jen naznačena, ale vše funguje. Je pravda, že všechny obrázky mají ještě pořád podobné odstíny (lich), takže pokud na něčem pracovat, tak snad ještě na větším zvládnutí zvýraznění nosných prvků obrázku. Vlastně si umím představit dva postupy - použití sytějších barev na ústředním motivu oproti pozadí, a nebo provést to, co je dobře vidět na meči hraničáře (vlevo nahoře), totiž že pokud je pozadí tmavé, pak lze obrysy hlavního motivu výrazně zesvětlit, nebo jednoduše kolem něj nechat jen světlou linku. Jde o to vyzkoušet to, ale jsem přesvědčen, že by i to fungovalo.
Jinak právě u hraničáře jsem s prací s pozadí nejspokojenější, jednoduchá zeleň kolem koně ho krásně vytahuje do popředí, přesně tak, abych věděl, na co se mám (a chci) dívat.
A nehodlám zastírat drobnou závist za skvěle zvládnutý dav v pravém dolním obrázku. :)