Galerie

Sel

Obrázek Sel

Autor:

Přidáno:

Diskuze

 Uživatel úrovně 5

Tohle je opravdu podařená figurka. Obdivuji vylepšení ve formě podstavečku, s takovou už se může účastnit bitev i putování krajinou. Což ostatně má Omisir dobrý nápad, za zkoušku by nějaké přírodní scénky stály. Ale osobně mám moc ráda tohle hnědé ladění. Jo, to je na soškách prima, dáš ji jinam/postavíš jinak a je to nové umělecké dílo. Sel se opravdu povedl, je dynamičtější, meč mu do ruky sedne, hlava natočená - hlídá pozice, rozhlíží se po okolí.
Zlepšuješ se Plži, zlepšuješ.
Piliny sice nehrozí, ale tu a tam katastrofa jako vylitá voda, hůř ředidlo nebo přímo barva, to se stává, když je jeden nemehlo :-) ale máš pravdu, řezbařina je na katastrofy náchylnější, když vezmu, jak jsem schopna se zmrzačit při prosté přípravě večeře, tak s dláty bych to opravdu neměla zkoušet. No a taky časová náročnost. Doba, po kterou dáváš dřevy tvář je naprosto nestrovnatelná a to i s barvou, která mi obvykle trvá déle. Musíš mít opravdu trpělivého ducha.


 Uživatel úrovně 4

Šachy bych jednou rád ale, když si spočítám kolik je to figurek a kolik a jak rychle jsem jich zatím já udělal tak se nedostanu k pěknému porovnání. Zatím jsou proto celé vyřezávané šachy nad moje řezbářské umění.

Na jiné barvě jiném pozadí by figurka asi více vynikla to je určitě pravda. Nicméně já a mé umělecké cítění nejsme zrovna příznivcem přílišné barevnosti a navíc na focení venku a budování jiného zatiší není teď v zimě příliš mnoho času. Ona i tahle fotka byla vybírána asi z padesáti jiných. Ale určitě vyzkouším. Ke skryté reklamě bych snad jen dodal, že tuto značku nemohu moc doporučit. Sám jsem si sadu pořídil jen kvůli hruškovému držátku a typům dlátek se kterými jsem neměl zkušenosti. abych vlastně zjistil, co chci a potřebuji. Teď už bych volil jinak. A kobereček také není jen tak obyčejný ale je můj vyřezávací. Jak jinak by jste asi vyřezávali v obyváku, aby všude na koberci nebyly piliny? Ale je to dobré kamarád si musí vždycky oklepat nohy, aby neměl moc pilin v posteli. (Tohle se asi fixami a štětci neřeší)

Mezi fotkou a skutečnou figurkou je obrovský rozdíl. Například z mnou vyřezaných členů družiny má tahle zatím nejhezčí obličej, který ale na fotce vypadal dost hrozně. Stejně tak vzdálenější ruka je více pokrčená a tak, to že je zdánlivě kratší je vlastně umělecký záměr. Bohužel fotky zkreslují.

Zbraně jsem dělané stejnou technikou jako všechno ostatní, takže hlavně nůž a drobnosti dlátky. Jen začínám z bukové tyčky různých průměrů (které se dají kdekoliv koupit) a tahle kulatost se sem tam objeví třeba na záštitě nebo na celém kopí (kromě špice).

Děkuji za bleskové schválení a podnětné kritiky.

Plž


 Uživatel úrovně 8

Vida, kdosi mě přeběhl. :)

Poznámka o pozadí je dobrá, vlastně jsem chtěl už dřív zmínit, že by možná bylo zajímavé najít nějaký jiný barevný motiv na pozadí. Že je celá fotografie "dohněda" je sice tak trochu přírodní motiv, ale jak zmiňuje Omisir, možná by nebylo od věci zkusit i úplně nový přístup.


 Uživatel úrovně 8

Sel

Věk: hodně (35)
Materiál: Škumpa, zbraně - buk, podložka - habr, napuštěno lněným olejem
Výška cca 12 cm
Doba: cca tři týdny hrubého času, čistého si netroufnu odhadnout

Sel je již pátá postavička z nyní sedmičlenné družiny. V současné době manžel Feng (její figurka je taky tady na servru). Měnitelné zbraně se již stali obvyklým doplňkem a možností každé postavy. Škumpa má celkem měkké a jedovaté dřevo. V pozadí je pro změnu vidět něco z řezbářského vybavení a tedy to čím se snažím při tvorbě moc nepořezat.

Tak, ještě než se vydám na dlouhou a bezpochyby strastiplnou cestu vlakem, věnuji pár řádek Plžovu novému řezbářskému výrobku. Tentokrát se mírně změnilo prostředí k focení, na koberečku, odpovědnými násroji v pozadí a nenápadně vsunutým product placementem (což je mé nové slovo, podobně jak jsem si kdysi musel zvykat na PR) ;)

Vlastně je to stále lepší a lepší. Oproti srovnání s Feng není Sel tak statický (ačkoliv lze usoudit, že u Feng se jedná o projev charakteru), mírně nakročen, natočená hlava, to vše jsou drobné detaily, ale na výsledném dojmu se projeví. Co možná trošku zamrzí je nestejná délka rukou, ale nespokojenost rozhodně nehodlám vyjadřovat směrem k nástrojům, které drží - oštěp je pěkně zpracovaná klasika, meč naopak vypadá,že v něm bude i něco víc. Jak se vlastně určuje průměr předmětů? To si na začátku veškeré své tvorby řekneš, jaký bude a pak podle toho vyřezáváš? Vypadá to i dost přesně, na to už používáš techniku, nebo i to brousíš ručně?


 Uživatel úrovně 0

Pěkná práce, mohl by jsi vyrobit nějaké fantasy šachy.:)
Jinak bych za sebe uvítal, kdyby si dal figurku před jiné pozadí, třeba do přídody ke kamenům, ke stromu, do trávy. Figurka by dostala jiný "náboj". Nebo si pohrát s pozadím na pc.