Galerie

Útok na dračici

Obrázek Útok na dračici

Autor:

Přidáno:

Diskuze

 Uživatel úrovně 5

Tož já poděkuji za obrázek i tady. Udělal moc dobrý dojem. Mám ráda karikatury, a když jsou provedeny takto, komiksově, je to paráda. A zvlášť se cení obrázek na míru :-) (a v tomhle jsem nevinně, to bylo úžasné vánoční překvapení v mailu, jeden z nejkrásnějších dárků, co jsem kdy dostala…)
K obsahu musím vyzdvihnout práci s detaily – především oblečení figur je titěrná práce a chápu, že držet se vzoru u mého obrázku dalo opravdu zabrat. Moc se mi líbí výrazy postav, vtip (odpařený lektvar je super!)
Pro nezasvěceného diváka jsou to jen tři chlápci, které sfoukl drak. Pro družinu, které se to týká je to úžasná vzpomínka, na jednu památnou scénu :-) Ono běžet na draka s otevřenými lektvary, které se chtějí rychle vyzunknout až u něj, to není nejlepší nápad…onen medovlasý sympaťák půlku lektvaru uchránil, aby o druhou přišel vzápětí, když se na něj dračice zaměřila, zrubala ho strašným způsobem a pro jistotu jej do bezvědomí ranou na plocho složil kolega, který ještě měl akci a viděl, že je zle. Takto mu zachránil život, ne však lektvar… na to alchymista prohlásil: „Pro každého z vás jsem udělal zbytečně právě jeden lektvar“ – jediný skrčený šermíř vepředu totiž o lektvar nepřišel –výborný hod- ale zas se alchymistovy nepovedla jedna výroba…

Opravdu si obrázku cením, děkuji a přeji mnoho štěstí nejen do další tvorby.


 Uživatel úrovně 8

...neohrožení útočníci (zejména ten medovlasý sympaťák vlevo) nepočítali s tím, že zásah dračím dechem s sebou nese i Obr ~ X nic / rozleje připravený lektvar ;-)


 Uživatel úrovně 0

Díky za kritiku, člověk si uvědomí své chyby, až tehdy, když na ně upozorní někdo jiný. Sice mi to Ascella naznačovala, ale když mám delší vedení, tak to potřebuji "slyšet" dvakrát.:-) Snad se mi podaří přispívat častěji, ale kolikrát jsem to už sliboval. Třeba příště zase překvapím.


 Uživatel úrovně 8

Útok na dračici

28 let
kresba na PC, PC tablet
doba kresby asi 4 dny

Obrázek byl nakreslený na přání Ascelly, která mě žádala o vystižení momentu, kdy se její skupinka hnala na dračici. Měli pracně vyrobené lektvary, o které přišli, když dračice zaútočila svým dechem z ohně a kyseliny. Neohrožení útočníci úplně zapoměli, že draci obvykle chrlí oheň.

No jé, Omisirův styl tu nebyl už asi tak dlouho, jako Dormonův či Piomův styl a všechny tahle galerie potřebuje jako sůl. Chtěl jsem říct, že je vítá jako sůl, ale to by asi nebylo přesné, leda bych k tomu připojil chléb a vtipnou poznámku o Solnohradu, či něco takového.

Obrázek si rozklikněme.

Potom se můžeme kochat jednotlivými prvky, případně se u nich i dobře pobavit, což není nikdy na škodu. Já se rozhodně pobavil.

Z kresebného hlediska je jediná škoda, že celá spodní polovina obrázku splývá. Prostřední postava i drak (dračice) zanikají v nánosu spálené krajiny, což je určitě škoda. Vlastně se skoro dá říct, že víc z obrázku vystupují stromy v pozadí. Možná by obrázku prospělo, kdyby právě ona spálená krajina směrem dolů spíš bledla, než se ztmavovala, nebo kdyby byla zcela nahrazena zelenou, která byla použita na zbytek pozadí.

Tak, zkritizovali jsme si, pobavili se, nezbývá, než pochválit. Krása. Naprosto perfektní výrazy všech zůčastněných.

A poděkování pod čarou patří též Ascelle, že je tou autoritou, které se podařilo před a po Vánocích takto krásně zapůsobit na zdejší současné i minulé tvůrce.