Galerie

Souboj

Obrázek Souboj

Autor:

Přidáno:

Diskuze

 Uživatel úrovně 8

*Plác*


 Uživatel úrovně 4

Děkuji všem kdo se zúčastnili mé minisoutěže i když bez výsledku. dnešním dnem soutěž končím. Netušil jsem že Ibišek (http://cs.wikipedia.org/wiki/Ibi%C5%A1ek) je až tak neznámá rostlina.

Správná odpověď tedy byla: Ibišek.

Plž


 Uživatel úrovně 8

Začínám být opravdu zvědavý, co z toho nakonec vypadne, abych se mohl plácnout do čela. :)


 Uživatel úrovně 4

Ani ptačí zob ani šípek to není.

pokud jsem se díval na wikipedii tak jediné co má ptačí zob a tahle rostlina společného je třída "Vyšší dvouděložné" ale jinak dál nic (ale botanik nejsem takže jen kopíruju). Poslední nápověda co mě napadá je že se nemusí vždy jednat o keř dokonce na wikipedi píší že se jedná o stromy, polokeře, keře i byliny. co mě ještě překvapilo na u některých druhů se dají květy i jíst a využívá se snad i v léčitelství.

Plž


 Uživatel úrovně 8

Když jsem psal šeřík, napsal jsem ještě jednu větu o tom, že to tak ale asi nebude, protože si neumím představit, že by ho někdo pěstoval v květináči. Pak jsem ale nechtěl být za případného rostlinného ignoranta a tu větu smazal. :)

Ještě mě teď stejnou cestou napadl ptačí zob, ale tam si taky neumím představit jeho pobyt v květináči. Stejně tak šípek.


 Uživatel úrovně 4

Šeřík už zkoušel Hamster a nevím, že by měl někdo šeřík v květináči (ale nevylučuji to)

Plž


 Uživatel úrovně 8

Šeřík? :)


 Uživatel úrovně 4

Ascella:

Omlouvám se za menší zdržení ale azalky nebo též rododendrou jsem si nevšiml, pokládal jsem to jen za podpis (podle začátečního písmena). nicméně ani Azalka to není.

Tak nevím jestli už nemám soutěž ukončit bez výherce, ale asi ještě chvilku počkám.

Na vyřezávání je to celkem rarita a dostal jsem s tím všechny koho znám že nějak alespoň trošku rozumí dřevu. Na druhou stranu bílá a fialová odrůda mě roste na zahrádce a kvete asi od půlky prázdnin do podzimu a v práci v květináčích to je v několika vydáních přímo v kancelářích a u ženy taktéž takže asi zas tak vzácná dřevina to nebude.

A jedna z příhod se dřevem:
Kamarády jsem byl trošku opraven z čeho že to vlastně teď řežu a mohu říct, že jsem z toho byl tak trošku otrávený. Ona totiž škumpa má i jedovaté dřevo.

Plž


 Uživatel úrovně 5

Bodnutí tužky do ruky hrozí a to je důvod proč nedělám řezbářství, dovedu se zmrzačit s daleko méně nebezpečnými nástroji :-)
Azalka?


 Uživatel úrovně 4

Hamster:

Kvůli tobě jsem se podíval na Tis, protože jsem si myslel, že Tis je jen strom. Ale máš pravdu je to i keř. Jedovatý jehličnan, asi nejtvrdší z jehličnanů u nás, ale má mnohem tmavší dřevo a bohužel ho vůbec nevlastním.

Růže kus mám, ale je hodně křehká a měkká a asi z ní budou jen píšťalky, protože má stejně jako černý bez hodně velké jádro.

Šeřík je krásný mám ho celý živý plot. I jeho dřevo krásně voní a je tvrdý, hodně tvrdší, dokonce tvrdší než habr nebo hloh. A z šeříku je třeba lžička tady na servru.

Ale ani jedna z těch dřevin to není. Je to dřevina ze které se běžně ani nevyřezává a je to dost velká kuriozita. A mimo tenhle keř znají i lidi z bytů protože ji mají i doma.

A ještě jedna poznámka ke Sccionovi je sice pěkné, že mohu dělat různé kompozice ale na druhou stanu malování je bezpečnější a nehrozí, že si bodnete tužku nebo štětec do ruky.

Plž