Galerie

U mešity

Obrázek U mešity

Autor:

Přidáno:

Diskuze

 Uživatel úrovně 1

Obrázek se mi moc líbí. Krásně promíchané barvy s pěknými přechody. Perspektiva mi připadá v pořádku a kompozičně scénu vůbec nic neruší.
Moc se mi líbí propracování postav (což mi přijde vzhledem ke zvolené technice dost velký kumšt).. celkově z postav s mešitou v pozadí pěkně sálá atmosféra místa, arabského prostředí a celkem rušného nádvoří.
Za mě moc pěkné dílo :)


 Uživatel úrovně 5

Plž: mešita je odvozena od "Modré mešity" v Istambulu a fantazie podpořena pár fotkami turecké architektury v Bosně a typické maghrebské. Sice si al-skali představuju spíš do saudska, ale chytám se toho, co znám, čeho mám fotky a na co vzpomínky. (Tedy krom toho Istambulu, ten jsem zatím nenavštívila, jen mě zaujal a nahledala jsem si fotky jako inspirační zdroj různě).


 Uživatel úrovně 4

Obrázek je moc pěkný. Líbí se mi na něm hlavně hra barev. Mám rád veselé barvy. Docela by mě zajímal zdroj inspirace protože přemýšlím co dalšího budu řezat a něco podobného bych chtěl jako pozadí pro budoucí betlém.

Přemýšlel jsem i nad otázkou jestli obloha ano či ne a nakonec se přiklonil ke Sccionovi. minimálně nalevo od věží bych přidal nějakou neurčitou modrou čmouhu podobně useknutou jako spodek obrázku aby lehce vyplnila příliš zářící bílou plochu ale aby zanechala stejně rozmazaný a neurčitý okraj jak je dole.

Plž


 Uživatel úrovně 8

U mešity

Technika: akvarel


Aby hráči viděli, jak vypadá honosná čtvrť města Al-Sedkramúz… V pozadí mešita Al-Kúbadžarík, jejímiž učedníky jsou al-skalské postavy dvou hráčů. Dlouho jsem řešila, co s oblohou, hlasováním bylo rozhodnuto, že nic :-)

Já bych hlasoval proti. :)

Naprosto chápu ty důvody, proč byla vynechána, ale skoro bych doporučil v tuto chvíli vzít si obrázek a dodělat ji tam. Protože dílo už je zdigitalizováno a zveřejněno, může klidně odpadnout ten strach z toho, "co by se stalo, kdyby..." Ne, v tuto chvíli jsou otevřené všechny možnosti a skoro bych doporučil tam právě tu oblohu dodělat teď, i s rizikem, že to nedopadne. Důvod je prostý - umožní ti to zkusit to vzít do ruky a buď zjistit, že se opravdu není třeba oblohy bát, resp. věřit si v tom, že kvalitu obrázku navýší, nebo sice zjistit, že to není ono, ale uvědomit si, kde je problém a čemu se příště vyhnout. Nedodělání pozadí, pokud je zbytek obrázku komplexní, je krok zpět.

Je ale hloupé mluvit o kroku zpět u něčeho takového. Je pravda, že perspektiva se rozpadla, ale je to stejné rozpadnutí, jako u posledních obrázků postav - vrstvením detailů se slepí dohromady působivý celek, který případné chyby odhalí až při delším dívání se a uvědomování si, co kde na sebe nenavazuje.

Asi nepřekvapí, že ve spleti detailů na mě nejlépe působí horní polovina, ale musím též přiznat, že mě hodně poutá též řešení jezdce v popředí.