Galerie

Defekt

Obrázek Defekt

Autor:

Přidáno:

Diskuze

 Uživatel úrovně 3

Defekt je super, hodně se mi líbilo i tažení u trpaslíků ve kterém hrál...


 Uživatel úrovně 0

Dobrý den,

jen ve stručnosti - moc se mi to líbí, nejradši bych to někam zapasoval do dobrodružství už kvůli tomu obrázku! :-D ... asi zkusím něco vymyslet. Opravdu pěkné.


 Uživatel úrovně 8

Ascella: I ty jedna lichotnice. Děkuji. Třeba budu, nedávno jsem tablet vytáhl z kufru a rozložil ho na stůl, tak uvidíme, jestli krom map, které musím udělat, nevznikne i nějaká ilustrace. ;)


 Uživatel úrovně 5

První reakce: jů, Nathaka poslal obrázek, a pěkný, to mám radost!
Pak si přečtu,, že ho poslal proto, abych měla radost :-) Tak jo, povedlo se :-) Ale jestli tohle má být podpora amatérů, tak nevím, je to opravdu velmi velmi pěkné. Ba parádní.
Moc se mi líbí práce s černou barvou, krásně figurku prokresluje. Líbí se mi hliněná, zemitá barevnost. I ta rozmazanost je prima. Pařát je luxusní, podobně lesk na obrnění. Podobně jako Sccionovi mi přijde, vlastně mě hned uhodilo do očí, že hlava a tělo jsou ze dvou odlišných figurek. Stylem i propracovaností. Ale za sebe, taky mnohem větší pozornost věnuji tvářím a tělo je "doplněk" :-)
Opravdu zdařilé, milý Nathako. Škoda, že nekreslíš víc.


 Uživatel úrovně 8

No já nevím, Bionicle nikdy bůhvíjak nefrčeli ani v době své největší slávy. Ale je fakt, že ten jejich ikonický styl se dá rozpoznat i po letech. :)
Z toho samozřejmě vyplývá i to, o čem mluví Sccion, že ta helma je trochu oddělená od zbytku těla - původně vypadala jinak, neustále jsem ji překresloval, ale furt to vypadalo divně, tak jsem se nakonec naštval a dodělal tam tu bionicláckou - ale to už to zkrátka asi bylo jiným brushem nebo co já vím, tak to vypadá trochu jinak. Co už. :))

Díky za schválení a pochvalu.


 Uživatel úrovně 8

Jako bonus bych jen přidal, že tato konkrétní maska dle bionicle příběhu oplývá schopností vytvářet ochranný štít (což vím, neb si celkem živě pamatuji bionicle flashové adventury, které jsem pařívával na gymplu) ;-)


 Uživatel úrovně 8

Defekt

současný věk autora: 23
věk autora v době vzniku obrázku: 21
technika: Tablet + PS
doba tvorby: Těžko odhadnout, cca. 2 hodiny?

o co go: Aby měla Ascella radost ("... jak ráda bych tu viděla další autory... stylovou rozmanitost, mile amatérskou neumělost a rezervy ale hlavně snahu, mám hodně ráda, když hráči kreslí své postavy a výjevy ze hry a monstra a tak vůbec, bez ohledu, že nikdo z nás není profík"), vylovil jsem z archívů Defekta. Defekt je moje hráčská postava v Ivrinově (druhém) doupěti, ve kterém se pohybujeme v prostředí trpaslíků.


A právě dva trpaslíci, Himl a Matylda, při svém prvním dobrodružství prohrabávali starý zapomenutý sklad a probudili tam starého důlního golema. Na otázku, proč je zavřený ve skladě, naklonil golem hlavu na stranu a bezelstně odpověděl: "Mám defekt." A vskutku.

Defekt je svérázný golem s vlastní hlavou a svobodnou vůlí, který je naprosto fascinovaný vším živým (a vlastně i neživým). Defekt je také velký pacifista. Přestože je suverénně nejsilnější postava v družině, je to právě on, kdo vždy horuje za diplomatické řešení (a když se zrovna Himl chová jako idiot, tak ho i vyjedná). Trpaslíci si na něj už tak nějak zvykli, ale kdykoliv se objeví kdekoliv jinde, je to samozřejmě trochu obtížné...

O příhodách trpaslíků a Defektových si můžete čas od času přečíst na stole Co vás potkalo v poslední hře? (ID 2321), kam Ivrin přidává většinu zpráv o odehrané hře.</i>


Bonusovou otázku, "kdo pozná, odkud jsem obkreslil přilbu, má u mě po kalíšku" zkusím zodpovědět já, zneužívajíce právo redaktora. Dělám to částečně proto, že se mi nechce věřit, že bych už byl tak starý, Bionicle určitě má za sebou dlouhý vývoj a je i dnes velice populární.

Kupodivu nejen pro radost Ascelly budiž dílo schváleno. Je to dílko pěkné na pohled a dílo ze hry. Kam jinam s ním, když ne sem? Vcelku se mi zamlouvá řešení detailů a hliněná barevnost. Jedinou výtkou, kterou si zde v tuto nekřesťanskou hodinu dovolím je ta o hlavě. Nemluvím o použitém motivu, ale spíš o použité linii. Bohužel hlava, tím, že je obtažena daleko sytější konturou, vypadá skoro jako by nepřiléhala ke zbytku mírně rozmazané postavy.

Jinak ale nic proti tomu, obrázek je řádně vylepšen důkladným popisem, ze kterého bychom si někteří tvůrci, na které samozřejmě nechci nijak narážet ani jmenovat, mohli vzít příklad. :)