Galerie

Jeseti

Obrázek Jeseti

Autor:

Přidáno:

Diskuze

 Uživatel úrovně 8

Jaj, toť tak pěkné, že bych to poslal klukům z BioWare, by dle toho neprodleně nějaké postavy do Dragon Age vyrenderovali ;-)


 Uživatel úrovně 5

Děkuji za schválení a vlídné přijetí.
Před časem jsem dala pár věcí na FB včetně ilustrace k téže hře - národ Al-Skali - která měla docela ohlas, dot lidí mě podpořilo, že mám perokresbu rozvíjet. Nathaku mrzelo, že to nezveřejňuju tady, tož jsem si řekla proč ne... Barvou se snažím maskovat nejistou ruku, neschopnost udělat nerostřesenou čáru. Pro pero mluví rychlost kresby, zatímco propiska je nehorázná piplačka, barvy zase náročné na úklid, přípravu, vrstvení... pero se prostě vezme a za chvíli (ok, pár desítek minut) hotovo. Tak mi to vyhovuje :-)
Ano, Pioma mě ovlivnil. Mám jeho kresbu ráda, je taková svá. Inspiroval mě jak udělat ohnivou kouli :-)


 Uživatel úrovně 4

Možná Ascellovská klasika ale pro mě se jedná jeden z nejhezčích Ascelinných obrázků (spolu s mapou). Mám velkou slabost pro černobílou kresbu a dávám jí přednost před jakoukoliv barvou. Stejně tak mám rád až Ladovsky tlustou obrysovou čáru. Vím že tahle technika ničí spousty detailů ale to mi nějak nevadí. Tento obrázek u mě vede i nad Sccionovými dílky která jsou v mnoha detailech propracovanější.

Pokud bych někdy uměl kreslit tak bych chtěl kreslit právě takto.

Plž


 Uživatel úrovně 8

Jeseti

Technika: perokresba<p>
Ilustrace k nově rozehrávané linii na pomezí střetu kultur. Jeseti - lidští bratři barbarů - jsou jeden z hráčských národů, tož je třeba představit typické zástupce.

Standard Ascelly bývá v barvě, takže toto budiž nazváno netradičním dílem. Skoro se mi to jeví jako pocta Piomovi.

Z druhé strany je to ale v podstatě Ascellina klasika, která spočívá v postupném vrstvení detailů, které vytváří zároveň stylovou podívanou a zároveň se místy utápí samy v sobě. Protože mně samotnému to bylo říkáno, mohu následující informaci předat dál - rozhodně by u podobné tvorby prospěla ještě větší práce s linií. Na určitých místech je vidět, že byla tloušťka přidána, ale přinejmenším u hlavních obrysů postav by prospělo ještě přidat. Konečně, kresba je od počátku do konce šálením diváka. Není zločin přimět ho, aby se díval tam, kam tvůrce zamýšlí. V tomto konkrétním případě si i umím představit celoplošně začerněný plášť, který by pomohl vyniknout nohám. Tak, jak je zobrazen teď, na sebe váže příliš mnoho pozornosti, kterou si, podle mého názoru, zaslouží jiná místa na obrázku.

Zamrzí snad jen některé detaily, ukousnutý meč, ne zcela vyčištěné pozadí, ale jistě platí, že se jedná o dílo, které si zde své místo zaslouží.