Galerie

Hlubina

Obrázek Hlubina

Autor:

Přidáno:

Diskuze

 Uživatel úrovně 8

Hmmmm... Jo, souhlasím s Unknownem, že ta podlaha nemusela být tak plochá a působilo by to přirozenějším dojmem nebo že struktury se nemusely od podloží tak barevně odlišovat. Na kráse to ale téhle nádherné fantastické scenérii neubírá. Pravda, možná ještě kompozice mohla být lepší, celý ten výřez, který vnímáme kvůli jeskynnímu rámu scény, má trochu divný tvar, ale to je asi otázka vkusu.

Barevně a zpracováním je to naprosto úchvatné a vyloženě mě to vtahuje zpátky do let, kdy jsem zkoumal podzemní komplexy v Elder Scrolls (z nichž některá - Skyrim, ehm ehm - nejsou zas tak vzdálená). Přijde mi to jako výlet do dwemerského podzemí, kde ale architektonickou práci odvedli Dunmeři z rodu Telvanni se všemi jejich houbovitými věžemi.
Trochu to připomíná i Dungeon z Might and Magic série a jejich troglodytí obydlí.
Tím ale nechci nijak shazovat invenci ze strany Ascelly, jmenovitě práci s vodními strukturami nebo krásný nenápadný oltář uprostřed - aspoň myslím, že je to oltář. I přes částečně převzaté koncepty to má hodně do sebe a pořád jde o ilustraci, které by si ke hrám přál snad každý hráč. A to je přece hlavní.


 Uživatel úrovně 8

Na obrázku mě zaujímá zejména jedna věc - zatímco říčky a jeskyně celkově působí pěkně a organicky, stavby vypadají trošku jako stavěné ve strategii ala Warcraft - jako izolované jednotky zasazené do čtvercové sítě na planině s kamennou texturou. Individuálně s jedná o malá umělecká díla vypadající jako přírodní útvary, do kterých někdo vytesal vchody a okna, ale ten plochý terén kolem mi k tomu nějak neladí - v takto divokém prostředí bych si představoval, že každá rovná plocha bude vzácnost a veškeré stavby se budou tisknout k sobě, opírat se jedna o druhou, aby se využil každý centimetr (v kontrastu se stereotypem trpasličích síní, pečlivě otesaných a zarovnaných do ostrých úhlů a hladkých stěn)...

Jinak ale musím říct, že hra barev v rámci tohoto obrázku je úžasná - voda jakoby zářila přízračně modravým svitem, stíny jsou správně stínovité, a to vše dodává obrázku parádní atmosféru ;-)


 Uživatel úrovně 8

Hlubina

Technika: vodovky, pastel
Výlet družinky do města pod povrchem byl výjimečně po čase doprovázen ilustrací.

Nejedná se, pravda, o hlubinu hlubší než hlubina sama, ale i tak se můžeme zahledět do dalšího výtvoru z Ascelliny dílny. Obsahuje v podstatě všechno, co bychom si od podzemního městečka mohli přát. Krápníky všeho druhu, o stalaktitech nemluvě, ponuré barvy, tajuplné budovy, mostky bazénky... a chapadla. O tom, jak moc kteří PJ využívají obrázky při herním sezení nám sice může více prozradit čtrnáctidenní téma u příslušného diskuzního stolu (a potom, co znalá osoba prohlásila, že je to poslední zdejší aktivní stůl, s klidným svědomím na něj odkážu), ale osobně cizokrajná zobrazení podobných prostředí vítám.

Z výtvarného hlediska by mě vlastně docela zajímalo, jaký byl postup při malbě - myslím teď které části vznikly jako první a které později. Totiž jedna z věcí, nad kterou by se dalo mírně podivit, je fakt, že zadní stěna je lépe osvětlená a jasnější, než objekty, které jsou nám perspektivně blíž. Obecně, s osvětlením se nejspíš dalo i lépe pohrát, zvýraznit hrany stěn podzemních útesů, přidat víc temnoty, aby lépe vystoupily matné světelné body, atp. Ale nepopírám, že se z mé strany jedná spíše o kritikovu úlitbu svému svědomíčku. Jak už jsem zmínil, komplexní a barevné obrázky tu nejen mají své místo, ale určitě i své nedočkavé publikum.