Galerie

Svätá Danaleen, Panna Dastamyrská

Obrázek Svätá Danaleen, Panna Dastamyrská

Autor:

Přidáno:

Diskuze

 Uživatel úrovně 0

Po dlhšej dobe niečo farebné... :)
Za mňa môžem povedať, že mi tá kresba vyrazila dych. Azda sa mi úplne trafila do noty atmosférou a prevedením, pretože aj keď tam možno nejaké nedokonalosti sú, som ochotný ich v mozgu vytesniť.

Nebyť súkromnej histórie postavy, ktorú Vermaen načrtol, myslím, že svätosť sa mohla spájať aj s tým, že napr. viedla svojich vojakov tvárou v tvár smrteľnému nebezpečiu, beštiám, ktoré z kraja vyhnala atp.


 Uživatel úrovně 0

S názvem problém nemám, proč taky? Podíváme-li se na Johanku z Arku (pannou sice byla), ale popravdě, pro mě, to byla jen krvežíznivá dívka, která zasáhla do historie.
K samotnému dílu, chápou-li a vnímají-li lidé Danaleen zrovna takhle, tak proč ji tak nemít. Problém ve vyobrazená rukou bych přešel, neboť bych to přisoudil stylu autora a naopak, myslím si, že toto dílo je natolik originální, že je zbytečné patlat se v reálném zobrazení :)
Mě se tento obrázek dotkl, udělal na mě dojem a pro mě 5 z 5.
Vermaen, klobouk dolů :)


 Uživatel úrovně 8

Někomu prostě pojem "ironie" nic neříká...

Kromě té zvláštní pravé (pohledově levé) ruky je to naprosto super. Výborné jako ilustrace, hezká atmosféra díky historicky působící šrafuře i celkem slušivému pozadí. Obvyklá Vermaenova zručnost ve vykreslování látek, oděvů a zbrojí se také nedala zapřít. Možná snad ještě kuše je trochu těžkopádná a na první pohled vypadá spíš jako krumpáč. :-)
Zajímavá je i ta šrafovaná záře kolem - ne neobvyklá technika, ale ve spojení s názvem a kontrastující s evidentně nepříliš mírumilovným zaměřením této slečny je prostě a jednoduše dobrá.


 Uživatel úrovně 0

Samurai, v zásade si vystihol myšlienku poviedky, ku ktorej sa ilustrácia viaže, čiže si ma utvrdil v tom, že bola zobrazená tak ako bola zamýšlaná. Jej meno a titul značí o osude, ktorý jej bol určený proti jej vôli, ale ona sa mu postavila po svojom, vyvrátila očakávania a svojimi činmi nastolila novú perspektívu.
Sccion, jop, ruky sú zákerné :D


 Uživatel úrovně 8

Svätá Danaleen, Panna Dastamyrská


Tak som sa tu zase objavil... Nakreslil som si tento obrázok ako ilustráciu k poviedke čo práve píšem, a napadlo ma, že ho z nostalgie hodím na miesto, kde som svoju výtvarnú kariéru v podstate začínal... V galérii DraciDoupe.cz. Obrázok je spravený centropenkou a následne prehnaný cez PhotoShop. Na jeho úpravu som použil 7 vrstiev. Znázorňuje hlavnú postavu legendy, o ktorej sa tu nebudem rozpisovať, lebo ju pravdepodobne hodím aj sem na server a keby aj nie, tak určite to na webe niekde bude a potom hodím do komentov link. Čo to ešte bolo v tej koncepcií... Aha, mám 19, robil som to 19-ročný a trvalo mi to netuším koľko, robil som to na pokračovanie. Samozrejme bez predlohy a vôbec... Enjoy :D.


<i> ;Enjoyed</i> :)

Vskutku, příjemné dílko na pohled s povedeným zpracováním, co víc si přát? Osobně obzvlášť oceňuji způsob, jakým postava doslova vystupuje z pozadí, též rozlišení materiálů, plasticita, to vše tam je a to vše potěší. Dobře, když se člověk dívá dlouho a postupně si jednotlivé úseky kresby prohlíží detailně, lze najít i mírně rozpačitá místa (palec a prsty levé ruky, ne úplně vhodný stín kolem ruky pravé, atd.), nicméně celkový dojem stále zůstává pozitivní. Proč si ho také kazit? :)