Galerie

Tvár Luny

Obrázek Tvár Luny

Autor:

Přidáno:

Diskuze

 Uživatel úrovně 0

Sccion: Ďakujem za ono "pokoutné" schválenie, snáď raz vstúpim aj do siene Fotogalérie. Hmm, to je zaujímavé, na mňa ten mierny náklon pôsobí dojmom zvedavosti, tajomnosti a pritom nevinnosti a plachosti. Evokuje to vo mne predstavu tancujúcich víl a zároveň určitý aspekt smrti, plynúce z toho bezvýrazného lesku v jej očiach. A možno som blázon, ktorý si navráva, že jeho obrázok má dej. :)
Čo sa týka prevzdušnenia obrázka, súhlasím s Plžom.

Plž: Dobrý nápad, tak by sa začiatočné fázy dostali do miest, kde sa nachádzajú prevažne rozpadnuté zvyšky, čo by mohlo umocniť symboliku. O to viac, ak by sa počet fáz zvýšil na 7.

Stoupa: Fáz Mesiaca bolo pôvodne viac (viď zdroje), no nakoniec som to okresal na tri. Ono, dorastajúca a ubúdajúca fáza sa od seba ani nelíšia ničím iným než horizontálnym "prevrátením".
Brush bol vytvorený z použitej textúry (malá čiastočka), pôvodný zámer bol vytvoriť dojem rozpadávania a popri tom tvar vlasov.

Za kritiku všetkým ďakujem, teší ma, že sa tu zišla toľká názorová diverzita. Pevne verím, že povedie k môjmu zlepšeniu a moje budúce dielka nebudú stáť zarovno so sadrovými trpaslíkmi.


 Uživatel úrovně 8

Jo tak, zalít horkou vodou říkáš? :)


 Uživatel úrovně 0

Prostě je to pro mě kýč a nelíbí se mi to, abych to napsal srozumitelněji. :)


 Uživatel úrovně 0

Sccion: Gombrich v úvodních kapitolách nastíní něco, co by se dalo nazývat definicí kýče, ale nijak se v tom nešťourá, jen se toho tématu tak trochu dotkne a pokračuje dál. Ale podá to zajímavě a srozumitelně.

Problém je tu ten, že to prostě je za hranicí toho, co se imho dá považovat za dobrý dílo a to bez ohledu na to, jak dobře je to zpracovaný po technický stránce.

Je mi to neskutečně protivný, protože tohle je přesně jak ty obrázky, kvuli kterejm nesnášim deviantart. A je to jak z tutoriálu z 90. let. Stáhněte si fungl novej photoshop, vezměte holku, dejte jí přes obličej rozpraskanou texturu, zvýrazněte oči, přešmrdlejte to kolem trochu nějakym brushem. Nad ní dejte měsíc a dvě jeho dorůstací fáze a abyste nemuseli hledat další dvě fáze, kdy měsíc ubejvá, tak vemte ty dvě dorůstací a prostě je jen zrcadlově otočte, on si toho stejně nikdo nevšimne a tadáá, máte umělecký dílo. Sejdeme se další tejden u dalšího tutoriálu, čau.

Instatntní umění. Nemam rád instatní umění.


 Uživatel úrovně 8

Vida, nestárnoucí Gombrich. :)

Ale i tak jsem možná trochu mimo, v čem přesně je tady problém?


 Uživatel úrovně 0

To fakt ne tohleto.

Povinná četba před spaním:
http://www.kosmas.cz/knihy/61649/pribeh-umeni/
http://www.kosmas.cz/knihy/101007/umeni-a-kyc/


 Uživatel úrovně 4

Budu oponovat Sccionovi.

Fáze měsíce jsou součástí díla a zvětšení a posunutím nahoru by došlo k rozdělení jednoho obrazu na dva motivy a optickému roztržení celku. Možná bych udělal praví opak a fáze měsíce dal více kolem tváře tak aby tvořili část kruhu kolem ni. spodní část by pak zůstala protáhlá tím jak se "tříští".

Naklonění tváře je v souladu s originálem. I když kdybych nevěděl že je to originál tak to ani nepoznám. Naklonění mě nevadí spíše naopak díky tomu naklonění není obraz tak symetrický a působí "lepším" dojmem.

Celkově na mě obrázek působí krásným snovým dojmem a libí se mi.

Plž


 Uživatel úrovně 8

Tvár Luny

Program: Photoshop CS5
Doba: 2h + 1h hľadania správnej fotky

Model: http://anitaanti.deviantart.com/art/Freckles-35308 6977
Mesiac: http://www.astro.com/im/mtp/image029.jpg

Na potulkách svetom Legaty (ID stolu: 2527) zasiahla ma múza hlavnej bohyne, Luny, ktorá sa mi zjavila v sne. A tak ani PJ nie je vo vlastnom svete viac, než bardom hľadajúcim inšpiráciu, kvôli ktorej predá lutnu i plášť, za ktoré si od miestneho sicca zaobstará nástroj na velebenie krásy.

Ano, i tento obrázek měl být schválen ve fotogalerii. Bohužel jelikož se schvalovací systém té rubriky rozhodl mé snahy sabotovat, nenašel jsem jinou možnost, než opět pokoutně nechat projít obrázek na tato místa.

Přiznám, že hlavní, co ve mě evokuje prvek jednotlivých fází měsíce je zážitek spojený s nedávnou zkušeností se hrou Superbrothers: Sword and Sworcery, ale to jen tak na okraj. Je to opravdu takový pěkný snový výjev. Ten, kdy se člověk může posadit během teplého večera k zurčícímu potůčku a zahledět se na mlhu stoupající v záři měsíce k nebi, aby se z něho posléze snesl sen.

Poněkud mě zaujímá tvář, která není symetrická a je mírně nakloněná, přičemž skoro celý zbytek obrázku je naopak osově symetrický. Vůbec nevím, jestli je to správně, nebo ne, ale trochu mě to zneklidňuje, takže to bude plus. Co bych možná změnil je velikost obrázku, případně jeho vzdušnost. Trochu se mi zdá, že měsíčný nimbus by klidně mohl být větší a být postavě o něco víc vzdálen, aby mezi nimi vznikl větší prostor a aby kompozice byla celkově volnější a ne tak... nahňácaná.