Galerie

Kaple Medicejská

Obrázek Kaple Medicejská

Autor:

Přidáno:

Diskuze

 Uživatel úrovně 0

Nádherná práce. Linoryt neni sranda ani podle fotky a tohle je jednoduše skvělý.


 Uživatel úrovně 5

Zkuste si to zobrazit na malé obrazovce (1024x600), zobrazit v plné velikosti obrázku a pak přejíždět od spoda nahoru, dolů, nahoru... Tvar kopule vykouzlí v pohybu skvělý efekt.


 Uživatel úrovně 8

Tak to bude nedorozumění z mé strany - když jsi psal o tom, že tohle je tvůj poslední pokus a zmínil neetičnost, myslel jsem, že jsi narážel na schvalovací proces. Pochopitelně ti nehodlám nic takového jako schválení si vlastního obrázku vyčítat (ostatně já bych mohl těžko, když už jsem to taky párkrát udělal). ;)

Na další obrázky se budu těšit, ale kam umístit příliš velké plátno neporadím.. vždycky všechno automaticky zmenšuji.


 Uživatel úrovně 8

Sypu si popel na hlavu. Asi mě přemohla euforie po těch letech zase něco poslat, tak jsem si to "urychlil", ale neboj. Mám další linoryty a ty už budeš posuzovat Ty ;-)

Ps. Mám pořád ten scan, ale velikost mi nebere ani Obrazárna. Dát to na rajče? Leteckou poštu, nebo kam? :o)


 Uživatel úrovně 8

Popravdě mě nejvíc uchvacuje ta cesta, kterou to podniklo až do této podoby. Třebaže to nejsou žádné závratné technické proměny a napětkrát překreslováno, není nad neošizené autorovo úvodní slovo. Celkově mi to připomíná Eschera a jeho práci s perspektivou.

Ale hlavně.. sakryš, ono to přes tu jednoduchost je vážně dobré. Příjemně se na to dívá, snad až na pár drobností. Každopádně ta hloubka (nebo výška) tam je. V každém případě přijmi mé díky za tento zážitek a až si příště nebudeš jistý etičností schválení takového díla, nech to projít řádným schvalovacím procesem - když už máš jednou toho pomocníka, tak ať ti taky k něčemu je. ;)


 Uživatel úrovně 5

Parádní linoryt. Sám jsem se o cosi pokoušel a dopadlo to špatně, ale byla to možná lenost.


 Uživatel úrovně 8

Kaple Medicejská


Technika: Linoryt
Doba vzniku: letní semestr roku 2012
Doba trvání: Čistého času.... no pár hodin ano
-Tisknuto na válcovém lisu na ruční papír.Ano, jedná se o převedenou fotografii Kaple Medicejské ve Fotogalerii do linorytu. Byl to můj první a nejspíše i poslední pokus, co se zde snažím prezentovat. Né, že by to bylo těžké, ale nevím zda je to eticky správné.
Jelikož jsem ale převedl jednu techniku do zcela odlišné, utvrdil jsem se v tom, že to sem hodím.
Fotografii jsem si jednoduše překreslil na papír, přetransformoval do černé a bílé, následný obrázek přetiskl na lino, vyryl, vytiskl, nascenoval a pak sem prezentoval.

Chtěl jsem Vám také ukázat rozzrnění a hloubku barvy právě při pozorném přiblížení na fotografii, avšak to vyžadovalo 300dpi při scanování. Toto rozlišení sice mám, ale následnou velikost a rozměr obrázků neschválil náš server. Bylo to prostě moc velké. Ale nebojte, já nějak přijdu na to, jak Vám to ukázat.

Co si budeme povídat. Nic moc převratného to není, ale snad jako ukázka i co lze tady prezentovat (i když budu u tohoto přísnější, neb je to vykrádání sebe sama) je to postačující. Každopádně nebojte. Pár linorytů (tentokrát na úplně nové téma) mám pro vás připravené ;-)

S úctou

anarion