Galerie

Kostěný golem

Obrázek Kostěný golem

Autor:

Přidáno:

Diskuze

 Uživatel úrovně 5

Agganist: Děkuji převelice, vypadá to o dost líp ;-)

Stoupa: Díky, bezva tip... vidíš, jednoduchý nápad, geniální použitelnost i na těch starých krámech...a ani omylem by mě to nenapadlo. Beru si k srdci ;-)


 Uživatel úrovně 0

Ascella: Hele, ono je dobrý, když něco nakresíš, když před odesláním různě pošteluješ jas a kontrast do extrémů sem a tam, a sleduješ, jestli tam někde nevylezou ěnjaký chyby, který jinak nejsou vidět kvuli nastavení monuitoru. A vrátíš to pak do původního stavu, když je to ok. Dělá se to tak běžně, když máš někde velkou bílou plochu a víš, že na svym monitoru všechny odstvíny nevidíš. :) Viz třeba test http://www.lagom.nl/lcd-test/white.php

Jinak kresba je to fajn. Je to docela na hrubo, ale to je dobře, protože je to díky tomu svěží. Má to svěžest, která mi často tak hrozně chybí u Scciona. Dobrý to je.


 Uživatel úrovně 0

Snáď bude k úžitku a nijak som neponičil krásy pôvodného diela. Pri pravom kolene je možné vidieť kúsok "vygumovanej" kosti, žiaľ, taký bol aj originál. Ale to je len detail, zvyšok by mal byť (dúfam) v poriadku.

http://img42.imageshack.us/img42/9086/ascellagol emretus.jpg


 Uživatel úrovně 5

Stoupa má pravdu. Problém se dá nazvat „Mám monitor“. Funguje na dobré slovo, čudlíků se bojím dotknout, páč pak tam v jednom kuse naskakuje otravná vylaďovací tabulka, zapínám ho připojením do sítě… Opravdu jsem šmouhy neviděla. Zjevně problém došel tak daleko, že na příští obrázky se budu muset kouknout u někoho z kamarádů nebo to nejprve postnout do sovy.
Kdybyste to někdo dokázal vyretušovat a dát na to odkaz, byla bych vděčná…hádám že pro vás, co jste s grafickou technikou kamarádi by to mohla být otázka pár minut.

Lebky na originále jsou modře vytónované pastelkami. Při skenu najednou bylo modré a strakaté všechno (pozadí je normální bílý papír), tak jsem to chvíli odmazávala v corelu photopaintu funkcí rozmazání. Díky blbému nastavení monitoru jsem neviděla šmouhy, co mi u toho vznikly. A předložím sem nehoráznou prasečinu.

Kresba nemá jinou ambici, než obohatit hru, ukázat zajímavou nestvůru.


 Uživatel úrovně 5

Modré lebky jsou cílené, řekl bych, ale modré pozadí podle mě vzniklo špatným nastavením bílé při scanu/focení, protože ta guma je vidět jako právě neutrální čmárání do té modré. Dobře je to vidět, z podhledu (úhel pohledu na monitor změní barevnost a zvýrazní to. A ještě lépe to bude vidět, pokud se to invertuje. Stoupa asi použil zase extra přesaturování.

Tak ale mimo techniku digitalizace: Moc hezky provedeno. Malá prohlídka do světa anatomie, kde jsou znázorněny všechny různé kosti a kosterní soustavy a takřka nic nic neodpovídá umístnění - hlava z hrudního koše, Jedna ruka z pánve, další z polámaných žeber, ... golemek jak se patří.


 Uživatel úrovně 0

Jn, kolem je to šmouhatý docela nehezky.
http://www.imagehosting.cz/images/kostrasmou.jpg
Tipuju, že to Ascella neviděla, páč má blbě nastavenej monitor.


 Uživatel úrovně 8

Kostěný golem


Autor: Ascella
Technika: tužka, centropen, pastelky
Ilustrace z bestiáře, jejímž jediným cílem je povzbudit hráčům fantasii a ulehčit si popisu. Když bojujete s nemrtváckou hordou a tápete čím ji pro vyšší úrovně doplnit, kostěný golem může dobře posloužit. (Kdoví, třeba ho nakonec dám i do zdejšího Bestiáře, nemrtvých není nikdy dost ;-) )A začnu dnes velice netradičně. A totiž nad čím jsem dumal, když jsem obrázek otevřel :D
...
Tak kostěný golem jako název sliboval už sám o sobě poměrně odvážnou podívanou a když jsem přelétl autora, kterým již nebyl nikdo jiný než samotná Ascella, sliboval obrázek i hezkou podívanou a kvalitu prověřené umělkyně :o) Každopádně po otevření a delším koukání na tohohle fešáka mi nedalo pozadí. Zdálo se mi modré. Pak jsem kouknul na koloraci lebek a zjistil, že je taky modrá. Tedy je to úmyslně? Možná... vadila by tomu tak moc bílá, nebo lehce nažloutlá? (klasika).
Možná. Každopádně se mi ta modrá moc nezdála, páč nebyla jednolitá, a při bližším přiblížení jsem zjistil, že to jsou snad šmouhy, nebo nějaký efekt. Jelikož teď dělám bakalářku v Photoshopu a Ilustratoru, bylo by to hned hotový mohlo to být možné vysvětlení. Hned to začlo mít jiný náboj.
No jo, pak jsem si ale vzpoměl, že Ascella moc do Photoshopu hrrr není a tak to nejspíš budou šmouhy. I když je zvláštní že neovlivnili kresbu. No... no prostě mi to nedá spát a musím se zeptat se. Možná to jsou stopy po gumování v Photoshopu, nebo Gimpu, avšak guma je vzala na jinou barvu ;-)
Ale to jen tak pro zasmání, pro autorku :o)

Ke Golemovy mám opět jenom chválu. Je to krásná potvůrka, hezky propracovaná, nápad výbornej a provedení jakbysmet. Těší mě, že neděláš jenom v jednom stylu a i tato kresba, která dýchá rychlou, přec povedenou skicou má něco do sebe. Aneb když to všechno štymuje, tak to všechno štymuje a tady to štymuje teda parádně. Odpusťe mi slovní vatu :D
Každopádně modrá kolorace je fest parádní a má styl a ke kresbě se hodí. Snad jen, že je to malinko statické. Kostlivec je opravdu v pohybu a zobrazen je, řekl bych i správně, ale vypadá to, jakoby v pohybu zamrznul. Jednoduše to, že je zcela z profilu (pro zobrazování pohybu né moc ideální pohled), a že obraz nemá pozadí, od kterého by se energie/pohyb mohl odrazit, může to pak působit strnule. A ve stejném stylu, už jenom pár linkama nějaké to pozadí měkčí tužkou, aby neupoutávalo moc pozornost, ale jenom doplnilo, by mohlo být fajn.

Tak i tak je to skvělá práce a já se moc těším na další dílka :o)

Ps. Tady jde vidět jak je i počítačová úprava poměrně důležitým krokem (nic proti, je to parádní kresba :o)
s úctou
anarion