Galerie

Naděje

Obrázek Naděje

Autor:

Přidáno:

Diskuze

 Uživatel úrovně 8

Jehlou? Hmmm, zajímavý. V podstatě klasickej linoryt se ryje takovýma ""dlátkama"" na linoryt. Tohle bych tedy přirovnal spíše k suché jehle na neobvyklou plastovou desku. Každopádně zajímavá odpověď. Děkuju :)


 Uživatel úrovně 8

Tak jenom zvýrazním: Jakou technikou to je Same? Linoryt? Hlubotisk z linorytu, nebo jsi jenom invertoval barvy? .)


 Uživatel úrovně 8

Tak nějak se mi škola zase trošku ustálila a já se pokusím dohnat moje resty. Jelikož by tohle mohlo být Samovo "In Memoriam" na serveru, hodilo by se i ode mne pár slov:

Nejprve si chci povšimnout kompozice. Jak říkal Sccion, lehké (nebo i větší) vybočení ze středové kompozice by obrázku dodalo dynamiku a pohyb, který by tento motiv klidně uvítal. Ale to jen tak pro příště.

Jak Stoupa podotknul, zastavil se nad neobvyklou technikou. Respektive já jsem s linorytem docela dobře obeznámen, ale nejdříve jsem si opravdu myslel, že to je suchá jehla. Dám ruku do ohně, že tohle je hlubotisk a lynoryt, jak všichni víme je tisk z výšky.
Avšak mohl jsi v počítači použít invertování barev, i když o tom dost pochybuji ;-)

Co mě spíš zaujalo a dám Stoupovy zapravdu, použil jsi nejspíš lino jako hlubotisk. Proč ne? Občas to dopadá i dobře. A čirou náhodou jeden grafik (dost mě oslovil) tiskne právě v linorytu pomocí hlubotisku. A čirou náhodou vystavuje právě v Hradci Králové (kde studuju) v Galerii moderního umění. A čirou náhodou jsem zapsanej na předmět Galerijní animace a tak vím jak Samek postupuje, čirou náhodou jsem výstavu už viděl, neb máme každý týden na jednu hodinu celou Galerii pro sebe a děláme tam... no to je fuk. Prostě doporučuju. Tady je odkaz:

http://www.galeriehk.cz/index.php?con=6

Ale teď vážně. Tento obrázek má takovou tu snovou, kouzelnou, dětskou, odlehčenou atmosféru (jak to tu padlo níž) a je to samo o sobě líbivé. Něco jako když si dáte v létě citronádu, nebo se zakousnete do studené okurky. Na první pohled nejde o žádné veledílo, ale o to se obrázek ani nesnaží. Sam nám prostě poskytl takové to odlehčení, novej, čistej vítr, malinko vtipu do Galerie a to se cení. Rozhodně ho nechci od budoucí tvorby odradit, protože si klidně dovedu představit podobných děl a víc a rád ho uvítám klidně i v Obrazárně, nebo v putyce. Klidně i na pokec apod.
Je to zajímavý, ale ačkoliv je tady pár čar, po delším koukání z toho cítím trošku strachu, tajemna a takový tý zalknutý, težko dýchatelný, tíživý atmosféry, která na diváka dolehne přesně tak, jako při snímku Blair Witch, nebo Vesnice. Ani zde není nikterak hluboký les (narozdíl od Fangornu třeba). Pár soušek, tenké, pevné stromy, i do dálky jde vidět a přece po čase to na vás padne. Ta nekonečná tíha zalesněného terénu, stále stejné zlověstné zvuky, jak si vítr pohrává s větvema stromů... jo, má to něco do sebe. Pro příště snad jenom doporučím víc trpělivost v technice a pokud máš možnost, věnuj se linorytu dál. Je to skvělá technika, velice vděčná i pro začátečníky a často z ní vznikají povedená dílka.
Takže lovu zdar
any


 Uživatel úrovně 5

Dobrý den
Muj nazor se sem moc nehodí, ale obrazek pouziji a hracum namluvim ze maji hledat "vypichnute oko". No jen si to predstavte, ta tun je to oko, rakos dole a stromy nahore muzou byt rasy,nebo male chomacky chloupku, pohled je sice zda se trochu zakaleny ale zornicka tam je i kdyz roztazena. ....No dobře asi jim to nedojde hned, ale co jim ma jeden porad vymyslet kdyz jsou uz na vsechno pripraveni a zkusenymi dobrodruhy jsou at chces nebo ne uz od prvni urovne.
Napsal VEDRO


 Uživatel úrovně 0

Naděje pro toho krakena tam dole, že se konečně nažere.


 Uživatel úrovně 8

Zdenál: Já myslím, že ne. Kdyby to byla beznaděj, tak už by tam byly jen bubliny na vodní hladině, ne ruka. ;)


 Uživatel úrovně 5

Možná je to hloupá poznámka, ale neměla by to být spíš "beznaděje"?


 Uživatel úrovně 0

Vy jste to lino tiskli jako hlubotisk? Na mokrej papír?
Jako, asi dobrý no. Zpracováním celý takový roztomile naivní. :)
Co mě fakt rozčiluje, jsou ty křížky. Křížky nebrat. Je to plošnej znak.


 Uživatel úrovně 0

Cool!

Fakt se mi to líbí. Má to takovou, trochu odlehčenou, pohádkovkou (večerníčkovou!) atmosféru.

****


 Uživatel úrovně 8

Naděje

Obráz ek je starý... uáá. 5 let asi? Tehdy na gymplu sme zkoušeli linoryt. Na téma voda. Napadla mne tato vtipná scénka.


A co stéblo, Samurai? Kde je stéblo? :)

Přiznám se, že linoryt je pro mě španělská vesnice, naposledy jsem s ním snad dělal na základní škole v době, kdy jsme doma předělávali podlahu. Zásadním problémem obrázku je perspektiva, ta tůň, ve které tonoucí po vzoru Saturnina hledá klíč od horské chaty vypadá přece jen jako disk ledu, ne tekutá voda.

Ovšem mě zaujalo spíš to, jak máme tendence vkládat věci do středu. Je logické, že kolem ruky se vytvoří kruhy vln a tak se zdá být i logické, že tyto kruhy se postupně budou rozšiřovat, až kolem sebe vytvoří plnohodnotný kruh vody. A přitom by ta ruka klidně ve středu být nemusela, mohla by se objevovat mimo střed, vlny by se mohly lámat o břeh a pořád by to byla voda. A kdoví, pro diváka by to dost možná bylo i přirozenější, ovšem je mi jasné, že pro tvůrce ne, protože nejprve se topila ruka a až poté se objevil břeh, který by ji mohl zachránit. :)