Galerie

Karty: Pouštní bojovníci

Obrázek Karty: Pouštní bojovníci

Autor:

Přidáno:

Diskuze

 Uživatel úrovně 5

Značky zbraní jsou povolání: meč je šermíř, dvoubřitá sekera bojovník (ať si třeba používá obouručák nebo halapartnu), dva malé meče/dýky "mečnéř", čili zloděj bojující zbraní, šestým smyslem, klamáním pláštěm či prostě po siccovsku. Jednobřitá sekera je pro "šermíře jiné zbraně/šjz", bojujícího s technikou, hbitostí tedy po šermířsku, ale s nemečovitou zbraní. Tady je to jednoduché, tady jsou skoro samí válečníci.

Druhé značky jsou pro národ, tedy Tub-Baři a jeden barbar. He, Mor-Dine, nejsi si jist, že Per-Zyt je barbar? :) A víš, že se ani nedivím? :)

Značky tam dělám jednak proto aby byla karta plnější,druhak proto aby se je hráči naučili, když tam pak totéž mají slovně. Na trofejích za arénu-za každého poraženého protivu- jsou pak pouze ty značky a když to znáš, vyčteš, koho jsi to vlastně nalovil (byť jen rasa/národ, povolání, třída v aréně). Jo, ražabky, to je celá věda :)


 Uživatel úrovně 0

ty značky vlevo by měly představovat národ. Takže většina zde jsou Tub-Baři a pouze Per-Zyt je barbar, ale jistý si s tím nejsem :o)


 Uživatel úrovně 5

mě zaujali i ty drobné symboly dole. Pochopil jsem, že ty vpravo jsou používané zbraně, ale to vlevo netuším, navíc u Per-Zyta je jiný symbol než u ostatních.


 Uživatel úrovně 8

Karty: Pouštní bojovníciTechnika: Vodovky, mírné přečištění ve Photopaintu
Formát: A4 před rozstříháním na jednotlivé kartičky.

Od doby, kdy jsem naposledy ukázala nějaké karty CP z arény, mi jich prošlo rukama na několik stovek. Tato edice je experiment, místo holých figur i pozadíčka. Myslím, že zdařilý experiment, jen poněkud časově náročnější, takže si takto více vyhraju jen s nějakými mimořádnými kousky. Jako obvykle nemám náladu a chuť se nějak párat s geometrií znaků, okrajů a „těmi podružnými detaily“ jako vymalovaný font, takže uznávám, že to výsledný dojem může shazovat (aneb kartám při „velkovýrobě“ je věnován jen nezbytně nutný čas). Inu jde jen o herní pomůcku, nikoli umělecké dílo. Jen aby CP dostaly tvář a osobnost, vymanily se z řadových soupeřů. Přesto s touto sadou jsem (zatím) spokojena natolik, že si troufnu ji ukázat i ven ;)

Vhlédnout tu a tam do Ascelliny herní dílny je vždy zajímavé zpestření.

Celkově se mi jeví jako zdařilý krok jak zakomponování zmíněné krajiny do pozadí, tak rozvržení karet na finálním produktu - je sice velmi pravidelné, ale jedná se o karty, takže je dobře, že tak i vypadají.

K pozadí snad jen jedinou věc, která mě zaujala hned na první postavě (vlevo nahoře). Jak onen hrdina, tak prostředí jsou tvořeny stejnými odstíny barev a mírně tak splývají. Modrý turban na modré obloze, písková zbroj na písečném pozadí. V tomto případě by se možná hodilo, aby byla postava víc vytažená a barvy byly celkově sytější. Konečně, na kartách půjde přece jen asi spíš o reprezentaci ústředního motivu a kamufláž nebude třeba. ;)

Jinak ale velmi dobrý výběr kandidátů. Každý má jiný postoj a tedy i charakter, což je jasně zřetelné, jednotlivé karty nenudí uniformitou.

Mimochodem, Ascello, zachováš-li tendenci s krajinou v pozadí a chtěla-li by jsi novou výzvu, můžeš zkusit i nějakou tu změnu perspektivy, nadhled či podhled a myslím, že by jsi dodala kartám další stupeň dynamiky. ;)