Galerie

Dragon gardener

Obrázek Dragon gardener

Autor:

Přidáno:

Diskuze

 Uživatel úrovně 0

Zajímavé a pěkné, na tohle bych rozhodně neměl trpělivost.:-) Já osobně, bych asi ty kopce kreslil trošku jinak, ale podle mě jdou poznat. Možná bych zkusil nakreslit i mraky v ornamentech, něco podobného jako ten dračí dech.


 Uživatel úrovně 0

Co se týče tedy té věci v pozadí, považujte si ji za co chcete, hory, kopce, duny... Je mi to celkem šumák, v tomhle obrázku šlo o jednoduchost, o draka a slunečnice.

Díky Hamsterovi za nehorázně komplexní poučení o biologii slunečnic, tak moc jsem je nezkoumal. Ale neřešil rovněž bych tomu nepřikládal tak velkej význam, jako že některým chybí stonky, protože ty jsou v mém stylu pohledově skryty, nebo že jsou vysázeny v křivolaké řadě, mají super květy a málo listů, nebo dokonce že středy jsou komplexně tmavé. Udělal jsem je takhle schválně, aby jich bylo akorát a černé středy mi připadly zkreslující.
BTW: slunečnice uprostřed ve předu je klasicky první, vzorek podle kterého byly dodělány ostatní.


 Uživatel úrovně 8

- Některé slunečnice jsou evidentně mutantní v genech pro pozitivní fototropismus svých úborů. Většina je nasměrována k drakově ohnivé kouli, nicméně se najde pár, které si dělají, co chtějí.
- Listy jsou jsou bez žilnatiny a buď povadlé nebo funguje cirkadiální periodismus pro spánkové pohyby, které odpovídají zapadajícímu slunci. Také jich je málo a jsou celkem malé (nebo je to odrůda s velkými květenstvími).
- Zadním slunečnicím chybí stonky. Ty, co je mají, jsou zas vysety v jedné klikaté řadě. Abstraktní mraky, ohnivá koule, vlastně i drak, ale pole je jak pole?
- Zajímavá je slunečnice uprostřed vepředu - její jazykovité květy jsou abnormálně veliké a budí tak dojem cizí květiny.
- Slunečnice mají mít celý střed tmavý. Tvému stylu by to i sedělo, když by neměly bílý vnitřek.

Toliko noční biologický komentář. : )


 Uživatel úrovně 8

Správně, něco takového to tu opravdu chtělo. :)

Nejvíc zaujaly slunečnice a řešení stínu pod drakem. I když mě napadá, že i nějakou úpravu v PC by to sneslo, aby černá byla skutečně černá a ne šedivá s tmavým okrajem.


 Uživatel úrovně 8

Aha, tak z kopců se vyklubaly hory...


 Uživatel úrovně 0

Jop, víc teček na kopcích by určo vytvořilo další úroveň, ale to už bych se nějak nevlezl do časového rozmezí na "jednoduchý" obrázek :D A s Nathakou se o kopcích hádat nebudu, páč je zbytečný mu vysvětlovat, jakej mám krásnej výhled na vrcholy a hřebeny hrubého jeseníku... jeden hřeben, druhej hřeben, velkej kotel...


 Uživatel úrovně 3

Ahoj
Piomovy tvorby si vážím díky jeho stylu. Jednolitý a precizní.
Černá bílá. Hraje si s obrysy a různými výplněmi a přesto ani v jediném pixelu nevybočí.

První čeho jsem si všiml jsou slunečnice.
Stojí rovně a stroze jako vojáci. Jedna jak druhá. Vygenerovány přesně podle šablony.

Drakův oheň je jako směs matematických funkcí.

Kopce jsou reprezentovány pomocí surfelů. Na vrcholcích kopců se mi líbí, že jsou tečky zhuštěny.
Dává to dojem, že se tam povrch obrací směrem k nebi.
S hustotou tečkování by se dalo dobře pracovat a vytvořit na kopcích různé svahy a údolí.

Nebe mi evokuje dojem tekoucí vody. Můžou za to ty vlnky a víry.

Samotný drak mi připomíná kombinaci několika živočichů.
Ryby nebo hada kvůli šupinám.
Psa kvůli ocasu.
Nějakého hmyzáka kvůli kleštím a tykadlům.
Krtka kvůli předním končetinám.
Orla kvůli jazyku.
Kozu kvůli bradce a rohům :-).

Nápad, že si bude drak pěstovat slunečnice se mi líbí.
Dokážu si představit, že jim na noc říká pohádku.

Co bych doporučil do příště?
Zhustit čáry/tečky v místech, kde je povrch kolmo k obrazovce.
Na skále by toto mohlo pomoci s prostorovostí

Díky za pěkný obrázek a ať už tu vidím další:-).

Dormon


 Uživatel úrovně 8

Prostor bych tam sice také viděl, ale jestli si takhle přestavuješ "vzdálené" kopce, tak na něm musíš ještě hodně zapracovat. Přitom by stačilo neudělat ten vrchní kopec větší než ty spodní...


 Uživatel úrovně 0

Ho Ho Ho, to bylo nějak rychlý a děkuji za pochvalu. Každopádně to nejsou duny, ale nějaký hodně vzdálený kopce a taky si troufám tvrdit, že už zapojuju i nějakou "šrafuru", tady spíš teda tečkuru a prostor a zakřivení už bych tam taky nějaký viděl, i když je to těžce postřehnutelný. Nejspíš. A o lynoritu už se mluvilo několikrát, ale už tak se s tím vlastně ryju tím centrákem do papíru...

Ale jeden nápad na lynorit bych asi měl, protože výsledek by měl být víc černej než bílej.


 Uživatel úrovně 8

Dragon gardener


současný věk: 2x13-1, kresleno 26-27.5.2012
technika: centropen 0.1
doba tvorby: cca 13 hodin
motiv: Eh... Mno... Jak bych to jen... Každopádně podobnýho draka jsem zkoušel protlačit zhruba před x lety, kdy x je doba mého působení na servšeru. Tehdy mi jako inspirace sloužila figurka, kterou jsem použil i tentokrát. Takže jasně, drak nejni čistě z mé hlavy a může se zdát, že jsem mu zprasil nohy. Každopádně pěstuje slunečnice a po západu slunce jim fouká takový menší, aby mohly růst dál. Když jedni draci shromažďujou goldy, proč by jiní draci nemohli pěstovat slunečnice, který jsou určo hezčí než goldy. Takže asi tak, nic v tom nehledat, jen další obyčejnej drak.

PS: Aneb dlouho se mi nepodařilo něco hezčího a teď bych zase jednou rád narušil tu dlouho řadu sccionů, ascellů, dormonů, nathaků, stoupů a dalších, ačkoliv zase tolik jich v poslední době není.No Piomo,
musím Ti dát za pravdu že porušení zdejšího tvrdého jádra je příjemná změna :o)

A snad k tomuhle není ani co pořádně co říct. Nakreslený je to čistě a precizně. Vyhrál jsi si s tím, je to tématické... u tebe jak bývá zvykem opět trošku s nadsázkou volené téma, což je fajn a v celku další hezký přírůstek.

Snad jen. Je to dost ploché. Vím že máš svůj styl a tudí pominu osvědčené metody jako šrafuru, stíny apod. Možná kdybys jenom zvětšil sílu linek vepředu a vzady ty mraky a dunu udělal víc tenčí, mohlo by to pomoct.Nejspíše vše budeš chtít nechat stejně černé, takže zavrhuji i nápad udělat pozadí světlejší barvou.
Ale nějaký upgrade linek a tím i prostoru by se hodil. V podstat tahle technika je ideální na linoryt. Je strašně jednoduchej a dalo by to tomu šmrnc, takže pokud máš možnost, klidně si to zkus. I když u takhle „bílého“ obrázků by jsi s rýtkem dost otrošil. To už by byl možná lepší dřevoryt ;-)

Kort když se při tisku přizná charakter dřeva, stojí to za to.

Jen tak dál

any