Galerie

Heratej

Obrázek Heratej

Autor:

Přidáno:

Diskuze

 Uživatel úrovně 0

ta obloha se mi líbí :)


 Uživatel úrovně 0

Btw. ty odstíny šedý, jak píše Dormon, je dobrej tip. Jakože fakt. Ale ne, že nejprve tohle a pak tamto, ty se potřebuješ naučit oboje, takže bych to buď střídal, pár obrázků čb, pár obrázků barevně, atd. Nebo maloval všechno černobíle a pak dodatečně vybarvoval (barvu do nový vrstvy s prolínáním na překrýt/overlay nebo tvrdé světlo/hard light například, nebo na cokoli jinýho použitelnýho, experimentuj, to je buřt, jakym způsobem to vybarvíš, hlavně, že to bude vypadat dobře.:) )


 Uživatel úrovně 8

To není chocholka, ale kus zadního křídla... ale taky mi to zezačátu pár vteřin trvalo.Chtělo by to pro příště více oddělit :)


 Uživatel úrovně 0

Multifunkční Nathako: I když se jedná o zajímavé dílo, je tu pár nedostatků, které přímo bijí do očí.

1) Peří- ne jen na křídlech, ale dokonce i na těle. Jsou to jen fixou nedodělané vlnky.
2) Tělo když si mu udělal biceps a prsa, nebál bych se mu nakreslit i sixpack na břiže.
3) Hlava- ustřižená chocholka.
4) Pozadí- Ty hory jsou mno jak to nazvat- nakresleno dítětem (nevim jak jinak to nazvat :-))

Jinak si myslím že se jedná o celkem pěkný návrh.


 Uživatel úrovně 0

Dakeyras: Ne.


 Uživatel úrovně 5

Dormone, jedná se o lepší skicu takže ne vše lze brát jako úplně opodstatněné, ale je to dobrá rada pro budoucí kresbu.

Jinak jsem jediný kdo si všímá v levé části horské linie těch dvou vyloženě falických skal? Pokaždé když sem přijdu mě to přitáhne oči...


 Uživatel úrovně 3

Zdravím!
A. To už jsou roky, co jsem tady v galerii viděl něco od Nathaky. Vezmu to stručně:

Co se mi líbí:
- Zobák. Ostrý, razí vůči pozadí
- Vrchní část hlavy. Je taková hranatější ostřejší jako ten zobák.
- Silná část křídla s kloubem.
Co se mi nezdá:
- Především barevnost. Popředí s ústřední postavou je takové nevýrazné, hnědě. Pozadí vůči tomu září, azurová, bílá a
oranžová. Trochu mi to připomíná nepěkný efekt při focení vůči slunci, kdy je popředí potlačeno.
- Jednobarevnost těla (proto se mi také líbí zobák)
- Stínování. Tedy ne že by bylo přímo špatně, jen mi tam nesedí. Nesedí ve smyslu: Nakreslil jsem lidské tělo vystínoval
(vybarvil) jsem jej dohladka. A Aby bylo poznat, že má na sobě peří, nakreslím na to okraje pírek. Jenže ty pírka nutně
ovlivní osvětlení. Změní lokálně světlost. Takto to vypadá, že ty pírka nemají žádný objem, že to jsou jen čáry nakreslené na tělo.
Navíc okraje těla jsou rovné, žádné zvlnění.
- Žluté fleky na křídle.
Co bych poradil:
- Zkusit nejprve kreslit v odstínech šedé.

Díky za zajímavý obrázek.
Dormon


 Uživatel úrovně 5

Jinak takový křídlo si vyžaduje pořádný "mávací" sval, který by se při tomto uspořádání měl vinout až na přední hruď někde pod prsním svalem, který slouží k ovládání paží. Když jsi přešel na typ, kde jsou ruce a křídla jedno, tak použít prsní sval takto, ale je taky třeba uvažovat, že je to v podstatě nejdůležitější a nejnámahanější svalová partie, tak by měla být patřičně velká a naopak dle míry "polidšení" asi zmenšit nohy, které slouží asi jen ke stání a menšímu procházení.


 Uživatel úrovně 0

Jako jo, do toho peří bych určitě hrábnul členitějším štětcem, vytvořit dojem peří čistě kulatym štětcem neni moc snadný. :) Neříkam přímo štětcem, kde "na jedno kliknutí dostaneš peří", jak říká Dakeyras – může bejt i nemusí – ale rozhodně nějakym členitějším než čistě kulatym. Ve Fotokrámu jsou i ty defaultní štětce víc než použitelný, zvlášť pokud si v nabídce "stopy" zaškrtnejš dvojitá stopa a nějak je zkombinuješ. Ale chápu, že je to skica.

A bejt tebou, toho týpka bych nekreslil na bílej papír, místo toho, aby byl hnědobílej to totiž působí, jako by byl tak trochu průhlednej. :) Bych pod nim prostě vytvořil jednolitou plochu v nějakym světlym odstínu a ve tvaru jeho siluety a kreslil až na to.


 Uživatel úrovně 4

Pěkné, líbí se koncepce i póza ptakočlověka. Asi nejlépe ztvárněné mi přijdou křídla a hlava. Naopak "humanoidní" břicho se mi k celku tolik nehodí. Je to samozřejmě dost fantasy představa, s takovouto figurou by v reálu sotva mohl letět, ale to vůbec nevadí, tady bych fantasii rozhodně žádné hranice nekladl do cesty. Spíš se divím, k čemu má ten popruh přes hruď, kam vede, co drží. Krajina je sice jednoduchá, ale naprosto mi takto stačí, barvy se mi líbí
a dokonce si v podobné krajině vysokých skalních útvarů dovedu podobné tvory představit.

Hned jsem si vzpomněl na Aveny z M:TG v Odyssey edici i dalších. Pěkné vzpomínky. Mezi těmi Aveny, respektive jejich znázorněními určitě Nathaka může najít další inspiraci pro vytvářený "ptačí lid".