Galerie

Hrady Alsaska

Obrázek Hrady Alsaska

Autor:

Přidáno:

Diskuze

 Uživatel úrovně 0

Když jsem to viděl, vzpomněl jsem si - a jsem si téměř jist že ne jako první v této diskuzi - na Máchu a Hrady spatřené. Kresby jsou nádherné, úžasné a inspirativní. Blahopřeji k obrovskému talentu a spoustě krásných zážitků, které jsou určitě spojeny se vznikem tohoto díla


 Uživatel úrovně 5

Jsem ráda, že se líbí. Pokusím se v nejbližší době dodat odkaz na fotky pro porovnání s realitou. Malůvky jsou sice romantičtější a do DrD se hodí víc než fotka, ale vidět skutečné architektonické články a reálnou nezkreslenou stavební situaci taky není na škodu (nejvíce však PJingu pomůže osobní návště va s odborníkem, který vysvětlí účel jednotlivých stavebních řešení...ale jsme ve fantasy tak k čertu s realitou...).


 Uživatel úrovně 0

Zdravím taky si něco "přispěju"...

Rovné čáry ?... když KRESLÍŠ v terénu, tak se ani rovná čára(dle mého názoru) neočekává... navíc jsou to většinou (alespoň doufám) zříceniny nebo k začátku rozpadu nemaji daleko, takže rovná zeď bych řekl tam ani ve skutečnosti nebyla. :P;)
Jako inspirace to prostě nemá chybu... kolikrát se mi už stalo, že PJ (ať já nebo někdo jiný, a myslím že nejenom mě) praví např. : "a vidíte před sebou hrádek, má jednu věžičku obrostlý stromy....." družinka:" hmmm asi víme no.."..- a s tímhle? . no prostě paráda !!.Na krasebu v terénu k tomu nemám nejmeší výtky by právě naopak... Líbí se mi zachycení okolní krajiny-terénu... Musím pravit, ýe je to jeden z nejpovedenějších příspěvků za poslední dobu... Jen chvála, ale bacha na ego :P

Jen tak dál...;) CH.


 Uživatel úrovně 5

ehm čekám na ascellin příspěvěk, abych ji dal +rep jako jediný možný ohodnocení za tuhle práci.


 Uživatel úrovně 8

No tedy, úplně jsem dostal chuť zase někam vyrazit a v nepozorované chvíli se projít po polorozbořené zídce nějaké tvrze...

.. i když mě to možná tolik oslovuje i z toho důvodu, že jsem se zrovna chystal poslat podobný obrázek. ;)


 Uživatel úrovně 8

Zaujímavá ilustrácia. Hrady sú pekné, mierne žltý povrch mi nevadí, práveže by sa mi nepáčilo, keby to bolo úplne biele a hrady totálne čierne, stratilo by to nádych fantázie. Trošku sa nevyznám v obrázku úplne vpravo dole, ale ostatné sú naozaj pekné.


 Uživatel úrovně 0

Moc se mi to líbí :-)


 Uživatel úrovně 8

Hrady Alsaska


echnika: tužka, úpravy ve Photopaintu

Série obrázků z posledního vandru po alsaských hradech. Kresleno v terénu, doba vzniku jednoho od 20 minut po hodinu, formát památníku.
Rovnou čáru prostě od ruky nenakreslím, tedy jsou poněkud kosrbaté, perspektiva tu a tam taky ulítla...ale snad i tak může být inspirací jak pro hru, tak pro návštěvu.
Z leva do prava odshora: Grand Ribeaupierre, Landsberg, Girsberg, Ortenbourg, Guirbaden, Rathsamhausen, Spesbourg, Dreistein.
Publikovaný komplet věnován brandýsskému hradnímu pánovi.Je to milé, hezké, hlavně tématické a v mnohém inspirativní.

Podobné nákresy dělal Karel Hynek Mácha po svým toulkách po česku a jiných zemích .o) Inu když jsem z Litoměřic, Máchovy schody a Světničku mám co by Mácha jednou Radobýl seběhl, není se asi moc co divit že mě napadlo zrovna toto :o)

Pokud bych mě nyní hodnotit obrázek v bodech jak mě to napadlo ihned po rozkliknutí, udělal bych to asi takto:

a) Pc úprava: Je asi všem jasný, že Ascella nescenuje poprvé, i když zrovna tady by jsem možná menší výtku měl. Obrázek si nemohu nějak moc zařadit. Pokud chce působit uhlazeným, čistým a jakoby (grafickým) dojmem, chtělo by to alespoň vykontrastovat pozadí. Tzn. aby bílá plocha vzadu byla opravdu bílá a černá opravdu černá. Takto to je takové zašedlé a nedělá to moc dobrotu.

Pokud by chtěl obrázek hrát do noty spíš fantasy-historickému žánru, chtělo by to občas nějaké ty rozeklané čáry a hledání linky, aby to působilo víc jako skica, i když to asi není nutnost. Spíše pozadí nějakého zažloutlého pergamenu by se hodilo, jako má The_Balrog u té své mapy. Sám jsem si to jeho pozadí ve velkém stáhl, ale sám jsem měl problémy ho pak aplikovat na „Glejt pro Tfoft“. Kontrastní rozdíl S pozadím a BEZ a celková problematika je objasněná v úvodní kritice u dílka .o) Takže tohle je spíš jenom inspirace než výtka, páč sám jsem byl (a nejenom já) v tomhle bezradný :o)

b) Formát. Hrady jsou na sebe malinko namáčklé. Respektive více místa po stranách by se hodilo. Naštěstí to je dnes jednoduchá úprava, jak zvětšit formát obrázku, zvláště pokud se nějak šikovně „vybílí“ pozadí. Ovšem i s tím pergamenem by to šlo, je to velkoformátová textura :o) Též se mi zdá že ty hrady jsou malinko jako vojáci v pozoru. Všechny krásně rozmístěné… nožná by menší chaotické posunutí nevadilo, ale kdo ví. Zrovna tohle je výstřel do tmy, možná by to zazdil. Takže zase jenom myšlenka :o)

c) Celkové vzezření: Inu prostínování hradům prospívá a myslím že ty dva prostřední jsou oproti ostatním dost světlé, i když je na první pohled jasné, že to dělá omítka :o) Ovšem suma sumárum kdyby byli lesy tmavší a hustší (ty co jsou vepředu), hrady by mohli více vystoupit dopředu :o) Nás vždycky učili že perspektivě nejvíc prospívá kontrast černé a bílé, respektive stín a světlo vedle sebe. U drapérie je to třeba hodně znát, ale platí to tak nějak celkově. Vždy jsme se snažili vyvarovat, aby plochy „splývaly“.


To mi připomíná nespočet rytin hradů, zámků a architektury co jsme jako rytci ryli na škole. Bezvadné práce s linkou apod. ale to už není klasické stínování :o)

Jo, myslím si, že tohle se bude lidem líbit, snad to i někde použijou a až na detaily je tohle opět obrázek co snad potěší každého :P

S úctou
any