Galerie

Přílet krkavce

Obrázek Přílet krkavce

Autor:

Přidáno:

Diskuze

 Uživatel úrovně 8

No... docela rád bych tě viděl při práci :o)


 Uživatel úrovně 5

anarion: Tajemství to určitě není, šermíř Yled/Rooz je jediný pravidelný uživatel. Jermír/Vallun sem občas zavítá. Z mé družiny tu má registraci Kuivo, škoda, že sem nechodí, zrovna Galerii má co nabídnout.
Na okraje zkusím dát lepší pozor.

Kamerask: téda, na pozadí, jsem poctěna. Jsem moc ráda, že se líbí. Popravdě se s věcma moc nepářu, co nenamaluju rychle málokdy dokončím. Toto je výjimka...

Rooz: beru tě za slovo, ještě přežít ;-)


 Uživatel úrovně 8

Krásny obrázok. Ascella, toto sa ti naozaj podarilo.

Je to veľmi zaujímavé, pútavé a vzbudzuje taký dosť tajomný dojem, čo je však veľmi príjemné aspoň pre pozorovateľa tohoto výtvoru. Taktie niektoré časti obrázku pôsobia až strašidelne, ale myslím, že o to tu aj šlo.

Celkovo je to perfektný obrázok, ktorý som si už aj stiahol dal ako pozadie (celkom pekne sa tam vyníma), aje keď u mňa žiadne pozadie dlho nevydrží:)

To, čo hovoríš, že by možno bolo treba viac sa z obrázkom pohrať si nemyslím. Obrázok je dobrý aký je a osobne sa mi zdá, že keby tam bolo všetko až extra doľadené vyzeralo by to priam nerealisticky. Takto je to super :)

S úctou Kamerask


 Uživatel úrovně 8

Ascella: Určitě nezůstaň je u ozubených kol, ale spojovací článek vol podle tématu. To ale určitě už víš sama :)

Ps. Jestli je to možné, příště ten ořez nedělej tak natěsno a nech víc místa na okrajích.... tak ono taky kolik ti scaner dovolí, ale to už jsou jen pididetaily :o)

Pss. Koukám že máš členy družiny i tady na serveru. Pokud by jsi nám (nebo někdo jiný) prozradil/la třeba nick pod jakým tu je, jak se jmenuje jeho postava a jaké okénko mu případně náleží. Nick PJ...apod. bylo by to fajn. Pokud to tedy není tajemství :)


 Uživatel úrovně 0

Takže myslíte, že tato kompaktnost je dobrý nápad? Mám se ho držet i pro další ilustrace tohoto typu?
Je to vynikající nápad a po tvé zmínce o Lunině jen lituji, že nepřišel dříve, expovník s takovouto alchymistickou aparaturou spojující všechny obrazy by byl skvostný! Zrnko písku by zase mohla spojovat různá schodiště (dům v láhvi) a i na další by se našlo vhodné téma. Takže se opravdu těším na nové expovníky! :-)


 Uživatel úrovně 5

Nathaka: Však z mé vlastní iniciativy by ses něčeho takového nedočkal, nejsem zrovna milovník hororů, ani krvavých ani těch na atmosféru… Ale když už jsem se do toho pustila…Navíc prožít si něco takového na vlastní kůži člověka zocelí, posílí. Třeba dneska už zvládnu si zahrát Silent Hill a další hororové perly v mém okolí opěvované :-)

To jen, že každá hra od mého příchodu do družiny má takový „expovník“ jak tomu říkáme, bylo by škoda, aby tato zůstala výjimkou. Můj běžný styl –barvičky- se k tématu moc nehodí, tak jsem trošku zaexperimentovala aniž bych však ze svého stylu vyšla, jen omezila barevnost na krvavou.
PJ zpočátku chtěl abych nemalovala příšery, ale nějaká zákoutí pochmurného města, kam se vkrádá temnota, bestie prý v mém podání vypadají legračně namísto děsivě (což je pravda…), ale nemohla jsem si pomoct, lítací hlavy na mě udělaly silný dojem (a jsem ráda, že jsem ti jej anarione mohla zprostředkovat). PJ to mínil v dobrém, zná mě a můj styl, ví čeho jsem a nejsem schopná a pro hru chce to nejlepší, překvapila jsem sebe i jeho ;-) Přestože je tu spousta chyb a nedostatků. Zelený vnitřek věže jsem si představila, když jej PJ popisoval, jenže prostory mi moc nejdou, ani omylem jsem nedokázala zachytit to, jak jsem si to představila. Hlava sochy by ani na zemi ležet neměla, je to nesouvislý prvek – koláž? Nevím, jak se tomu umělecky říká. Umělec nejsem, jen ráda tvořím. Hráč, kterému políčko patří sochu získal na sólo misi a je na to patřičně hrdý ;-) měla být strašidelnější, ošklivý rádobygotický ale strašnější chrlič. Stažená kráva (což uznávám se opět moc nepozná) je Roozovi/Yledovi na přání. Měla jsem po hře řeči, že taková témata kreslit nechci a Rooz na mě vyjel „huš, já chci staženou krávu!“, tak ji má ;-)

Vážně o zkopírování a ponechání originálu tak jak je uvažuji, jen se bojím, že kopírka ve studiu zprzní barvy, což už mi párkrát udělali. Stačilo si hrát s hejblátkama u skenování, abych to měla ve virtuální podobě co nebližší originálu a takovou péči tomu u kopírky paní věnovat nebude :-(

Už jednou byla možnost aby expovník mohl být kompaktní – když jsme hráli hru o městě s vysokou koncentrací alchymistů kolem jejich učení, hodilo se mít propojenou aparaturu přes všechna políčka. S tím nápadem přišel PJ, když viděl výsledek, na každém políčku kus kolony. Tož poprvé jsem mohla jeho přání realizovat.
Takže myslíte, že tato kompaktnost je dobrý nápad? Mám se ho držet i pro další ilustrace tohoto typu?

Osobně myslím, že obrázku prospěla delší doba tvorby. Obvykle tvořím impulsivně, narychlo, nedotahuju. I tady by to asi nějaké dotažení sneslo, víc si vyhrát s předkreslením, perspektivou u sloupové místnosti… ale i tak na mě jsem to dělala až neuvěřitelně dlouho…

Žalmy by snad pro diváka ani k přečtení být nemusely, stačí podtrhnout jimi atmosféru. Znalý divák ví, co to je ;-) Neznalý pokud tento „qest“ přijme, může se pokochat básnickým zákoutím hororové tvorby našeho PJ. Marně však doufám, že by mohl hru zveřejnit, je šitá na tělo světu a družině, předělat ji pro obecné užití, i když by tím asi mohl spoustu lidí nadchnout, by stálo pravděpodobně ohromné úsilí, které raději věnuje tvorbě další hry.
Takže zůstane u tohoto obrázku.

Za kritiku děkuji, anarione.
A za bleskové schválení ;-)


 Uživatel úrovně 0

Tak toto jsem ani já nečekal, to je naprosto fantastické! Od propojení expovníků ozubenými koly přes epizody ze hry až po žalmy umisťované na těla zavražděných (výborný nápad)! Těch motivů hra nabízela neskutečné množství a vybrala jsi velmi dobře. Atmosféru hry celé dílo neskutečně zachytilo. Už se těším na svoji staženou krávu s napsanými expíky :-)

Yled

PS: Nesmíme zapomenout na ty červi z tlusťochových zvratků, co se Azízovi zavrtali do těla...


 Uživatel úrovně 8

Holy shit.

Od Ascelly bych něco takového vůbec nečekal. Vždycky měla všechny obrázky tak úžasně pastělově barevné a v podstatě veselé, takové typické "jůů fantasy". A teď toto? Šok.

Neuvěřitelně se mi to líbí, až nemám slov. :-)


 Uživatel úrovně 8

Přílet krkavce


Technika: vodovky, fixy, pastelky, pero, podklad "pergamenová" voskovaná čtvrtka
Doba tvorby: několik hodin

Až se to rozstříhá, napíše se na to zkušenost mým čtyřem spoluhráčům za poslední hru Ro'tina z Vřesoviště nazvanou Přílet krkavce. Nejatmosféričtější dobrodružství, které jsem hrála, ze kterého jsem v hrůze utekla a PJ mě musel přesvědčovat abych pokračovala. Výborný horor s PJem mistrem.
Uznejte, že dostat zkušenost takto je lepší než na lístku od oběda, jak to bylo běžné než jsem se před pěti lety do družiny zapojila... ;-)Tedy Ascello opět klobouk dolů. Nejenom za techniku... ale nyní již za originalitu a skvělý nápad. A to by jsem asi dnes u tvého díla vyzdvyhl nejvíc. Je to výborná inovační myšlenka, tohle mě v životě nenapadlo a myslím si, že je to skvělý. Škoda to snad i roztříhat :)

Opět skvělá práce s barvou i textem (musel jsem ho luštit ale tím lépe... připadalo mi to jako quest pro diváka) .)
Máš už prostě svůj osobitý styl a to je velká výhoda nejenom zde. Divila by jsi se kolik lidí hledá svůj styl, svojí parketu, techniku, nebo jakýkoliv výrazový prostředek, který by ho charakterizoval, seděl mu, byl mu příjemný a zároveň by se mu s ním dělalo přirozeně. To jsem asi trošku odbočil...
Nechci říct že jsi našla sebe sama, koneckonců abstraktní expressionismus tvrdí, že umělec celý život hledá sám sebe a jeho tvorba je právě ono hledání :o) Chtěl jsem hlavně říci (což platí spíš pouze pro naší interní Galerii kde to dostává mnohem výraznější tvář) že tu jsi velice snadno rozpoznatelná. Člověk koukne a vidí hle, Ascella. Samozřejmě takových lidí je tu víc, ale odvážím si tvrdit že co se týče barev, ručně používaných barev, jsi taková naše vyjímka, raritka :o) A hlavně JDE poznat že ti je tvoje technika příjemná a přirozená. Toho si važ, je to velké plus.

Vezmu to dnes stručněji:

Michellin nalevo: Nebál bych se mu přidat masivně stín na pravém boku spolu s vyrýsovaným stínem ruky a hranu toho stínu vést krásně přes jeho špeky tak aby se nám pěkně vyrýsovaly. Tu jeho pravačku by jsem udělal nejvýraznější a nejprošrafovanější a opět věci nejvíc vzadu jen náčrtem, jak to máš krásně znározněno u jeho levé ruky. Bílá místa chválím. Podpoří to plasticitu (světlo) a může to vyvolávat dojem takové mastnoty :) Možná bych mu ztmavil pusu :)

Veselá kráva napravo: Pozadí výborný, sekera taky, ale bohužel ten minotaur se dost ztrácí. Nejde moc rozeznat co je vepředu a vzadu... respektive to rozeznat jde, ale chybý tomu odstup a rozestoupení. Pomohlo by víc stínu kolem vemýnka a obecně mezi nohama... a tak celkově. Myslím že víš :o)

Uražená socha vlevo: Tam se mi to zdá trošku mdlé, i když potenciál motivu je dost silnej. Sloupy se dali krásně stínovat jako válec, mohly vrhat krásně rovné stíny, tzn žádný problém. Pár čarama nastínit podlahu. Ta socha neleží. Respektive nejde vidět že by ležela... tak nějak levituje nad nepodlahou :o)

Wow napravo: Proste wow... to jako nemá chybu. Toho bych se i bál... a to je co říct, že jsi tu emoci přenesla na papír a na mě přes monitor :o)

I kdyby všechno bylo v háji (jakože není) tak za to poslední okýnko by jsi měla od hráčů dostat pusinku na každej prst (nebo spíš od toho jednoho kterýmu patří) a pokud mu zůstane, měl by tě pozvat na pivo (pokud piješ) nebo na něco jinýho :o) Schválně mu to navrhni a pak mi řekni jak jsi pochodila :D

Ještě vyzvednu středový ozubený kola, který tomu propůjčujou tu krásnou kompaktonost která bohužel zanikne rozstříháním. Být tebou okopíruju to a originál si nechám :D

Celkově opět výborná práce Ascello. Zase jenom detaily, který se ale naopak můžou jinejm líbit. Můžu ti to tady srhnout a říct jak si tvých obrázků vážím a blablabla... slyšíš to pořád :D Dám slovo ostatním a doufám, že se jetě během diskuse ozvu.

Ps. PC úprava perfectione. Mám teď problém s focením pláten co se mi do scanneru nevejdou a zaboha to neumím nafotit tak, aby to vpadalo jako v reálu .)
Zatím

any