Galerie

Ples

Obrázek Ples

Autor:

Přidáno:

Diskuze

 Uživatel úrovně 0

Nádherně udělané šaty, jen by to chtělo doladit tvář ženy v pravo.


 Uživatel úrovně 4

V tomhle stylu bych si dokázal představit ilustrace k mé povídce Karneval, ta atmosféra obrázku mě velmi zaujala. Přetvářka, ostražitost, nebezpečí: to jsou slova, která mě při pohledu na scénu napadají. Moc pěkné barvy.
A ty ruce - asi fakt malé, já vycházím z toho, že ruka by měla roztažená vyjít skoro přes obličej, cca od brady k obočí, tedy aspoň nám to takhle říkal učitel na výtvarce:)


 Uživatel úrovně 8

Nebudu už nikoho opakovat.... snad jen zvětši ruce Ascello, zvětši ruce :o)


 Uživatel úrovně 8

Je to velmi barevné, ale přesto dost nevesele barevné. Všechna ta černá a fialová, postavy s šedavými obličeji, asi se není co divit, že šermířce se tu nelíbilo. Pozadí se může utápět i ve světle a světlých barvách, ale to by na druhou stranu vytvořilo úplně jinou atmosféru. Tahle tmavá spíš podporuje právě to vše negativní, co s sebou přináší velká shromáždění, hluk a neuspořádaný chaos. To nemusí každému vyhovovat. Zároveň je to ale dost vážné prostředí, jako v nějaké kryptě, což podle mě poněkud odlehčenějšímu tématu rozhovoru trochu škodí.

S postavami mám trochu potíž. Například Theurgé by na obrázku udělala lépe, kdyby hleděla na šermířku, na kterou také mluví, takto se celá scéna hůř spojuje s rozhovorem, protože její pozornost je soustředěna na diváka. Její lehký úsměv a gesto je na druhé straně jasně čitelné, což je skvělé. Šermířce něco chybí, myslím, že nějaké prudší jasnější gesto (například odmítavě stavěná paže) by pomohlo, stejně tak jako by nebylo od věci nějaké postavě, která mluví, pootevřít ústa. Právě šermířka na mě vlastně jako jediná působí, jako by tam ani nepatřila, což je škoda vzhledem k její ústřední roli.

Všechno ostatní ovšem do sebe zapadá, především ona zmíněná pozorná dáma, která opravdu dodává obrázku šmrnc a příběh. Nemůžu, ani nechci říct, že by se mi to nelíbilo.

Ponuré. To je to slovo které jsem hledal. Ponurý ples.


 Uživatel úrovně 0

No, já si nemohu pomoci, ale Ascellin styl mi nesedí, přijde mi na něm cosi neupřímného. Ne na barvách a na vypracovanosti. obojí je uchvacující a vypiplané do detailu, za což já smekám, nemám na to nikdy nervy. Přesto mi vždy zážitek zkazí ty postavy, jsou čímsi...jiné...neumím to popsat, ale nepřijdou mi nikdy živé, spíš ostré loutky zatuhlé v tom jednom okamžiku. Zde to dělají hlavně ploché obličeje žen, myslím.

Takže barvy krásné, lidi mě děsí.

S úctou tfoft a mé já


 Uživatel úrovně 0

Parádní! Tenhle obrázek měl být v Zaklínači k hostině na Thaneddu..

Dobře provedené obličeje obou hlavních aktérek - z mého pohledu je velmi jednoduché určit kdo je šermířka a kdo theurgé podle docela dobře viditelných rysů obličeje ( Šermířka má tvrdší rysy podle kterých vypadá jakoby silněji, rozhodněji a neústupněji než její kolegyně, která má rysy podstatně jemnější) - ta lícní kost u šermířky (snad lícní kost :-)) je tam výborně umístěná. A také ohoz vypadá moc hezky

Jak už řekl Dormon, tak perfektní je ta dáma v pozadí registrující rozhovor( - jak výraz, tak držení těla i její šaty) a také ta stráž, která je podle mě ještě lepší.

Perspektiva té podlahy je opravdu nějaká pokřivená, až se mi zdá odbytá, protože na některých místech jsi zvýraznil rýhy mezi dlaždicemi, ale někde nejsou...

Jinak k tomu málo co dodat, jenom že je to za 5* jak díky parádním barvám a postavám, tak také ke scéně samotné, která mě zanesla spátky k Sapkowskému :-)


 Uživatel úrovně 3

Ahoj.

Tak tenhle obrázek na mne opravdu hodně dobře zapůsobil. Nádherné kostýmy. Něco takového bych nevymyslel. Jsou krásně barevně sladěny. Žlutá oranžová a brčálově zelená. Barvy jsou pěkně syté a hutné. Člověk ví, kde je popředí a kde pozadí, co je hladní motiv a co už jen dokresluje. Taky je tam nádherný přechod z popředí do pozadí v podpobě ženy ve fialovém. To, že zaslechla, jak se ty dvě dámy v předu baví a že se za nimi otočila působí perfektně. Jako když sledujete film a jen někde v davu za hlavní dvojicí cítíte, že se něco děje. Je to uvěřitelné. Má to děj! Nejvíce se mi líbí výraz ženy v pozadí. výrazy ostatní dvou dam jsou také povedené a vyjadřují myslím přesně to, co chtěla autorka říci.

Jediné co bych vytknul, je perspektiva podlahy. Ta je myslím uplně špatně (tedy pokud to není nějaké podium (pak by to tak hrozné nebylo))

Mnoho zdaru v dalším kreslení.


 Uživatel úrovně 0Název: Ples
Autor: Ascella
Technika: akvarel+perokresba

Šermířka: Já už tu nevydržím ani OKAMŽIK!
Theurgé konejší (ale hlas prozrazuje pobavení nad reakcí šermířky): Ale no tak... Je to legrace, ne?

Snad jsem tyto výrazy obou dam vystihla, stejně jako společenské odění urzemské kultury k níž ani jedna z dívek nepatří.