Galerie

Karty: Magici vrbenské výroční

Obrázek Karty: Magici vrbenské výroční

Autor:

Přidáno:

Diskuze

 Uživatel úrovně 0

Tak tohle mi vyrazilo dech. je to vážně moc pěkné. Propracované, originální...super. Tyhle kartičky bych si klidně koupila xD


 Uživatel úrovně 5

Rooz: jelikož jsem ten kdo tu dělal (možná se k tomu vrátím) Projekt pro zkvalitnění RPG, tak to chápu. To, že CP jsou na kartičkách. Ascella jistě nějakým způsobem chce, aby její CéPka žila i mimo její vlastní ruce, protože jinak by je nezveřejňovala. Pokud to nechce a i tak to zveřejňuje, je to tak trochu její problém. Takhle ostřihané to nevypadá moc pěkně a je fakt, že já bych si nehrála s tím, abych to dala do znovu použitelných kartiček...

A je to škoda. Stojících lidí (a jiných bytostí) tu máme už v galerii opravdu hodně... i kdyby jen napsala, jak fungují arény, určitě by to bylo užitečnější, než text ve stylu "tady jsou další kartičky". A náhodou... 32 s tím, že hlavní role jsou nějaká CéPka není nic neobvyklého... průser je, když se zhmotní a začnou do tebe na LARPu šít.

Chápej, nejsem umělec, a proto tuto galerii skoukávám z čistě praktického a záškodnického hlediska... i já jednou budu muset PJovat a už mám tady pár slušných obrázků vyhlídnutých. Ascella mě může poslat k šípku i ke všem čertům s řečmi o umění, ale já jí dávám možnost někomu pomoct... něco někomu předat dál. Když to já uznám použitelným, nasměřuji sem i další lidi. Třeba začátečníky, kterým by kartičky dost usnadnily život.

Takže si myslím, že na nic zapomínat nemusím... já rozhodně ne... :o)


 Uživatel úrovně 0

Budu drzý a dovolím si odpovědět za Ascellu, která se teď toulá po kopcích a rozhlednách. Karty nejsou určeny pro hraní her jako je kvarteto, prší nebo mariáš. Jednotlivé karty reprezentují CP, konkrétně účastníky arén ze světa dračího doupěte, v tomto případě ze světa Dvojího úplňku, který Ascella tvoří.

Vzhledem k tomu, že postavy ve světě DrD získávají stále nové zkušenosti a schopnosti, stávají se z nich stále lepší soupeři v arénách. Proto existují primárně tři druhy arén, kde se setkávají soupeři na podobných úrovních a s podobnými možnostmi porazit ostatní účastníky. Aréna je tedy rozdělena na bílou, modrou a červenou, barvy na kartách tedy značí, které z daných arén se CP aktuálně účastní. Nic víc, nic méně.

Co se týče počtu kartiček, odhaduji jejich počet na více než 100, ale mohu se mýlit. A kartičky permanentně přibývají a přibývat budou, takže na počet 32 můžeš zapomenout (stejně jako na draky na podobných kartičkách) :-)

Další otázkou je, zda Ascella vůbec chce, aby CP žijící v jejím světě mohl požívat někdo jiný nebo chce jen inspirovat podobně nadané lidi k vlastní tvorbě.


 Uživatel úrovně 5

Aloha Ascello,

prostě ti to budu muset říct. Štve mě, že karty jsou nepoužitelné... ani prší si s nimi nezahraji, kde je další barva a proč jsou rudé jen tři? Proč jsi to sestříhala do jednoho obrázku?! Byla bych raději za tlustou černou obdélníkovou čáru, abych si je mohla vystřihnout. Kreslit jako ty neumím, takže... nemám ponětí, jak bych tu sadu dodělala... Leda počkat ještě na jednu sadu a spolu s krolli z toho udělat černého petra nebo bys mi mohla dát pravidla pro hru s takovýmhle počtem karet (obohacenou třebas o normální mariášky).

Tohle je opravdu jen ukázka a je mi to líto, mohla bych to využít, kdybys nedělala další a další karty, ale prostě kdyby ses hecla a udělala všech 32 karet. Nalepila bych to na čtvrtku, vystříhala a vzala na LARP (preferuji přírodní motivy nebo můžeš motivy různých povolání... draky bych brala taky :-P no, tohle půjde taky).

Ukázky jsou "jen" ukázky... dala bych asi i pryč ta jména, ale to bych si odstranila už ve svém malování... takhle je mi to víceméně k ničemu a mohla jsi z toho vysloveně udělat koláž. Nejsou to ani karty, ani souvislý obraz, jediné, k čemu se to dá použít jsou rébusy (malba na stěnách, gobelíny, iluminace, sochy) do určitých místností... což je pro mě málo...

Kdybys to stihla třeba do... 25.10., dala bych ti čokoládu :-P


 Uživatel úrovně 5

Nathaka: Vím. Přejímat do svého světa věci, které na tebe udělají dojem je obvyklé. Na druhou stranu většina mého světa je originální, ale když už něco přejímám i s chlupama, řeci jen chci, aby se to lišilo aspoň malinko, ale zároveň pořád bylo čím mne zaujalo. Z chimérů jsou chmérové, řízlí jsou trošku i jinými nápady a prvky.
A stejně, Venyva jsem zakomponovala pro tebe ;-) V kartách soupeřil s jiným urzemským čarodějem :-)


 Uživatel úrovně 8

Ascella: Ale dokud to ještě byli Chimeři, neměli tmavou kůži, byli světlí jako Altmerové. :-)


 Uživatel úrovně 5

Nathaka: Nojóno, jasně, že je to Dunmer, jak se jmenovali, než se z nich dunmeři stali, he? :-))))

Počítačová grafika je mou slabou stránkou a s politováním musím oznámit, že změnit to už jde jedině novým přeskenováním karet, neb jsem přišla o počítač i většinu dat. Inu, narodila jsem se se štětcem a neumím o moc víc než skenovat a maličko si hrát v corelu :-( Mou chybou je, že na to hraní ani nemám trpělivost ani čas (nebo jsem nepřišla na způsob, jak to udělat rychle a dobře zároveň, to je asi neslučitelné).
Vidím to, cítím to, vím to :-(

Ale kartičky si zveřejňování zaslouží, mám je ráda, ty moje figuřky, charaktery, osobnosti.
Fajn, příště jak mi ruka narostla ;-)


 Uživatel úrovně 8

Venyn Dran je jasnej Dunmer, jak ksichtem, tak jménem. Ascello, Ascello, tak okatá inspirace, to můžu jedině pochválit. :-))

Paráda, Ascelliny kartičky jsou ukázkou toho, co tady vídám velmi rád. Praktické, pěkné, zajímavé a inspirující. Navíc proti krollům se hodně zlepšila technika, postavy jsou detailnější a propracovanější.

Co je hodně zjevné na těchto kartičkách, je povedená dynamika, zachycení v určité póze. To má pak jednak rozměr estetický, kdy to kartičky ještě víc oživuje, ale taky praktický, protože to prohlubuje i charakter postav na kartičkách zobrazených.

Dál asi není co dodat, tohle je pro mě z nových třech obrázků nejzajímavější a nejlíbivější novinka.


 Uživatel úrovně 8

Vermaen to shrnul pěkně, tady netřeba kritizovat provedení, ale počítačovou úpravu (a ta se dá změnit).

Jde o to, že každá kartička je scanovaná vzlášť, pak ořízlá a poskládaná dohromady k ostatním. Jdou vidět bilé přechody, barva papíru apod. Chtělo by to zkrz photshop a funkcí buď kouzelné hůlky, nebo ručně, bílé pozadí sjednotit. Též si pak třeba vyhrát s retuší a doladit detaily a koneckonců se zamyslet, zda nechat pozadí takto bílé. Jak by to působilo s černým pozadím, které by splinulo s černou serveru.

Bohužel doma programy nemám, to ve škole, ale i tak je tady pár zdatnějších co umí s počítačem mnohem lépe než já.Takže jinak kromě počítačové stránky já nemám co vytknout, mě to oslovilo :)


 Uživatel úrovně 0

Název: Karty: Magici vrbenské výroční
Autor: Ascella
Technika: Akvarel, pero, skládáno v Corelu

Nová sada karet pro Výroční arénu ve Vrbně, které se družina účastnila, vybrány karty magických povolání.
Opět nejde o ukázku umělecké tvorby, ale ukázku užitečnosti domácího výtvarničení pro hru a inspiraci pro PJ, kteří mohou některé z karet použít jako své čaroděje či jiné magiky.
Doba tvorby velmi různorodá, někdy to jde rychle, jindy pomalu (ale s mou trpělivostí spíš rychle nebo vůbec :-) Jedna kartička má formát A6.


Ďalšia séria kartičiek je tu a musím povedať, že je ešte o čosi lepšia ako tá prvá. Jednak zobrazuje elegantnejšie postavy ako boli Krolli a jednak sú samotné kartičky aj elegantnejšie prevedené... Ale je v tom malá chybka. Elegancia bola zrejme Ascellin ciel a preto sa rozhodla neriskovať napísať informácia
počítačovou kurzívou, ale podarilo sa jej docieliť to, že to pôsobí neprirodzene a ešte viac to oddeluje obrázok od okolia ako samotný rám. Ondím sa teraz doma s kaligrafiou a musím povedať, že ručne písané písmo vyzerá skvelo a ešte má bodík za fakt, že je o dosť ľahšie editovatelné ako to na počítači a v kombinácii s maľovanými obrázkami aj pôsobí prirodzenejšie, dalo by sa to s ním celé prepojiť. K postavám samotným nie je moc čo dodať, podobne vydarený ako Krolli, akurát majú lepšiu anatómia a sú aj osobitejší. Akurát mi vadia trochu zdeformované tváre... Pri Krolloch to bolo ok, ale tu je to tak trochu navyše. Pozor na rysy tvárí! Ale inak je to skvelá práca a už teraz sa teším na ďalšiu sériu.

Vermaen