Galerie

Simon Šílený

Obrázek Simon Šílený

Autor:

Přidáno:

Diskuze

 Uživatel úrovně 0

Lidi.. tohle je fantasy.. takže pokud tady bude obrázek, kde je jedna ruka kratší než druhá, hlava "menší" k tělu, velký-malý hrudník - tak co? Pořád hledáte realistický odraz skutečnosti, ale no tak. Ještě jednou: tohle je fantasy. A tady se meze nekladou. A pokud se už ve své kritice chcete přibližovat realitě, uvědomte si, že i v běžném světě se pohybují lidé nedokonalí - a že nás je.. Každý nemá vyvážené proporce. V tom je ta opravdová krása. Jen si vemte, jaká by to byla nuda, kdybychom byli všichni stejní - a kdyby zde byly všechny obrázky stejné.


 Uživatel úrovně 8

Řešení rukávů zaujalo.
Ale to je všechno, na ostatní se už bojím dívat víc, protože čím víc se na věci člověk dívá, tím víc chyb nachází a z původního dobrého pocitu se časem stává pocit horší, pocit každodennosti a obyčejnosti převažuje, a to, co je obyčejné, není příjemné na pohled a co není příjemné na pohled nebývá dobré v individuálním hodnocení. Nechce se mi na to moc dívat, ale to, co k tomu můžu říct je, že se mi to zdá divné (a to klidně může být i pochvala).

Ale ty rukávy za to stojí.


 Uživatel úrovně 3

Zdravím

K obrázku toho zrovna moc říci nelze. Pro mě není využitelný. Nehodí se mi ani pro inspiraci. Kdyby měl obrázek aspoň nějaké pozadí. Takhle mi přijde prostě prázdný. Ano je tam sice postava, ale pořád mi to připadá jako prázdný list papíru. Možná za to můžou příliš tmavé části obrázku vůči který není zbytek tak významný. Nevím. Ty jeho vlasy mi připadají jako z olova. Těžké. Stahují jeho hlavu k zemi až se musí krčit. Jsou prostě moc tmavé, až nepatřičně. Ve špatných odstínech vidím největší problém obrázku. Člověk neví, kde je světlo a kde je tma. Boty jsou dole a ve stínu a přece jsou jedny z nejsvětlejších částí obrázku. Naopak vlasy jsou nahoře na světlu a jsou vůbec nejtmavší. Prostě nejtmavší, světlá, tmavá, světlá (bráno z vrchu). Jako klad vidím ostré hrany. Ostré hrany tam, kde by neměly být. Je to takový osobitý styl. Líbí se mi to. Jen je škoda, že jsou boty takové oblé... Také se mi libí zvládnutí této pózy a proporcí.

A nakonec rada: Světla, stíny, světla, stíny, světla stíny! A obrázek bude třikrát lepší.

Dormon Uživatel úrovně 0

Patřím k těm, kteří Daretha znají osobně, a tudíž bych se mohl ohánět určitou předpojatostí. Obávám se však, že bych pouze omílal fádní problematiku, a mám dojem, že kritika osobní a značně subjektivní by se v tomto případě hodila k literárnímu popisu a charakteristice. Jako obrázek může být toto dílko veskrze nezávislé a odkaz na konkrétní postavu mohl považovat za inspiraci - za pramen nepodstatného charakteru.

Vyplývá mi tedy několik bodů. Už název svědčí o nějaké bláznivé postavě - i to je archetyp maniaka. A já se nemohu zbavit dojmu, že zpodobnění je příliš prozaické a čitetelné. Když už někdo zvolí tužku a hodlá zapracovat na vyobrazení pouhé jedné postavy (kromě toho nikterak náročně oblečené, bez výrazných doplňků a bez barvitého pozadí), očekávám alespoň velmi osobité zpracování. Uvedu příklad: Muž by mohl být obestřen jakousi mlhavou clonou, mohl by být oděn do jiných šatů (nevadí mi jednoduché oblečení, ale vadí mi kapsáče a obyčejné triko s krátkými rukávy), nemusel by mít takové gumákům podobné boty. Někdy se vyjadřuji nejasně a oklikou, ale tohle doporučení - nebo možná radši reflexe - se mi zdá velmi triviální. Nejsem kritik výtvarného díla, o jehož kvalitě a estetickém provedení rozhoduji výhradně já; mám určité představy ohledně zpodobnění, na němž zde nepopiratelně záleží.

Některé stíny jsou odbyté. Vyznačené jsou, protože autorka není v kreslení nováček, nicméně na některých záhybech mizivě. Stačí porovnat kalhoty s gumáky a světlými rukávy. A co za to může? Téměř úplné splynutí světlé látky a mužovy tváře, tím jsem si jistý. Rovněž ty náramky (předpokládám, že kovové) jsou nevýrazné a velmi šedavé.

Absence pozadí, kulis, podlahy, předmětů... Jasně, tohle jsou nevhodné výtky, neboť díla se odlišují a některá z nich sází na perfektní a poutavé portréty, zpodobnění či alegorie. Tenhle obrázek se řadí k průměrným zpodobněním, ohodnotil bych jej však kladněji, pokud by zahrnoval více alegorických a symbolických aspektů. Abych byl pochopen: V tomto provedení se mi jeví nezajímavý.


 Uživatel úrovně 8

Hmmm pravda. Kromě Daretha tohle taky do Dračího doupěte nepoužiju. Jenom styl oblečení je moderna, která my do světa fakt nezapadá :)

Dravý výraz upíra... to je subjektivum. Osobně jsem se zhrozil při koukání na Stmívání a na rádoby bojové střehy upírů. U vlkodlaků by jsem chápadl že v nich vládne zvíře, ale proč by si člověk obdařený hbitějšímy reflexy a silou musel pózovat jako retardovaný, ke všemu ještě v krkolomné póze, která ani takticky mě nikterak nezvýhodní?

Na to že chybí pozadí a vše je nahozeno my tam něco chybí. Není to uhlazená, detailní kresba. O.K Beru. Na to si to ani nemá hrát. Není to ale ani rychloskica, energetická kresba s hledáním čar, silnými a slabšími linkamy... no,no,no. Je to takový střed. Rychloskica, která ale jako skica nepůsobí. Uhlazená skica, kterou ale těžko někam zařadit. Působí to nedodělaně, přitom škroběně. Osobně my to vadí... a vím že Tfoft má navíc.To byl můj názor a věru, že byl trošku odborný. Jako laik Dračího doupěte my snad jenom vadí nízká využitelnost.


 Uživatel úrovně 0

ak tady bez okolků řeknu, že že se mi to nelíbí. Stvořitele této postavy znám osobně, lépe řečeno jejího vlastníka, a tohle... To je dobré leda jako informativní kresbička, která vznikla někde na koleně v čajovně. Kde je šílený výraz, touha po zabíjení, deviantní jiskra v očích? Ať se koukám jak chci, tady to nevidím. Vidím shrbenou postavičku v polokleku, která cení zuby a mává rukama. Promiň, Tfofte, ale není to dobré. Ani co se týče techniky kresby tu nevidím nic převratného. Tlusté chlupaté linky, nedotažená šrafura, jen stavba těla je více méně v pořádku, to oceňuji. Je to můj vlastní názor, na nikoho tím neútočím, jen jsem to potřebovala říct nahlas.

Takže, co závěrem? Umíš to líp, Tfofte.

Scrarlet


 Uživatel úrovně 0

Název: Simon Šílený
Nick: Tfoft
Věk: 20/20
Doba: cca 3 hodiny
Technika: Kresba tužkou a trochu pomoci v photoshopu.
Co to je: Jednoduchá kresbička postavy Simona z Klubu, se kterým nedobrovolná proměna v upíra udělala dost změn. Šílený byl už jako člověk, jako upír je ještě horší. Pro více detailů odkazuju na sira Daretha, vlastníka této milé postavy.

Tfoft a mé já.


No a máme tu dalšie dielko od Tfofta(Takto je to správne, že? :D), ako obyčajne celkom podarené. Hlavne u neho oceňujem absolútnu využitelnosť, vytvorenú tým, že ten obrázok už proste niekto používa (sir Dareth). Trochu ma zaražajú pomerne moderné handry, kapsáče a biele tričko, ale Dareth ich má určite odôvodnené dosť na to, aby zapadli do jeho sveta, takže to až tak nevadí.
Medzi najvačsie chyby mi ale prijdú nerovnomerne dlhé ruky... Pohladovo pravá je výrazne dlhšia ako ľavá. Perspektíne by tá pravá mala byť dokonca malinko kratšia. Ešte mi úplne nevyhovuje spôsob tieňovania nohavíc, ktorý neladí s tieňovaním zvyšku tela a trochu ich to od neho oddeluje. Inak by som už len posadil hlavu trochu vyššie a bolo by to fajn.
Na obrázku sa mi páči postoj postavy, vyslovene dravčí, k upírovi veľmi vhodný a pekne dynamický. Výraz tváre by mohol byť aj malinko zúrivejší, ale kedže časť ksichtu je zakrytá vlasmi, nevadí to až tak. Celkovo si ale myslím, že je obrázok fajn a my môžeme byť spokojný. Zvlášť sir Dareth.


Za galériu,

Vermaen